Giro 2025: Hartverscheurend einde voor Giulio Ciccone
Giulio Ciccone heeft gestreden voor wat hij waard is, maar de 30-jarige Italiaan van Lidl-Trek moet opgeven in de Giro d’Italia 2025. De klimmer leek in de vorm van zijn leven en stond voor de veertiende etappe op een zevende plek in het algemeen klassement. Cicco werd echter het grootste slachtoffer van de zware valpartij in de finale van zaterdag. Hij is te geblesseerd om verder te rijden.
De temperamentvolle Italiaan vervolgde nog wel de etappe na zijn zware crash, maar kwam op ruim zestien minuten van dagwinnaar Kasper Asgreen binnen. Hij trok daarna naar het ziekenhuis voor diverse onderzoeken, waar onder meer een grote bloeduitstorting in zijn rechter bovenbeen werd geconstateerd en een kleine spierblessure aan zijn rug. Ciccone kan daardoor niet verder. Lidl-Trek laat weten dat een operatie niet nodig is, maar dat hun renner wel twee weken rust moet nemen om goed te herstellen.
“Ik heb hier geen woorden voor”, klinkt Ciccone teleurgesteld. “Ik heb gevochten om de rit uit te rijden, omdat ik nog hoopte dat de onderzoeken in het ziekenhuis zouden uitwijzen dat het niet zo slecht was. Dan kon ik nog herstellen en volgende week proberen voor een ritzege te gaan. Maar ik had meteen door dat er iets serieus aan de hand was, want de pijn was te veel. Nu weten we waarom. Het doet pijn de Giro op deze wijze te verlaten, zeker met alle bergetappes die nog voor ons liggen. Het gevoel in de ploeg was zo goed en ik stond er zo goed voor in het klassement… Nu moet ik de tijd nemen om te herstellen en naar de rest van het seizoen kijken.”
Haha, ik verslikte me in mijn koffie. Daar gaat werkelijk helemaal niemand meer van uit.
Giro 2026 dan maar? Het moet toch ooit eens lukken!