Giro 2025: Jury neemt na massale val geen tijdsverschillen op in rit naar Napoli
foto: Cor Vos
donderdag 15 mei 2025 om 16:26

Giro 2025: Jury neemt na massale val geen tijdsverschillen op in rit naar Napoli

Er zullen geen tijdsverschillen opgenomen worden in de zesde etappe van de Giro d’Italia. De reden: op zeventig kilometer van de streep vond een massale valpartij plaats, met veel slachtoffers tot gevolg. Ook zullen er geen punten voor het puntenklassement te behalen zijn op de streep in Napoli.

De zesde etappe was een tijdlang geneutraliseerd, nadat een groot deel van het peloton onderuit was gegaan op de gladde wegen. Onder meer Jai Hindley viel hard en moest de wedstrijd verlaten. Uiteindelijk werd de wedstrijd weer hervat, maar de jury besloot dat er geen tijdsverschillen opgenomen zullen worden aan de streep. Iedereen krijgt dus dezelfde tijd. Daarnaast zijn er in Napels geen punten te verdienen voor de paarse trui.

Dit betekent dat Mads Pedersen hoe dan ook aan de leiding blijft in het algemeen klassement en het puntenklassement, ongeacht waar hij vandaag finisht. Andere sprinters, zoals Olav Kooij, zien een kans om dichter bij te sluipen in het puntenklassement aan zich voorbijgaan.

Mis niets van de ontwikkeling van de zesde Giro-etappe in ons liveblog. 

RIDE Magazine
15 Reacties
15-05-2025 16:44
Waarom zou je sprinters wel voor de rit laten sprinten, maar niet voor de punten? Compleet mixed signaal geef je daarmee af.
    15-05-2025 16:53
    Je laat renners de keuze om risico's te nemen door het belang in klassementen weg te nemen.
    Wil je voor de ritzege sprinten in deze omstandigheden: dat kan
    wil je geen risico's nemen dan kan je passen vandaag en toch niet afgestraft worden in het puntenklassement
    15-05-2025 17:19
    @Gibo: "deze omstandigheden"? Het heeft geregend.... Gaan we nu werkelijk over ieder regenbuitje de koers neutraliseren? Dan kunnen we beter gewoon helemaal ophouden met de wielersport in de openlucht!
    15-05-2025 18:46
    De omstandigheden waarbij renners zeggen dat de wegen er spekglad bijliggen.
    Ik snap niet waarom hier telkens zo drama moet over gemaakt worden. De renners, die de risico’s lopen en best kunnen inschatten, zijn het erover eens dat het de beste beslissing was, de jury is ermee akkoord, de spurters kunnen spurten voor een ritzege en jij hebt vanuit je zetel toch de voorspelde sprint gezien. En het de gevolgen voor het vervolg van de giro blijven ook enigszins beperkt door de beslissing (nu ja, 5 opgaves en nog een aantal blutsen en builen)
    15-05-2025 19:03
    Ik snap niet dat in deze moderne tijd onder deze omstandigheden een koers niet al voor de start geannuleerd wordt. Spaart talloze onnodig geblesseerden
15-05-2025 16:41
Wat een belachelijk besluit weer zeg..... Dat ze de koers even neutraliseren na een massale valpartij is op zich logisch maar waarom vanwege een val op 70 km geen tijdsverschillen op te nemen en zelfs geen punten voor het puntenklassement uit te delen?
    15-05-2025 16:45
    Idd een belachelijke beslissing. Ga gewoon om met de omstandigheden.
    15-05-2025 16:55
    zelfs zonder nervositeit vindt er een valpartij plaatst waardoor we al minstens 5 renners verliezen.
    Ik zie eigenlijk weinig nadelen aan deze beslissing?
    Het is niet dat deze etappe anders een grote invloed had gehad op het klassement.
    15-05-2025 17:02
    @Gibo, wel op het puntenklassement...
    15-05-2025 17:11
    Dat is inderdaad wel een nadeel voor de rasechte sprinters tov Pedersen. Ik denk dat daar de keuze wordt gemaakt om renners niet te dwingen om mee te spurten die dat vandaag eigenlijk niet zien zitten.
15-05-2025 16:59
Punten voor puntentrui is enige wat onlogisch is. Neutralisatie en secondes zijn logisch.
15-05-2025 16:52
Levert een overwinning dan wel UCI punten op?
15-05-2025 17:30
Krijgen we in de komende bergritten ook een geneutraliseerde afdaling zonder tijdverschillen als die er nat bijligt? Het wordt al gekker.
    15-05-2025 18:24
    Als hij er zo spekglad bijlag als vandaag, dan graag. Die jongen van Arkea die achteraan het peloton probeert te remmen maar gewoon doorglijdt toont dat het waarschijnlijk een mix van water en olie was.
    15-05-2025 19:18
    In deze moderne tijd onder deze omstandigheden ook in gladde afdalingen in de bergen neutraliseren is wat is goed is om snel in te voeren. Alles wat kan bijdragen aan de afname van de talloze onnodig geblesseerden doen

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine