Flink geschaafde Lorena Wiebes gaat van start in slotweekend Tour Femmes
Update Met veel pijn kwam Lorena Wiebes vrijdag over de finish van de zesde etappe van de Tour de France Femmes. Haar ploeg Team DSM liet ’s avonds weten dat de tweevoudig ritwinnares na afloop gehecht moest worden aan haar elleboog.
Daarnaast is Wiebes flink geschaafd over haar hele lichaam. “Maar desondanks gaat het goed met haar”, voegt de Nederlandse formatie er aan toe. “Ze zal de komende nacht goed gemonitord worden, voordat we gaan kijken of ze in staat is om de etappe van zaterdag te starten.”
De valpartij van Wiebes, waarbij ook Lotte Kopecky betrokken was, gebeurde op ongeveer 20 kilometer van finish in Rosheim. De Nederlandse kwam daarna niet meer terug in het peloton. De ritzege ging uiteindelijk naar Marianne Vos, die daardoor uit is gelopen in het puntenklassement (267 punten om 191 punten van Wiebes).
Update 11.34 uur
Team DSM laat in een kort statement weten dat Lorena Wiebes zaterdag van start gaat in de zevende etappe van de Tour de France Femmes. De medische staf van het Nederlandse team heeft de sprintster groen licht gegeven om, ondanks haar blessures en hechtingen, te koersen.
After consultation with the team's medical staff, @lorenawiebes has been given the all clear to start today's @LeTourFemmes stage 👍🏻 #TDFF pic.twitter.com/6qdbScD8ub
— Team Picnic PostNL (@picnicpostnl) July 30, 2022
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!
Hopelijk kan ze en wil ze door tot aan La Planche. Ze is op dit moment echt 1 van de boegbeelden in het dameswielrennen.