Gianni Moscon zal dit jaar geen grote ronde rijden

dinsdag 9 juni 2020 om 14:56
Gianni Moscon zal dit jaar geen grote ronde rijden

foto: Cor Vos (archief)

Gianni Moscon zal dit jaar geen grote ronde betwisten, zo heeft de Italiaan laten weten aan SpazioCiclismo. De renner van Team Ineos focust zich op de kasseiklassiekers en kan dus niet deelnemen aan de Giro d’Italia en Vuelta a España. “En de Tour de France is geen optie”, aldus Moscon.

Lees ook:
Deze verhalen lees je in de nieuwe Tour-editie van RIDE Magazine

De 26-jarige renner hoopt in oktober te schitteren in wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en wellicht ook de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. Een probleem: deze wedstrijden overlappen op de kalender met de Giro en Vuelta. “Ik kan dus niet deelnemen aan de Giro, aangezien ik mij richt op de klassiekers.”

In theorie was het rijden van de Tour de France (29 augustus-20 september) een optie, maar dan moet Moscon zich wel volledig wegcijferen voor kopmannen Egan Bernal, Geraint Thomas en Chris Froome. “Er zit te weinig tijd tussen de Tour en de klassiekers. Team Ineos gaat volledig voor een nieuwe Tourzege en dan is het onmogelijk om je als renner te sparen.”

Moscon herbegint zijn seizoen in eigen land met de Toscaanse grindklassieker Strade Bianche. De renner gaat echter eerst nog op trainingskamp in de buurt van Tirol. “Ik doe dit al enkele jaren en het bevalt me prima.” Moscon reed begin dit jaar al de Volta a la Comunitat Valenciana, de Tour de la Provence, Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne.

Dit artikel delen:

16 Reacties

zipp404 9 juni 2020 om 15:04

Deze jongen moet nodig op zoek naar een andere ploeg, anders wordt het een soort Boasson Hagen verhaal.

0
leor 16 9 juni 2020 om 16:00

Ik snap ergens je punt, maar ga je nu echt een van de meest gehate renners vergelijken met zowat de meest respectvolle, aimabel renner ?

0
Kannibaal van Schepdaal 9 juni 2020 om 16:18

Hij vergelijkt de twee dan ook niet op basis van hun persoonlijkheid…

Je kan echt wel twee dingen vergelijken die op een ander punt totaal verschillend zijn.

0
Deel Koeper 9 juni 2020 om 15:38

Het kan geen toeval zijn dat die vlak onder het nieuwtje staat dat de UCI zich gaat mengen in het debat over racisme.

0
josi 9 juni 2020 om 15:44

Volgens die logica zal Van Baarle ook geen Tour rijden. En kan Van Aert een goed optreden in de klassiekers wel op z’n buik schrijven.

0
zipp404 9 juni 2020 om 16:46

Dat zou dan ook gelden voor Kwiatkowski, maar helaas verleggen zei, in navolg van Thomas, de nadruk steeds meer op het rondenwerk.

0
harryjohan71 9 juni 2020 om 15:54

Er is gewoon geen plek voor Moscon in de tourploeg. Het merendeel van de klassieke renners met naam rijden in de tour.

0
Romāns Vainšteins 9 juni 2020 om 16:26

Hup Moscon, op dat ie er staat in de eendaagsen en een mooie winnen mag.

En dan naar Astana voor deel 2 van de carrière.

0
ProfrondeZevenbergen 9 juni 2020 om 20:09

+1

Zijn talent komt er echt nog wel eens uit.

0
guyremgabdel 9 juni 2020 om 20:13

Welke van zijn 2 talenten bedoel je ? Wieler of bokstalent ?

0
Scott Sunderland 9 juni 2020 om 17:21

Moscon was toch echt wel een beetje de weg kwijt vorig jaar en sportief gezien was het niet best. Ik ben echt benieuwd of hij zich gaat herpakken. Ik denk zeker niet dat zijn toekomst bij INEOS ligt. We weten nog steeds niet wat hij werkelijk in zijn mars heeft qua mogelijkheden.

0
vanSpringel 9 juni 2020 om 17:59

In welke ploeg denk je dat Moscon wel zou passen ?
Verwacht dat geen sponsor met zijn wijze van reageren, wanneer ’t mijnheer in het peloton niet aanstaat, zal willen vereenzelvigen.

0
Romāns Vainšteins 9 juni 2020 om 18:23

Wat ik zei, Astana.
Ook zie ik QS wel als een ploeg die het aandurft.

En de meeste sponsors zijn enorme aanstellers.

0
Titaantje 9 juni 2020 om 19:37

Zal ook best wel bij een Bahrain passen, of wellicht Israel of Trek (als Stuyven niet verlengt)

0
Silverlake 9 juni 2020 om 20:33

De renner gaat echter eerst nog op trainingskamp in de buurt van Tirol. “Ik doe dit al enkele jaren en het bevalt me prima.”

Met welk resultaat ???

0
Verweggistan 9 juni 2020 om 20:56

Grappig dat het UCI-racismebericht hier onder staat.

0

Headlines

Populair

Materiaalzone