Jayco AlUla breekt contract Dylan Groenewegen open tot eind 2025
foto: Cor Vos
donderdag 12 oktober 2023 om 10:08

Jayco AlUla breekt contract Dylan Groenewegen open tot eind 2025

Een dag na het aantrekken van Caleb Ewan heeft Jayco AlUla zijn verbintenis met die andere sprinter, Dylan Groenewegen, opengebroken en verlengd tot eind 2025. “Ik geloof dat dit de beste plek is voor mijn carrière en om wedstrijden te blijven winnen”, laat de 30-jarige Nederlander weten in een persbericht.

Groenewegen tekende eind 2021 een driejarige overeenkomst met (toen nog) Team BikeExchange-Jayco en boekte in zijn eerste seizoen voor de Australische ploeg zeven overwinningen, waaronder een rit in de Tour de France. Dit jaar kwam de Amsterdammer zes keer als winnaar over de finish: zo won hij een etappe in de UAE Tour en was hij tevens de snelste in de Veenendaal-Veenendaal Classic.

Groenewegen voelt zich thuis bij zijn ploeg en Jayco AlUla is ook meer dan tevreden over het functioneren van zijn sprinter en dit heeft dus geleid in een contractverlenging tot eind 2025. “We zijn blij dat Dylan nog een jaar zal uitkomen voor onze ploeg. Hij is een van de kopmannen en het is belangrijk om een dergelijke topper vast te houden. Dylan is een van de snelste renners ter wereld”, is algemeen manager Brent Copeland vol lof.

“We hebben de voorbije twee seizoenen veel geleerd”, aldus Copeland. “We geven Dylan alle tools zodat hij kan winnen op het allerhoogste niveau en we hebben de ploeg ook weer versterkt richting het nieuwe seizoen, om Dylan zo nog verder op weg te helpen. We zijn er zeker van dat hij de komende jaren nog meer succes zal hebben.”

“Ik ben erg blij dat ik kan bijtekenen tot 2025”, komt ook Groenewegen aan het woord. “Ik voelde me meteen op mijn plek en geloof ook dat dit de beste ploeg is voor mijn carrière en om wedstrijden te blijven winnen. We hebben de voorbije seizoenen al bijzondere overwinningen geboekt, en we willen nog meer bereiken. Winnen in de Tour is het grootste doel. Dit jaar waren we er dicht bij en dit zorgt alleen maar voor extra motivatie voor de toekomst.”

RIDE Magazine
8 Reacties
12-10-2023 10:32
Die zag ik niet aankomen. Lijkt er nog niet uit te komen dat hij bij dit team wedstrijden kan winnen. Zou hem graag bij een kleiner team zien en gewoon weer ouderwets heel veel winnen, hoeven dan geen grote wedstrijden te zijn maar die volgen dan vanzelf.
12-10-2023 10:42
Hoewel hij vorig jaar net iets beter leek te zijn, was dit jaar ook niet echt slecht te noemen. Hij behoort nog steeds tot de vijf beste sprinters in mijn ogen. Philippsen steekt er boven uit, maar daaronder heb je een rijtje met Merlier, Kooij, Jakobsen, Groves, De Lie en Groenewegen die allemaal niet voor elkaar onder doen. Op de PCS spintersranking staat hij ook gewoon keurig 3e, achter Kooij & Philippsen.
    12-10-2023 14:32
    Hij pakt behoorlijk wat punten, niet onbelangrijk voor een team dat vorig jaar ternauwernood niet gedegradeerd is.
12-10-2023 10:46
Ook niet heel gek toch dat hij niet meer de sprinter is van 2018/2019? Je hebt vier sprinters die in de dubbele cijfers zitten dit jaar en dan hangen er veel rappe mannen rond de 6/7 overwinningen. Ik zou als Jayco hier ook gewoon voor tekenen hoor.
12-10-2023 10:58
Dylan krijgt knaken om de komst van Ewan te verzachten.
    12-10-2023 13:32
    Denk vooral zekerheid, er is niets gezegd over meer salaris. Het is een signaal van het team dat Groenewegen niet op de wip zit met de komst van Ewan en het dus geen spel is om van hem af te komen.
12-10-2023 12:39
Gaat Ewan dan knechten voor Dylan ? Daar gaat veel volk naar komen kijken zeker ?
    12-10-2023 20:52
    Zij gaan uiteraard niet het zelfde programma rijden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine