Hoe kan je misdragende toeschouwers tijdens wielerkoersen straffen?
Mathieu van der Poel rijdt door een zee van toeschouwers - foto: Cor Vos
woensdag 3 april 2024 om 19:50

Hoe kan je misdragende toeschouwers tijdens wielerkoersen straffen?

Discussie Hoewel Mathieu van der Poel de concurrentie de laatste weken op een hoop rijdt, is niet iedereen daar blij mee. Zo kreeg de wereldkampioen ook tijdens de Ronde van Vlaanderen te maken met boe-roepers en biergooiers. Flanders Classics en de Belgische rennersvakbond willen zich burgerlijke partij stellen en de roep om straffen neemt toe. In de WielerFlits Discussie vragen we ons af: Hoe kan je misdragende toeschouwers tijdens wielerkoersen straffen? Reageer in de comments.

Het onsportieve gedrag van enkele toeschouwers is niet nieuw en verbaast Adrie van der Poel niet. Volgens hem hebben deze mensen ‘veel te veel’ gedronken. “Het is respectloos. Ik denk niet dat deze mensen beseffen wat renners moeten doen om topprestaties te kunnen leveren. Niet iedereen hoeft een fan te zijn van Mathieu. Dan zou ik zeggen: draai je om en klap niet.”

De politie is inmiddels een onderzoek gestart op basis van getuigenissen en online beelden. Flanders Classics hoopt dat de politie de desbetreffende mensen kan identificeren. De organisatie van de Ronde van Vlaanderen zal, als de biergooiers geïdentificeerd worden, tijdens een strafprocedure een schadevergoeding kunnen eisen. Dat onderzoek is nu aangevraagd door rennersvakbond BPCA.

‘Een fikse boete kan ze pijn doen’
“Op die manier maakt de organisatie hun punt. Ik denk dat er kort op de bal moet worden gespeeld. Een fikse boete kan sommigen wellicht pijn doen”, reageert Adrie van der Poel bij Het Laatste Nieuws. Wereldkampioen Mathieu van der Poel zelf merkte de onsportieve handelingen ook op, maar liet zich door de biergooiers niet van de wijs brengen: “Het kan me eigenlijk niets schelen. Ik was bezig met de wedstrijd te winnen.”

Met grote voorjaarswedstrijden als Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race op komst, en later in het jaar ook de Tour de France waar het publiek altijd in groten getale langs de kant staat, is de vraag hoe deze misdragende toeschouwers aangepakt moeten worden. Een geldboete, een werkstraf, een levenslang verbod op het bezoek van wielerkoersen of zelfs een celstraf? En moet de politiek in Nederland en België zich niet mengen in deze kwestie?

Wat vind jij? Stem op de stelling in de poll en discussieer mee in de reacties!

RIDE Magazine
40 Reacties
03-04-2024 10:14
Alcoholverbod tijdens de cross en op beklimmingen tijdens klassiekers. Toegangswegen op bijvoorbeeld de Kwaremont afzetten met beveiligers en preventief fouilleren.

Daarmee houdt je dit soort tuig weg dat toch al niets met de koers heeft en alleen de boel verziekt met een stoot drank op. Bijvoorbeeld de Spakenburgse derby werkt al jaren met een drooglegging tot na de wedstrijd. Evenement blijft goed bezocht en nooit ellende tijdens de wedstrijd.

Lijkt me zeer effectief werken om pas na de Cross en na de koers te gaan schenken. En de bevoegdheid hiervoor heeft de politiek (burgemeester). Hij kan handelen op basis van de APV waarin hij handelend kan optreden bij vrees van verstoring van de openbare orde. En degene die roepen dat koers en cross niet zonder bier kan, zijn m.i. geen liefhebber. Gezelligheid en iets leuks hangt niet af van alcohol.
    03-04-2024 11:53
    Wat je allemaal voorstelt is wel een logistieke nachtmerrie volgens mij, dan heb je enorm veel mankracht nodig en die is niet beschikbaar. Buiten dat, kan en mag je zo ingrijpen op het openbaar terrein en wat met al de privéterreinen langs de wegen ? Vrijwilligers kan en mag je ook niet inzetten (moest je er al genoeg vinden), die hebben geen bevoegdheid en ook geen training gehad om correct te handelen in probleemsituaties.
03-04-2024 10:44
Ik stond zondag langs het punt waar het bier gegooid werd. Laat duidelijk zijn dat dit niet gebeurt bij de feesttenten waar aan verdiend moet worden. Ga ene keer naar de oude Kwaremont en je ziet dat dit voor de jeugd een dag is als in Nederland Koningsdag of Carnaval is. Deze keer was het specifiek een eigen stuk grond waar ene grote groep jongeren zelf een afgesloten ruimte had gecreëerd, met een tent erop met DJ, tap en pisbakken. DIe beginnen om 10.00 uur uur met bier en dan kun je raden hoe het gros van de circa 200 man uit die vriendengroep erbij lopen. Daar is het de hele dag mega gezellig met harde muziek, En dat soort tafarelen dragen ook bij aan het sentiment dat de koers in Vlaanderen zo enorm leeft en sfeer geeft. Echter gaat er bij de laatste doorkomst bij enkele droeftoeters wat mis. Wat puur door het drankgebruik komt. Enkel verbieden en handhaven is een optie, want corrigeren door omstanders is niet mogelijk gezien het allemaal gelijkgestemden in een afgesloten ruimte zijn. Ik denk echter dat het hard straffen van de daders de beste optie is, en dit ook openbaar maken. Lastig lastig verhaal.
    03-04-2024 10:53
    Toch is dat samen zuipen-sfeertje in de Ronde in een stroomversnelling geraakt vanwege de grote feesttenten op de Oude Kwaremont. Vroeger zag je dit soort taferelen van massa-gezuip naar mijn gevoel minder vaak.
    03-04-2024 11:06
    Dat is inderdaad aantrekkelijker geworden door de lokale lus en omdat de renners daar meermaals passeren.
    03-04-2024 13:05
    Dank je wel om de situatie zo duidelijk te beschrijven want dat vertelt veel. Het gaat natuurlijk heel moeilijk worden om in iedere tuin toezicht te hebben en mensen die een privé feestje kunnen beginnen met hun alchohol consumptie wanneer ze maar willen.

    Volgens mij spelen hier een aantal zaken. Massa events, het aantal mensen wordt steeds groter waardoor het gevoel van anoniem te zijn steeds groter wordt. En waar anonimiteit toe leidt kan dagelijks op sociale media worden waargenomen (of bij mensen achter het stuur). Hufterig gedrag wordt zo een stuk makkelijker en als er dan een groep zich vormt die dat hufterige gedrag aanmoedigt en ‘leuk’ vindt in combinatie natuurlijk met een flinke dosis alchohol, dan heb je het recept voor problemen. Oplossing is natuurlijk heel moeilijk, hufterig gedrag is bon ton geworden in onze maatschappij. Sociale media maar ook door de manier van omgang in bijvoorbeeld de politiek leren mensen dat elkaar beschimpen, uitschelden prima is. Het credo van je moet alles kunnen zeggen, is een legitimatie geworden voor hufterig gedrag, de schreeuwers die vrijheid van meningsuiting verwarren met respectloosheid, schelden etc.

    Bestraffen? Tja gaat dat echt helpen? Boetes, geweld etc zal zeker niet helpen. Wellicht een taakstraf in een sociale setting, waar duidelijk wordt dat respect voor een ander de grondhouding zou moeten zijn. Volgens mij moeten we vooral inzetten op het minder normaal worden van alchohol consumptie samen met een realisatie dat met respect met elkaar omgaan de basis is van een prettige maatschappij om in te leven en dat geld niet het belangrijkste is. We kunnen daar allemaal aan bijdragen door altijd respectvol met de ander om te gaan, niet te schelden, niet hufterig te zijn, de politiek kan daar zeker een voorbeeld rol vervullen. En ondertussen dan maar die taakstraf? Maar ik vrees er voor dat het nog flink erger moet worden voordat er een maatschappelijke draai zal komen, want voorlopig blijft het hufterige gedrag bon ton, je hoeft maar welke sociale media dan ook te openen. Lekker anoniem tekeer gaan, zolang we dat allemaal best vinden gaat er niets veranderen.
    03-04-2024 13:48
    Interessante bijdrage aan de discussie DDB01. Het groepseffect en gebruik van alcohol zijn dus weer twee belangrijke componenten die bij dit soort zaken altijd weer lijken terug te komen.
    03-04-2024 14:53
    Hufterigheid is helemaal niet procentueel toegenomen alleen wordt het enorm goed geregistreerd vandaag de dag en is het absoluut aantal deelnemers aan massale evenementen flink toegenomen.
03-04-2024 10:54
Ten eerste: het is een enorm klein aantal, bij voetbal heb je hele volksstammen hondsdolle bavianen die je omhekken moet, hier zijn het een paar smiechtige zielen die vanuit verdekte positie wat tuffen en gooien. Het is vrij marginaal, strontvervelend maar niet meteen iets om de special forces op af te sturen. Dan hebben ze met Bruxelles (op heel veel manieren) wel andere zaken aan hun hoofd)
Ten tweede: preventief weren is bij een wegkoers verschrikkelijk moeilijk. Alcoholverbod kan wel maar kost geld en is lastig te handhaven.
Ten derde: als je ze hebt: taakstraffen, en dat mogen best flinke zijn.
Ten vierde, en meest belangrijk: het lijkt vooral op één persoon (MvdP) gericht te zijn en alleen in Vlaamse koersen. Een heel palet aan betrokkenen mag eens goed bij henzelf te rade gaan hoe het vredesnaam kan dat een in Vlaanderen opgegroeide Flandrien niet gewoon in alle armen gesloten wordt als één van hen. Overigens ben ik rondom koersen alleeen maar Vlamingen tegen het lijf gelopen die dat ook wel degelijk doen, ik kan er zelf ook met geen mogelijkheid ook maar iets van een Nederlander in ontdekken.
    03-04-2024 10:59
    Het is niet enkel tegen Van der Poel gericht, Pogacar zei er vorig jaar ook iets van en Alaphilippe idem in Leuven.

    Het lijkt eerder dat met de nog toegenomen populariteit van de koers de afgelopen jaren een deel van het (baldadige deel van het) voetbalpubliek werd ingelijfd. Dat is ook niet zo raar, want voetbal is in Vlaanderen nog vrijwel alleen via betaalzenders te volgen op TV terwijl er nog steeds heel veel koers wordt uitgezonden.
    03-04-2024 11:37
    Er is niet alleen op hem gegooid of zo Romans, op anderen ook maar die hebben niet gewonnen en dragen de regenboogtrui niet dus daar is het wat stiller over. En Mathieu is volgens mij bij het grote publiek even populair in België als Wout, zeker in het noorden van Antwerpen waar ze vandaan komen. Een handvol op duizenden toeschouwers valt natuurlijk op als ze zich misdragen, maar dat is altijd en overal zo.....
    03-04-2024 12:02
    Je zag 99,9999 procent van Vlaanderen (voluit) juichen voor MvdP. Ondanks en inclusief het chagrijn en alle sportieve teleur vooraf.
03-04-2024 10:40
In ons tijdperk van hyper-individualisme moeten we de spaarzame evenementen die wel voor verbinding en gedeelde beleving zorgen koesteren en zéker niet door halve zolen laten ontsieren.

De Ronde van Vlaanderen is een van die zeldzame evenementen die het waard is te beschermen.

Ben totaal klaar met die nihilistische cynici die hun schouders ophalen en niet verder komen dan 'tsja je kan er niks tegen doen, we zijn machteloos. Overgeleverd aan asocialen.'

Natuurlijk zijn we dat niet. Alle partijen kunnen iets doen. Organisatie, gemeente, politie, politiek, renners, omstanders. Elke stap naar voren van een goedwillende partij sterkt de morele moed van andere goedwillenden om ook een stap te durven zetten en normen te handhaven.

Het moet vanaf nu heel duidelijk zijn dat er zware consequenties volgen op wangedrag. Sociaal, financieel, juridisch. Net zoals vervelende kinderen, blijken ook asociale malloten daar heel gevoelig voor.
03-04-2024 09:53
Het hele simpele maar treurige antwoord is: Niet

In het voetbal lukt het al niet en moeten er bijvoorbeeld netten aan te pas komen. En dan is een stadion nog een volledig gecontroleerde omgeving waar je precies kan bepalen wie er in en uit gaat. Het maakt niet uit hoe hoog je de boetes maakt, dit soort eencelligen zullen altijd verbonden blijven met de sport. Helaas.
    03-04-2024 11:11
    Onzin natuurlijk
    03-04-2024 15:29
    Als je denkt dat het bij het voetbal ook niet lukt, weet je niet hoe het er bij het voetbal vroeger en tegenwoordig aan toe ging. Nu maken we ons daar druk over plastic bekertjes, terwijl vroeger een grensrechter een glazen asbak tegen zijn hoofd kreeg.

    Het wielrennen zou veel kunnen leren van de aanpak van voetbalvandalisme in de verschillende landen.
    03-04-2024 17:57
    Precies wat ik bedoelde met mijn opmerking. Aanpak voetbalgeweld in Nederland heeft extreem goed gewerkt. Dat gezwam dat er altijd wat gebeurt bij het voetbal is onzin. Zeker in Nederland is dat echt wel onder controle. We zo’n beetje de strengste wetgeving ter wereld. Iedereen die anders beweert roept maar wat, omdat de Volkskrant of Arno Vermeulen dat ook doen.
03-04-2024 11:16
Mensen niet ophitsen en tegen mekaar opzetten zoals bijvoorbeeld hier in 9 van de 10 artikels gebeurd, door zowel de redactie als de leden, zou ook al kunnen helpen.
03-04-2024 10:19
Het gaat bijvoorbeeld in de Ronde toch maar om een paar punten waar de mensen zich misdragen? Wellicht enkel de Paterberg en Oude Kwaremont? Vooral aan die feesttenten dus die geld moeten opleveren.

Daar wat politiemensen laten rondlopen die vervelende sujetten eruit pikken en bestraffen, lijkt mij best haalbaar.

Gewoon al hun aanwezigheid gaat sommige van die idioten 2x doen nadenken. Nu heerst er een gevoel dat ze met alles kunnen wegraken.

Of gewoon die zuiptenten weghalen, vroeger kon de koers toch ook bestaan zo?
    03-04-2024 11:08
    Er liep wel degelijk politie rond. Maar alle zatte mensen weghalen is geen optie. En in zo een massa zien wie zich misdraagt is ook niet mogelijk.
03-04-2024 10:06
Over de poll: hoe zou de politiek in vredesnaam hier iets aan kunnen doen? Dat is hetzelfde om te roepen dat "de overheid" iets moet oplossen. Wanneer is de laatste keer dat jij iets hebt gedaan na een oproep van een politicus? Daarnaast zijn er wel grotere problemen dan een paar hooligans bij een wielerwedstrijd (laten we eerlijk zijn). Zoals MaGarin al zei; bij het voetbal lukt het al niet. Dan zie ik het bij het wielrennen al helemaal niet lukken.

Enige wat misschien kan helpen is om (meer) handhaving in te zetten en die de bevoegdheid te geven om mensen te verwijderen uit het gebied of boetes kunnen laten uitdelen. Maar ja, ga dat maar eens regelen op een parcours van 200+ kilometer...

Het zou fijn zijn als omstanders elkaar een beetje beter in toom zouden kunnen houden.
    03-04-2024 10:09
    Als ze deze mensen te pakken krijgen dan is de beste straf dat ze zich tijdens de wedstrijden die gespeeld worden zich ieder half uur moeten melden op het plolitiebureau zolang de wedstrijd duurt.
    Ik denk dat ze zich dan nog 2x bedenken om dit te doen.
03-04-2024 12:35
Boegeroep is hooguit onsportief, maar daar kun je verder weinig tegen doen. Het staat iemand vrij om boe te roepen.

Wel keihard optreden tegen iets gooien naar een renner, gewoon strafbaar stellen.

Wat ik mis is een reclame uiting a la Sire. Met alle renners een spotje opnemen waarin ze oproepen voor respect voor iedereen. Als MvdP en WvA laten zien dat ze voor elkaar opkomen haal je in de basis de rede voor boegeroep en biergooien weg.
03-04-2024 15:00
Betere vraag is: hoe kan je misdragende toeschouwers VOORKOMEN ipv straffen.

En dat is een heel lastige zaak: zolang er geen medicijn is tegen hersenloosheid wordt het lastig om dit helemaal te voorkomen.
Waar het begint: renners en media die weg blijven bij het opgeklopte sfeertje. En misschien rondom de RVV wel gewoon een oproep doen. Wout samen met Mathieu in een spotje over respect voor coureurs. Want helaas wordt het sfeertje te vaak opgehitst, ook door de media.
Drooglegging van bepaalde gebieden? Misschien. Ik kan prima van de koers genieten zonder alcohol, en ik denk velen met mij. Maar ook met een paar Kwaremontjes in het keelgat kost het mij geen enkele moeite om me te beheersen als er renners langskomen: zelfs renners die niet mijn favoriet zijn moedig ik gewoon aan, omdat ik linksom of rechtsom respect heb voor wat ze ervoor doen en laten.

De echte sleutel zit m.i. in het elkaar corrigeren. Als een vriend van mij op het leuke idee zou komen om bier te gooien, dan zou ik dat op alle manieren proberen te voorkomen.

En Flanders Classics? Zij maken de sportwedstrijd vanuit commercieel oogpunt tot een "grandioos evenement waar je bij moet zijn". Het mooie is dat daardoor veel publiek langs de kant staat. De keerzijde is dat je daarmee ook het soort publiek naar de koers krijgt wat je daar eigenlijk niet wilt hebben. Kijk naar de TdF, en met name Alpe d'Huez bocht 7. Een wilde gok, maar zo'n beetje een kwart van wat daar staat komt daar niet voor de koers maar voor de happening. En hoe meer "happening" je er als organisatie van maakt, hoe meer "happening-gedrag" je gaat krijgen. Met de beruchte selfies, omi-en-opi borden, maar dus ook de biergooiers.

Ik geloof niet dat er slechts 1 knop is om aan te draaien. En straffen... dat is vooral iets wat je achteraf nog kunt doen, maar waar weinig preventieve werking van uit gaat.
    03-04-2024 16:36
    Ja inderdaad, sommige mensen creëren graag een negatieve setting rond bepaalde sporters/renners. Sommigen doen dat over Mathieu, anderen over van Aert en nog anderen en dat zijn de meest extreme gevallen op wielerflits gaan loos over Evenepoel. Als die figuren dan naar de koers gaan 'kijken' zullen ze daar ook wel hun boegeroep boven halen...
03-04-2024 10:53
De pakkans moet flink verbeteren, zoals de politie, die nu ineens laat zien er echt werk van te maken met het gebruik van allerlei aangeleverde videobeelden als mogelijk te gebruiken bewijs.
Tevens uiteraard de bijhorende boetes wettelijk flink verhogen.
Bij het gooien van urine of aanverwante zaken, zelfs helemaal kaal plukken.
Er moet gewoon getoond worden, dat men er niet meer mee weg kan komen.
Daarnaast aan de schandpaal met het openlijk vertonen van de videobeelden van de daders op tv en tevens jarenlang en bij recidieven tot zelfs levenslange verbanning van het bezoeken van wielerevenementen!
03-04-2024 11:43
Net als elke zaterdagochtend langs het lokale voetbalveld heb je als omstander ook "een plicht" om in te grijpen. Als zo'n snotjong dat naast je doet, vastpakken paar corrigerende tikken om de oren en overleveren aan de politie.
Kijk naar Spaanse koersen waar een Guardia Civil op de beklimmingen meeloopt, daar gebeurd ook geen rottigheid meer. Als vrijwilligers langs de koers groepen jongeren al spotten kunnen ze beveiliging en of politie inseinen.
Als het in dit geval uit een groep komt die een eigen domein heeft gecreeerd is het helemaal makkelijk, net als vroeger iedereen gaat pas de klas uit naar huis als de dader bekend is.
04-04-2024 08:11
De perceptie dat Mathieu de vijand is is feitelijk fout, integendeel hij is er een van hun. Wie het Belgische , lees Vlaamse, wielrennen kent weet dat hun helden, hun flandriens, elk hun eigen harde kern hebben gevormd tijdens het jeugdwielrennen, terwijl renners voor 99 % procent van de Vlamingen uitgroeien tot held ofwel flop is er altijd die ene kern die zich negatief gaat opstellen. De allergrootste Belgische renners, allemaal kregen ze ermee te maken, dat ook Mathieu ermee te maken krijgt is het bewijs dat hij erbij hoort. Misschien heb ik niet duidelijk verwoord wat ik bedoel maar denk er maar eens over na.
03-04-2024 10:20
Hersenloze zijn simpelweg niet te straffen
03-04-2024 10:55
Béétje eencellige en arrogante naïeve opmerking. Er is overduidelijk gekozen voor een volksfeest met veel omzet en drank. Geld dus. De eencelligen naaien elkaar en de wat slimmere sturen aan en kijken toe. Frustratie hebben ze gemeen met elkaar. Lekker boven staan.
03-04-2024 11:56
Klopt Leor. Ook ik had mijn reactie anders kunnen formuleren. In feite doe je zo hetzelfde als waaraan ik mij stoor. Laten we het bij het wielrennen houden. Op locatie. En pas na de wedstrijd bier tappen ipv verbieden. Die draagkracht zou er inmiddels kunnen zijn bij het volk. Of heel nobel de renners zich hierover laten ontfermen. Vooral niet de commercie. Maar sport/ emotie tezamen met drank kan bei elc menz faut ..hik ..vallu.. da’s helder.
03-04-2024 12:46
Van mij moeten ze het feestgedruis langs het parcours niet afschaffen. Dat zorgt mede voor de sfeer tijdens de ronde. Met bier gooien is niet OK maar bestraffen? Zolang ze maar van de renners afblijven (vb. aan truitjes trekken). Zoals MVDP zelf aangaf: niets van aangetrokken en op mijn inspanning geconcentreerd. Profrenners kunnen daar mee omgaan.
03-04-2024 14:58
VIP tenten mogen perfect en zijn nodig om inkomsten te genereren, maar moeten die echt de mogelijkheid hebben om stomdronken naar de koers te gaan kijken als ze net buiten gestapt zijn uit hun VIP of feesttent? Laat die maar een (flink) ommetje omlopen, dan blijven de dronkaards wel aan de toog en gaan enkel de wielerfans effectief naast het parcours staan.
03-04-2024 21:22
Waarom moet de politiek zich hier per se mee bemoeien? Gekke poll. Je kan dit ook prima aanpakken zonder bemoeienis van de politiek zoals nu gebeurd bij de RVV. Beelden zijn er tegenwoordig genoeg, gewoon rechtszaken beginnen want ze zijn (vrijwel) altijd in overtreding. Taakstraf eraan en klaar.
03-04-2024 22:54
De schuld van dit soort waanzin ligt natuurlijk voornamelijk bij de idioten die zich onder de toeschouwers bevinden. Als het dan blijft bij boe-roepen is dat enkel triest en onsportief, beginnen ze daadwerkelijk handtastelijk te worden en of met dingen te gooien dan wordt die grens overschreden. Meer politie op dit soort plekken, echte fans moeten de raddraaiers aangeven bij die agenten en filmpjes aan de politie aanleveren. En zet er vervolgens maar een paar flinke taakstraffen op! Bij de hardleerse overtreders wellicht een meldplicht op het politiebureau op de RVV dag?

Maar ook organisatie en media kunnen meehelpen aan een oplossing. De organisatie kan stoppen met er een kermiskoers van te maken: geen lussen, gewoon een stad tot stad wedstrijd en ieder punt op de route maar 1x aandoen. Zo maak je dit soort zuippunten een stuk minder aantrekkelijk.
De media zouden kunnen stoppen met het hypen van de RVV. Er lijkt een beetje het Tour de France effect: mensen die niets van de koers weten gaan toch naar de Tour (RVV) vanwege "de naam" en de hype. Zo trek je welliswaar meer publiek maar helaas ook mensen die niet weten hoe zich te gedragen en er een dagje feest van maken. Ook het commentaar bij de wielerwedstrijden zou bij de VRT wat minder ultra nationalistisch mogen zijn.
Want laten we eerlijk zijn: MvdP is geboren in België, woont in België, klinkt als een Belg, rijdt voor een Belgische ploeg maar vanwege zijn Nederlandse licentie is hij toch "de vijand"??? En dat voor een land waar ze in het verleden stonden te juichen voor een enkel wat Frans sprekende Moldavische Rus die vanwege economische redenen op een Belgische licentie reed!
03-04-2024 23:54
Gewoon niet al te groot maken zoals de laatste tijd wel gedaan wordt. Het is jammer dat er dit soort figuren rondlopen maar dat blijf je altijd houden. Als er echt iets crimineels gedaan wordt moet dat aangepakt worden. Wat boe geroep vind ik kansloos maar moeten we ook niet groter maken dan dat het is. Wat in iedergeval niet moet gebeuren is iedereen gaan straffen met belachelijke maatregelen. Lees hier weer over een alcoholverbod, geniaal idee om de 99,999% die niks verkeerd doet de pilsjes af te gaan pakken... Stop het straffen van mensen die niets fout doen. En de politiek moet zich er zeker niet mee bemoeien!
04-04-2024 08:03
Oplossing: heeeelemaal niets! De wereld zit vol met tokkies, sbs6 bestaat, vi heeft hoge kijkcijfers, blondie ruikt aan het torentje, antisemitisme bloeit weer, putin knaken rollen daarheen waar ze niet zouden, formule 1 schijnt een sport te zijn, en het regent.
Dus gewoon laten gaan, er zijn wel mini-oplossingen, op ultra-regionaal gebied, dat betekent gewoon een vuist op de neus als je er in de buurt staat, fototje van maken voor in het plakboek, klaar!
Edit: ik vergat in het lijstje hierboven darten. Bij deze!
04-04-2024 12:40
Is inderdaad erg onduidelijk

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine