Jarno Widar verslaat Paul Seixas en Jørgen Nordhagen in koninginnenrit Tour de l’Avenir
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 28 augustus 2025 om 16:32

Jarno Widar verslaat Paul Seixas en Jørgen Nordhagen in koninginnenrit Tour de l’Avenir

Jarno Widar heeft de koninginnenrit van de Tour de l’Avenir op zijn naam geschreven. In de slotkilometer bleek hij de sterkste van een elitegroepje met verder onder meer Paul Seixas en Jørgen Nordhagen, die genoegen moesten nemen met de plaatsen twee en drie. Maxime Decomble blijft leider, maar ziet zijn voorsprong wel flink slinken.

Na vier etappes zonder écht zware beklimmingen, volgde op dag vijf van de Tour de l’Avenir een fikse bergetappes. De renners kregen achtereenvolgens de Col des Saisies (13,8 km aan 5%), de Cormet de Roselend (20,3 km aan 6%) en de slotklim naar Tignes 2100 (26,2 km aan 4,8%) voorgeschoteld. Hier zou het kaf hoe dan ook van het koren gescheiden worden.

Donderdag 28 augustus 2025, Tour de l'Avenir: Etappe 5 (121 km)
Profiel-afbeelding voor Etappe 5
Start:
12:45 ( Saint-Gervais Mont-Blanc)
Finish:
16:06 ( Tignes)

In aanloop naar de Col des Saisies ontstond een kopgroep van tien. Onder meer de Britse sprinter Noah Hobbs – eerder deze ronde ritwinnaar – en de Belg Jasper Schoofs zaten mee. Eenmaal op de beklimming, vielen de vluchters een voor een terug, maar Patryk Goszczurny zette nog even alleen door. De Pool, die normaal uitkomt voor Visma | Lease a Bike Development, werd in aanloop naar de Cormet de Roselend echter ook ingerekend.

De Belgen voeren de druk op
Op die beklimming bepaalden de Belgen het tempo in dienst van kopman Jarno Widar. Het ging en groupe, maar op de top trok Paul Seixas toch door. Het Franse toptalent sloeg een klein gaatje en bleef in de afdaling een tijdje voor de meute uitfietsen, maar na enkele kilometers zakte hij toch weer terug. Kort daarna reed met Pablo Torres een van de andere favorieten lek, maar hij kon snel terugkeren in het uitgedunde peloton. Daar ontsnapte Robin Donzé (Zwitserland) juist op dat moment weer uit.

Terwijl de toekomst Tudor-prof een minuut voorsprong bijeen fietste, was in het peloton weer een lekke band te melden van een grote naam. Nu was het Paul Seixas die pech had. Ook hij kon snel terugkeren, waarna het geweld echt los kon barsten op de slotklim naar Tignes 2100. En het waren opnieuw de Belgen die de koers hard maakten. Ze dichtten het gat met Donzé en bleven vervolgens gasgeven. Op de niet al te steile klim konden echter veel renners volgen, inclusief geletruidrager Maxime Decomble.

Seixas valt aan, Widar volgt
Laatstgenoemde begon op een kleine acht kilometer zelf op kop te rijden. Dat deed hij voor Seixas, die op een steiler stuk zelf ten aanval trok. Enkel Widar kon in eerste instantie volgen. Lorenzo Finn bleef echter in de buurt van het kopduo, terwijl ook Jakob Omrzel, Mateo Ramírez en Jørgen Nordhagen niet ver zaten. Uiteindelijk troepten de zeven renners op vier kilometer van de finish weer samen. Er volgden demarrages van Omrzel en – tot twee keer toe – Ramírez, maar op anderhalve kilometer van de streep had nog niemand het verschil weten te maken.

Widar was de volgende die het probeerde, maar ook hij kwam niet weg. Hij had echter nog wat in de benen en ging in de slotkilometer nóg een keer. Nu had niemand een antwoord. De Belg wist een gat te slaan en wist met een langgerekte sprint de dagzege te pakken. Seixas kwam enkele seconden later als tweede over de streep, Nordhagen eindigde als derde.

RIDE Magazine
13 Reacties
28-08-2025 18:20
Knappe zege. Heb alleen wel met die jongen te doen en druk die er in Belgie opgelegd wordt. Daar is de titel dat hij iedereen geparkeerd achter laat. Bij zo'n kop denk ik dat ie minuten is weg gereden en dan is het de sprint van een klein groepje. Wat Ayuso deed vandaag dat was parkeren.
    28-08-2025 19:17
    Als je zinnen uit de context krijgt, krijg je een andere invulling natuurlijk. Er staat: "Een vijftal renners maakte zich op voor de laatste meters in stijgende lijn en de sprint, maar toen zag Widar zijn moment gekomen. De 19-jarige Belg van Lotto liet iedereen als geparkeerd staan en vierde een knappe zege."
28-08-2025 16:37
6 gasten heel dicht bij elkaar. Dit wordt complete chaos morgen met een ochtendetappe van 42 kilometer die begint met een klim van 10 kilometer aan 10% (hoeveel klimmen naast de Finestre die de elites dit jaar hebben gereden zijn zwaarder?). Genieten voor iedereen die een vrije ochtend heeft
    28-08-2025 17:44
    Dit jaar kennis gemaakt met de Blockhaus vanuit Pescara via Chieti en Scafa en Lettomanoppello. Serieuze klim vanop zeeniveau tot 2000m aan gemiddeld 7,5% gedurende meer dan 30km.
    28-08-2025 17:53
    Genieten van wat? Het wordt niet eens uitgezonden. Lachwekkende keuze van de organisatie. Je zwaarste en waarschijnlijk meest beslissende etappe beslis je niet uit te zenden.
28-08-2025 16:54
Toch wel een hele sterke Belgische ploeg gezien. Namen de wedstrijd resoluut in handen. Een goed idee om gewoon te zorgen dat je met Widar hele dag op de eerste rij rijdt maar je moet er dan wel de mannetjes voor hebben.
Geen idee of het ooit een topklimmer wordt laat staan grote-ronde-topper, maar dat eindschot bergop van Widar, dat is toch een geweldig wapen.
28-08-2025 16:37
Wat was Ramirez weer sterk zeg, moest niet onderdoen voor Seixas en Widar en oogde sterker dan Nordhagen. Al een paar keer gezegd hier, niet te bespeuren in de voorbeschouwing, maar wat een ontwikkeling die jongen meemaakt dit seizoen, geweldig. Om zich dan tussen de profs (niet eens halve profs) zo te manifesteren... Lekker.
Ook weer schrijnend dat de regie hem als Torres bleef aangeven tot 2km van de meet...
28-08-2025 16:49
Waar werd dit uitgezonden?
    28-08-2025 17:01
    HBO Max
    28-08-2025 19:08
    Op tiz-cycling kon je het ook volgen.
28-08-2025 18:06
Wat een leip zware etappe. Wordt steeds gekker in de TdL’A
    28-08-2025 18:17
    Door de matige percentages viel het allemaal wel mee hoor. Met 30 man naar de laatste 7km gereden en beperkte verschillen.
29-08-2025 11:16
Jammer dat zulke exceptionele talenten ongetwijfeld weer door teams als UAE worden opgepikt om te knechten voor Pogi ipv zichzelf verder te ontwikkelen.

Reacties zijn gesloten.