Geen hoofdrol voor Visma | Lease a Bike in LBL, maar toch kijkt ploeg terug op ‘prima wedstrijd’
Ben Tulett op La Redoute - foto: Cor Vos
zondag 27 april 2025 om 19:50

Geen hoofdrol voor Visma | Lease a Bike in LBL, maar toch kijkt ploeg terug op ‘prima wedstrijd’

Visma | Lease a Bike hoopte met Tiesj Benoot, Ben Tulett en Attila Valter als vooruitgeschoven pionnen een rol van betekenis te kunnen spelen in de finale van Luik-Bastenaken-Luik, maar de Nederlandse ploeg kwam aan de finish niet verder dan een dertiende plaats. Toch blikt ploegleider Arthur van Dongen tevreden terug op het optreden van zijn renners.

“We kunnen terugkijken op een prima wedstrijd”, geeft Van Dongen aan op de website van Visma | Lease a Bike. “In de finale waren we vertegenwoordigd door drie renners in het peloton. Ben (Tulett, red.) leverde een knappe prestatie op La Redoute, waar hij – op een ontketende Tadej Pogacar na – met de besten bovenkwam.”

“Ben kwam vervolgens helaas net tekort om de duo-aanval van Giulio Ciccone en Ben Healy te beantwoorden. Jammer genoeg konden we niet meedingen voor het podium, maar de jongens hebben opnieuw gestreden”, besluit van Dongen.

Geen topgevoel bij Benoot
Benoot eindigde in Luik als dertiende en was daarmee de beste Visma-renner in de daguitslag. Toch kende Belg – die op weg lijkt naar Decathlon AG2R La Mondiale – geen superdag. “Ik beschikte niet over een topgevoel vandaag, maar slecht was het zeker niet”, zei hij na afloop. “Het positioneren was niet eenvoudig.”

“Op La Redoute zat ik iets te ver, maar ik voelde me beter naarmate de wedstrijd vorderde. Uiteindelijk kwam ik met Ben en Attila in de derde groep terecht. Met die grote groep sprintten we nog voor de ereplaatsen, maar een nieuwe toptienplaats zat er net niet in.”


RIDE Magazine
31 Reacties
27-04-2025 20:42
Gemeten aan hun budget en de know-how waarmee ze zich graag afzetten tegenover de rest is het niet goed genoeg. Punt.
    28-04-2025 13:17
    Juist omdat ze dit seizoen weer in de monumenten een rol wilden spelen, na de hattrick van de GT.
    Daarentegen hebben ze met blessures van Wout, Laporte en een mindere Van Baarle, ook wel een beetje pech nochtans. En een superbudget zoals UAE hebben ze evenmin. Plus het omschakelen na vertrek van Zeeman. Denk niet onbelangrijke factor. Ineos btw geeft eigenlijk ook niet meer thuis, behalve met Ganna dan.
27-04-2025 20:35
Prima wedstrijd? De vraag is hier: hoe dan???
We hebben het niet over een klein ploegje, maar één met de grootste budgetten van het peloton. Mag best wat meer verwacht worden, dit was een heel mager voorjaar.
    27-04-2025 21:11
    Misschien je verwachtingen niet baseren op het budget van een ploeg, maar op de kwaliteiten van de renners voor een bepaalde wedstrijd? Ze hebben nou eenmaal geen favorieten voor deze wedstrijden.
27-04-2025 23:08
Een slager die zijn eigen vlees keurt zal niet zo snel negatief zijn.
Helemaal niet als het gevolgen zou kunnen hebben voor zijn baan.
27-04-2025 21:38
Ik denk dat als je Kelderman en Jorgenson in deze wedstrijden zou opstellen, dat je wel degelijk mee kunt doen voor de ereplaatsen. Winnen sowieso niet met Kelderman natuurlijk. Maar een goede Jorgenson kan volgens mij echt wel top 10 rijden in LBL.
    27-04-2025 21:45
    Dat lijkt me ook. Het is vreemd hoe weinig belang ze hechten bij visma aan deze wedstrijden. Jorgensen wil volgens mij zelf heel graag goed zijn in Parijs Nice en trekt dan door naar de Vlaamse koersen. Misschien moet hij die eens overslaan (of enkel de ronde doen) en de heuvelklassiekers meepikken.
    27-04-2025 22:34
    Een goeie Wout zou dit zeker ook moeten kunnen. Zeker gezien Thieu podium en een keer 5e of zo. Ook Vingegaard als hij zich een keer zou toeleggen op het voorjaars 4 Luik, zoals Roglic in 2020 won.
    Punt is dat VLab zich steeds meer focust op het (grote) rondewerk.
    28-04-2025 03:04
    Roglic won Luik alleen in 2020 wel in oktober door Corona.

    Van Aert zou het hier kunnen, maar dan moet hij wel Vlaanderen of Roubaix skippen.

    Vingegaard geloof ik niet in. Dat is echt een pure klimmer. Jorgenson kan het zeker, maar ook hij zal dan andere koersen moeten laten vallen.
    28-04-2025 07:24
    2020 in Corona, de twee laatste zeges in een monument door Visma met MSR en LBL. Roglic was dan nog op een diefje…
    28-04-2025 13:03
    Vingegaard is meer dan een pure klimmer, gezien bijv z'n fenomenale tijdritten. Dus best wel een renner met inhoud.
    Net als Evenepoel komt ook Wout terug van veel blessureleed. Ook vrij logisch dat hij ondanks z'n constante hoge vormpeil niets heeft gewonnen dit voorjaar. Wout en Remco zullen zeker nog verbeteren dit seizoen. Wout is een allround klasbak die niet per se RVV of PR moet skippen om evt Luik te kunnen winnen.
27-04-2025 19:59
Gepresteerd naar kunnen denk ik. Ben benieuwd of ze toch wat gaan doorselecteren na het tweede jaar op rij niet echt overtuigd te hebben in het voorjaar.
    27-04-2025 22:07
    Hebben ze gedaan met laporte v baarle jorgenson en zingle, waarbij tullet en cloag mooi doorbreken. Het zou er in moeten zitten; het komt er alleen niet uit. Doorselecteren op ploegleiding wellicht? In de (grote) rondes komt de koersslimmigheid vanuit de auto wel naar voren; in de klassiekers/1-dagskoersen niet.
27-04-2025 20:57
Dat je Pogacar er niet af kunt rijden snapt iedereen, maar gezien het deelnemersveld en het budget van Visma is top 10 toch wel het minimale. De klassiekers blijven een heikel punt. Van Aert heeft in april conform verwachtingen gereden, maar helaas niet positief kunnen verrassen. Daar achter blijft het toch angstvallig stil.
27-04-2025 20:58
Probleem in dit type wedstrijden (al het hele jaar door) is dat Tullett echt heel slecht ondersteund wordt. Hij rijdt fantastisch rond, ook altijd attent voorin, maar moet zelf iedere keer veel te vroeg gaten dichten en die energie komt hij op het einde tekort.
27-04-2025 22:26
Was wederom geen eenheid als ploeg. Als je naar de beelden op TV kijkt rijd er geen eenheid. Over verspreid over het peloton. Was in de voorgaande jaren anders.
27-04-2025 22:26
Dat Vingegaard eens wat eensdagskoersen rijdt…
    28-04-2025 11:14
    Dat wil hij waarschijnlijk niet, hij wil liever rondes rijden. Is zijn goed recht.
27-04-2025 20:51
Deden ze mee dan, de waanzin speelt wel heel erg op bij deze ploeg
27-04-2025 21:34
Tijd voor andere ploegleiding , als je de laatste voorjaren evalueert
    27-04-2025 23:28
    Waarom moest Benoot zelf bidons en proviand gaan halen aan de de ploegleiders auto , dat laay je een kopman toch niet doen vlak voor het spektakel zal gaan beginnen .
28-04-2025 09:46
Een prima wedstrijd met een 13e plaats ? Wanneer Benoot er zou moeten staan, is hij weer eens niet op de afspraak. Benoot kan je met een gerust hart laten vertrekken naar Decathlon AG2R. Jammer dat Tulett net niet mee kon. Valter ook weer onzichtbaar in deze koers, die heeft dit seizoen nog helemaal niets laten zien.
De keuzes van Visma om bepaalde renners niet in deze klassiekers op te stellen is onbegrijpelijk. Dit zijn grote wedstrijden en dan kom je met een veredeld B-team aan de start. Stel gewoon Vingegaard en Jorgensson op met WVA als meesterknecht. Zij hebben wedstrijdkilometers en hardheid nodig i.p.v. altijd maar op een berg te bivakeren. Alle respect voor Pogacar, Evenepoel en ook een Healy die altijd willen koersen.
Visma dient zich echt te herbronnen en zich niet alleen te focussen op de Tour de France met daarnaast de Giro en Vuelta.
    28-04-2025 10:31
    Wanneer Benoot er moet staan, staat hij er niet (13e plaats), maar wel alle respect voor Evenepoel (58e plaats)....
    28-04-2025 11:14
    Vingegaard opstellen ? Dezelfde Vingegaard die in een niet zo ver verleden
    in de Amstel 114de werd, terwijl Pogacar deze in '23 won en 2de werd in '25?

    Of in LBL, waar Vingegaard 84ste werd......en Pogacar deze ondertussen 3x won?
    Of in de Waalse Pijl ook op een 84ste plek eindigde.........en Pogacar deze 2x won?

    Ik vermoed dat Vingegaard aan deze resultaten, een trauma overgehouden
    heeft en verdere afgang wou voorkomen, door niet meer deel te nemen.
    28-04-2025 11:15
    Benoot rijdt gewoon een zeer degelijk voorjaar. Valter is dit jaar minder, Tulett weer een stap tov een matig vorig seizoen.

    Verder weer je bekende leugens met dat gelul over koersdagen. Vingegaard komt normaal aan ruim 60 dagen incl 2x grote ronde, Van Aert rijdt niet minder dagen (maar skipt alleen San Remo en Luik) en Jorgenson heeft een prima voorjaar gereden met PN winst, omloop tm Vlaanderen meegedaan.

    Hooguit Kelderman/Lemmen kan je hier nog opstellen, maar die richten zich dit jaar op de Giro.

    Zingle is weggevallen.
    28-04-2025 11:18
    Ze hebben wedstrijdkilometers hoor.
    Vingegaard heeft 10 wedstrijddagen to zijn val. vdP heeft er 12, dus maar 2 meer. Was Vingegaard niet gevallen, dan had hij er meer gehad.
    WvA heeft er zelfs 14, dus meer als VdP.
    Ze rijden dus gewoon genoeg, maar worden wel verweten dat ze alleen trainen.
    Terwijl ze gewoon ongeveer (zoniet meer) wedstrijddagen hebben als andere toppers.
    28-04-2025 14:15
    @Baggio Vingegaard zal nog wel meer "trauma's" overhouden. Hij heeft zich de voorbije jaren kunnen meten aan Pogacar, dan zou je toch ook een koers als Luik-Bastenaken-Luik aan je programma kunnen toevoegen en daar eens een echt serieus doel van te maken. Pogacar gaat uitdagingen niet uit de weg, terwijl Vingegaard zich liever verstopt en hoopt dat hij een geweldige Tour kan rijden en met angst en beven hoopt verschoond te blijven van pech, want dan is zijn seizoen toch weer mislukt. Dat bedoel ik met herbronnen bij Visma. De Tour heeft hij al 2x gewonnen dus leg niet daar 100% de focus op, maar ga nieuwe uitdagingen aan.

    @laatste man jij vindt dat Benoot een verdienstelijk voorjaar heeft gereden. Zelf had hij zich tot meer in staat geacht in de klassiekers, maar het is er niet uitgekomen. Maar ja als de ploegleiding vindt dat de ploeg een prima wedstrijd heeft gereden, dan is wel duidelijk dat de ambities zich op een laag niveau bevinden en lijkt het erop de de topploeg Visma even pas op de plaats maakt. Benieuwd hoe de Dauphine en Giro gaan uitpakken.
28-04-2025 10:22
Misschien zien ze bij Decathlon in elk geval dat Tiesj geen kopman is en kan hij keurig de gewaardeerde knecht binnen Visma blijven die hij al jaren is.
27-04-2025 21:36
Ze komen in dit voorjaar gewoon net te kort op de keien van Aart net niet super van Baarle te veel gevallen jorgenson lijkt wat moeite te hebben met 200km plus wedstrijden in de heuvel klassiekers missen ze al jaren iemand die mee kan doen op het hoogste podium. Jorgenson daar opstellen zou misschien beter passen gezien zijn klim capaciteiten maar ook die gaat Pogacar niet verslaan in de huidige vorm.
27-04-2025 21:52
Plek 13... En VLAB vind het een prima wedstrijd; geen fijne klassiekerploeg om in te werken, want je wilt als TOPploeg meedoen om de prijzen... En niet om plek 11-15... Op naar de Grote Ronden zou ik zeggen!
28-04-2025 10:09
Mijn verwachtingen waren vooraf niet echt hooggespannen van deze ploeg, dus echt een tegenvaller kan ik het resultaat niet noemen maar ik zou het ook niet snel een "prima wedstrijd" noemen. De enige die positief opviel was Tulett, die op de Redoute met de beteren meeging. Jammer alleen dat hij in de aanloop naar die klim zichzelf naar voren moest worstelen om in een goede positie te komen. Als ze daar als team hadden gereden en hem goed hadden afgezet, had hij minder energie verspild en op de top wellicht net wat meer over gehad in de tank en met Ciccone en Healey mee kunnen gaan. Nu reed iedereen maar een beetje voor zichzelf. Ook toen alles achter de drie koplopers samenkwam hadden ze een mannetje kunnen opofferen om te proberen een betere situatie te creëren. Ze beleefden de koers zonder die echt te (proberen te) beïnvloeden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine