Carlos Rodríguez niet in Romandië: Spanjaard moet rentree uitstellen
foto: Cor Vos (archief)
maandag 24 april 2023 om 19:50

Carlos Rodríguez niet in Romandië: Spanjaard moet rentree uitstellen

Carlos Rodríguez zou deze week eigenlijk deelnemen aan de Ronde van Romandië, maar de Spanjaard maakt geen deel uit van de definitieve selectie van INEOS Grenadiers. Wat blijkt nu: de 22-jarige coureur kent een terugslag in zijn revalidatie.

De jonge Rodríguez brak begin maart zijn sleutelbeen bij een val in Strade Bianche en kwam sindsdien niet meer in actie voor INEOS Grenadiers. De beloftevolle ronderenner leek deze week zijn rentree te maken in de Ronde van Romandië, maar dit gaat toch niet door.

“Na een maand vol ups en downs ben ik nu gedwongen om wat rust in te bouwen. Het is tijd om de batterijen weer op te laden. Er komen nog veel wedstrijden aan.” Het is nog onduidelijk wanneer Rodríguez weer een rugnummer kan opspelden. De Spanjaard staat op de planning voor de komende Tour de France, al is het nu maar de vraag of hij zich nog op tijd kan klaarstomen voor de Franse ronde.

Rodríguez was in 2022 nog een revelatie op rondegebied. De renner werd zevende in de Vuelta a España, maar behaalde ook korte klasseringen in La Route d’Occitanie (2e), de Ronde van Valencia (3e), de Ruta del Sol en Ronde van Burgos (4e) en de Ronde van Lombardije (5e). Verder kroonde hij zich tot Spaans wegkampioen en won hij een rit in de Ronde van het Baskenland.

RIDE Magazine
4 Reacties
24-04-2023 21:03
Ik weet niet meer welke analist het was maar die haalde aan dat JV in tegenstelling tot andere ploegen er ook erg goed in lukken om hun renners na een blessure of ziekte op een duurzame manier terug in competitie te brengen (naar aanleiding van de ziektes van Laporte en Van Aert en eventueel kan Van Baarles terugkeer in PR ook in dat rijtje).
Ik vind de uitspraak wat overdreven en geloof hier net iets meer in geluk maar het is wel opvallend dat ze bij andere ploegen inderdaad langer met hun geblesseerden in het sukkelstraatje blijven (Bernal en Rodriguez, Ayuso en Hirschi, Alaphilippe en Asgreen om drie andere grote ploegen maar te noemen)
    24-04-2023 21:43
    Je vergeet Benoot, die is ook van ver terug gekomen. Of Roglic. Is het geluk? Of is het toch voorzichtig omspringen met de renners.

    Ik zag ergens anders dat er wat lacherig werd gedaan over het niet starten van 2 renners van TJV in LBL vanwege corona. Onzin en dat soort dingen.

    Als ik nu kijk naar Alaphillipe: daarvan zie je gewoon dat die nog niet 100% in orde is, maar toch wordt hij al opgesteld in LBL. Gaat hij daar op den duur beter van worden, of juist slechter? Evenepoel na zijn val in Lombardije en zijn start in de Giro; ook te snel. Toeval? Of te veel korte termijn denken?

    UAE en Ineos kan ik wat moeilijker inschatten. Waarbij Bernal wel van een hele zware blessure terug komt; ik hoop niet dat het een Froome-verhaal gaat worden. En bij Hirschi vraag ik me helemaal af of we nog ooit de Hirschi van zijn succesjaar terug gaan zien, of dat er toch een andere reden was waarom hij destijds vroegtijdig weg mocht bij zijn ploeg.
    24-04-2023 22:15
    Ik volg je behalve dat van Hirschi. Als er al een andere reden was om te vertrekken bij DSM dan zou hij daar nu mee gestopt zijn (gezien zijn mindere uitslagen vergeleken met 2020).. Bij UAE dan nog.
    Nee, onzin natuurlijk. Die jongen heeft al de nodige pech gehad. Heupoperatie, armbreuk en telkens in het begin van het seizoen. Dan loop je achter de feiten aan natuurlijk. We hebben nog niet alles gezien van deze klassebak.
25-04-2023 08:51
Jammer dat we zowel Rodriguez als Ayuso nog niet echt in actie gezien hebben dit voorjaar. Ben wel benieuwd naar hun evolutie.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine