Giro 2023: Arensman hoopt in slotweken ‘belangrijke factor’ te zijn voor INEOS Grenadiers
foto: Cor Vos
maandag 15 mei 2023 om 12:26

Giro 2023: Arensman hoopt in slotweken ‘belangrijke factor’ te zijn voor INEOS Grenadiers

Thymen Arensman eindigde zondag als zevende in de tweede tijdrit van de Giro d’Italia. Hoe vond de Nederlander zelf dat het ging? “Gewoon, prima. Niets bijzonders”, zei hij tegen Eurosport terwijl hij aan het uitfietsen was op de rollen. De grote favorieten voor de eindzege moesten toen nog binnenkomen.

Arensman vertelde dat hij ‘gewoon lekker gefietst’ had. Dat resulteerde uiteindelijk in een zevende tijd, op 22 seconden van dagwinnaar Remco Evenepoel. De renner van INEOS Grenadiers staat nu twaalfde in het algemeen klassement, op twee minuten en 32 van de klassementsleider, zijn ploeggenoot Geraint Thomas. Tao Geoghegan Hart, die andere kopman bij de Britse formatie, bezet de derde plaats. Hij heeft een achterstand van vijf seconden op Thomas.

Arensman had nog dichter kunnen staan in het klassement, maar had zaterdag de nodige pech tijdens de achtste etappe. “Dat was een beetje een frustrerende dag”, zei hij. “Maar ik ben heel blij met hoe Tao en G (Geraint Thomas, red.) reden. Wat mezelf betreft: in aanloop naar de lange klim stonden er twee UAE-renners geparkeerd bij het uitkomen van de bocht. Daar reed ik vol op in. Mijn duim, mijn nagel hier, en mijn borst doen wel heel veel zeer. Maar dat hoort erbij.”

Daarna reed Arensman naar eigen zeggen een goede laatste klim. “Bovenop wilde ik naar het buitenblad schakelen, maar viel mijn ketting eraf. Ik kreeg hem er al rijdend niet op, dus ik moest van de fiets. Daar heb ik denk ik wel een halve minuut staan kloten met mijn ketting. Hoort erbij. Nou ja, hoort er eigenlijk niet bij, maar het is niet anders. Je moet het accepteren. Ik heb daarna de schade proberen te beperken, zodat ik in de tweede en derde week nog een belangrijke factor kan zijn voor het team, voor G en Tao. Voor ons als team was het niet slecht.”

Voorproefje
Volgens Arensman heeft INEOS Grenadiers zaterdag laten zien over een sterk team in de breedte te beschikken. “Niet alleen in de finale, dat heeft iedereen wel kunnen zien, maar ook bij de start. Ik schoof mee met de kopgroep, met vijf sterke renners in de ploeg kun je dat doen. Achter ons was het een groot casino, hoorde ik. Dus ja, als je zoveel druk kunt zetten op andere teams, zonder echt moeite te doen en gewoon wat moves te volgen, is natuurlijk mooi voor wat nog komen gaat. Gisteren was denk ik een voorproefje voor wat de fans nog te wachten staat.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview van 8 pagina's met Thymen Arensman. Hij gaat uitgebreid in op zijn nieuwe rol bij INEOS Grenadiers en de ontwikkeling die hij de afgelopen jaren heeft gemaakt, als wielrenner, maar ook als persoon. En wanneer gaat hij als kopman naar de Tour de France? Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
15 Reacties
15-05-2023 12:49
Ik hoop dat Ineos mannen als Arensman, De Plus en Sivakov gaat gebruiken om de concurrentie, met name Roglic, onder druk te zetten door ze in vluchten mee te gaan sturen. Ik ben echter bang dat de Sky-trein weer van zolder gehaald wordt en dat dit de amusementswaarde niet ten goede gaat komen.
    15-05-2023 12:54
    Je hebt precies mooi verwoord wat ik ook wilde bijdragen.
    15-05-2023 13:22
    Eén nadeel voor Ineos als ze gaan 'treintje rijden': Roglic staat op slechts enkele seconden. Hij zal zo lang mogelijk daar willen blijven staan en heeft de capaciteiten om pas op het allerlaatst het roze te pakken. Hoe tegenstrijdig het ook klinkt: Aanvallen kan voor Ineos wel eens de meest zekere tactiek blijken te zijn .. Of ze het ook gaan doen??
    15-05-2023 13:57
    Zonder mee te gaan in de negatieve hetze dat Roglic een plakker is, zou Roglic best veel voordeel kunnen halen uit de sky trein en steeds in de laatste 2 kilometer van zijn explosiviteit gebruik maken tov Thomas of Hart. Ik zou als ik Ineos was ook tactischer spelen, al is t maar om gedurende de wedstrijd een overtal situatie rondom Roglic te realiseren. Zo sterk is Jumbo niet ivm de 5 man die INEOS nu vooraan heeft staan.
    15-05-2023 14:00
    ik denk dat ze de vlucht laten wegrijden zodat de bonificaties in ieder geval weg zijn elke dag. Hart is denk ik wel in staat om gelijk met Roglic mee te kunnen en dan niet overnemen en dan komt G. op zijn eigen tempo wel terug
15-05-2023 12:31
Gaat ooit zelf nog een podium rijden in een grote ronde. Verslechterd niet naarmate de ronde langer wordt en heeft een sterke tijdrit. Misschien kan hij nog profiteren deze Giro en een rit winnen
15-05-2023 15:16
Mooi en respectvol verwoord las ik een beschrijving van Arensman door Frank Heinen. "In Arensman woekert de onzekerheid als klimop, als je er niet op tijd bij bent met wieden bedekt het voor je er erg in hebt je hele geestelijke gevel."
Na een van die ritten in de Alpen, een paar weken terug, zei Arensman intelligente, openhartige en ook wel licht zorgwekkende dingen over zijn staat van zijn. Hij vertelde over zijn nieuwe team Ineos. Een team vol renners waar hij enorm tegenop kijkt, rondewinnaars, mannen. Dat zo’n ploeg vertrouwen in hem stelde, dat zulke mannen met hem wilden samenwerken; je hoorde gewoon dat Thymen Arensman daar met zijn hoofd niet helemaal bij kon.
Het is de blik van iemand die zelfbewustzijn op verwarrende wijze combineert met de blik van een kind dat naar grote mensen kijkt, dankbaar dat-ie mag meedoen, terwijl-ie tegelijk ook wel weet dat hij een van die grote mensen is. Het heeft zo z’n voordelen, om zo naar de dingen te kijken. Zo ben je vaak snel vereerd, of trots. Tegelijk schiet het niet erg op.
Laat Arensman deze Giro de schroom van zich afschudden, want de kans wordt hem geboden, 100%. De ouderwetste skybot tactiek met in het laatste weekend een klimtijdrit is voor Ineos niet de meest veilige weg naar succes.
15-05-2023 12:50
Het is een diesel die beter wordt naarmate de koersdagen zich opstapelen. Hij gaat terug knallen de komende weken
15-05-2023 12:42
na het uitvallen van Remco gaat het denk ik anderhalve week knechten worden voor Thymen. Ik denk dat Ineos zeker de komende week weinig behoefte heeft aan een spectaculaire bergrit. Dat ligt G. niet goed en het uitspelen van Hart zal waarschijnlijk pas volgende week gebeuren. Sivakov en wellicht De Plus staan nog voor in de rangorde neem ik aan
15-05-2023 13:28
Heb me echt geërgerd aan dit interview toen ik het op tv zag gister. Wat een irritante, arrogante en vervelende manier van antwoorden van die gozer. Wat later in het interview deed ie wel weer wat normaler, maar was blij dat Traksel hetzelfde zei en aangaf dat ie nog wel mediatraining kon gebruiken en moest werken aan hoe hij overkomt.
    15-05-2023 13:33
    Laat hem gewoon lekker zichzelf zijn.
    15-05-2023 13:54
    Ik heb juist genoten van dit interview, bijzondere en interessante jongen die Arensman.
    15-05-2023 14:11
    Prima toch, ieder mag zijn eigen mening hebben en dat is de mijne.
    Ik zou het ook gezegd hebben als Evenepoel zo'n raar/bijzonder interview zou afgeven en nu ons Nederlands rondetalent zo doet ga ik niet doen alsof ik het nu wel leuk vind.
    15-05-2023 14:16
    Vind het juist een mooie persoonlijkheid. Een a-typische wielrenner, juist verfrissend.
    15-05-2023 15:17
    ik vind hem wat dumoulin-iaans

    enerzijds vertelt hij weinig onzin en krijg je geen inhoudsloos pr-praatje waar je helemaal niets aan hebt, anderzijds is hij vrijwel altijd wel over iets of iemand aan het zeuren en is negatief de standaard-modus

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine