Jasper Philipsen wil zich laten zien in Ardennenrit in Durbuy ‘met het oog op de Tour’
foto: Cor Vos
zaterdag 21 juni 2025 om 09:24

Jasper Philipsen wil zich laten zien in Ardennenrit in Durbuy ‘met het oog op de Tour’

Voor Jasper Philipsen is de Baloise Belgium Tour wellicht al geslaagd. De snelle man won op dag twee een massasprint en kan zo met vertrouwen richting de Tour trekken. Toch blijft de Belgische Limburger hongerig, want ook in de lastige Ardennenrit van zaterdag wil hij zich laten zien. “Zo kan ik extra conditie en hardheid opdoen voor de Tour”, vertelde hij aan Het Nieuwsblad.

Vorig jaar zagen we Philipsen ook zeer lang meegaan in de Ardennerit naar Durbuy. Het leverde hem uiteindelijk een derde plaats op, waarna hij vierde werd in het eindklassement. “Ik zal nu weer met een open vizier koersen, ook al weet ik dat er andere renners zijn die makkelijker uit de voeten kunnen op dat terrein. De ervaring leert me dat met het oog op de eerste Tourweek het geen kwaad kan om extra conditie en hardheid op te doen door vol mee te koersen. Dat ga ik dan ook doen.”

Verder genoot Philipsen vrijdag ook van de tijdrit. Niet omdat hij een begenadigde dag had, maar omdat de race tegen de klok gereden werd in ‘zijn’ streek. “Ze kennen me hier duidelijk nog,” Dat bleek uit de vele aanmoedigingen, waardoor ik met extra adrenaline in mijn lijf van start ging. Blijkbaar stond ik bij het eerste tussenpunt maar zeven tellen in het krijt bij Hayter. Maar ik voelde dat ik tijdens het tweede gedeelte gas moest terugnemen.”

Uiteindelijk verloor Philipsen net iets meer dan een halve minuut. Daardoor lijkt een goed klassement weg te zijn, maar met de Ardennenrit op zaterdag en de koninklijke sprint in Brussel op zondag wachten er wel nog twee kansen voor de kopman van Alpecin-Deceuninck. Toch? “Dat kan, maar in Brussel wacht ons een moeilijke sprint. Eén die me niet voor de volle honderd procent ligt. De streep ligt er getrokken na een bocht. Een goede timing is er cruciaal. Maar ik ga mijn uiterste best doen. Lukt het? Dan tank ik weer extra vertrouwen met het oog op de komende opdrachten.”

RIDE Magazine
1 Reacties
21-06-2025 12:40
Moet hij kunnen, aangezien Caleb Ewan het op dit parcours ook een keer is gelukt.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine