Drie rensters denken Tour Femmes nog te kunnen winnen in secondenspel: “Ik zou thuisblijven”
foto: Fotopersburo Cor Vos
Nick Doup
zaterdag 8 augustus 2026 om 10:34 Volg in Google

Drie rensters denken Tour Femmes nog te kunnen winnen in secondenspel: “Ik zou thuisblijven”

Video De Tour de France Femmes gaat eenzelfde ontknoping tegemoet als in 2024. Toen werd op Alpe d’Huez een strijd om secondes gespeeld op Alpe d’Huez, waarna Kasia Niewiadoma won met 4 seconden voorsprong op Demi Vollering en 10 seconden op Pauliena Rooijakkers. Nu staan drie rensters binnen 40 seconden van elkaar met een zwaar slotweekend voor de boeg. En Niewiadoma, Vollering en Marlen Reusser denken allemaal dat het nog kan.


It ain’t over till the fat lady sings. Oftewel: “Het is niet over tot het over is”, zo zei Demi Vollering na de etappe naar de Mont Ventoux tegen de NOS. Ze wist met een late versnelling de schade enigszins te beperken ten opzichte van de ontsnapte Niewiadoma. Daardoor staat zij nu op 15 seconden van de nieuwe draagster van de gele trui. Reusser verloor het geel en volgt op 39 seconden van Niewiadoma.

De spanning is om te snijden, met nog twee etappes voor de boeg met finish in Nice. De rit van zaterdag is de makkelijkste van de twee, al liggen in volle finale twee klimmetjes van vierde categorie. Die laatste is nog 2,5 kilometer aan 4,4%. “Het wordt een geweldig gevecht”, verwacht gele trui Niewiadoma. “Alles ligt nog open en de verschillen zijn zo klein. Alles kan nog gebeuren in Nice, zelfs in de voorlaatste rit als er nog een steile kick in zit voor we Nice binnengaan.”

Antonia Niedermaier, ploeggenote van Niewiadoma bij Canyon-SRAM en draagster van de witte trui, heeft het volste vertrouwen in haar kopvrouw. “De focus ligt echt op de gele trui. We gaan alles doen wat mogelijk is voor ons om die te winnen”, vertelde de Duitse klimster na de Ventoux-rit. “Het wordt een loodzware strijd voor die gele trui, dat is wel zeker.”

zaterdag 8 augustus
Etappe 8
StartFR flagSisteron13:40
FinishFR flagNice17:43 - 18:05

‘Slotrit ligt Demi misschien wel beter dan de Mont Ventoux’
Dan naar het kamp-Vollering. Bij FDJ United-SUEZ worden de wonden gelikt en is het boetekleed al aangetrokken, want er zijn toch wat tactische fouten gemaakt op de Ventoux. Zoveel is duidelijk. Nu moet de blik van de Nederlandse titelfavoriete op de slotetappes naar Nice. “Wij geven nooit op”, zei ploegleider Lars Boom strijdbaar.

“We gaan zien of het lukt om Niewiadoma eraf te rijden op de Col d’Èze. We moeten nu herstellen, eten, drinken en zaterdag goed doorkomen”, aldus Boom, die daarmee lijkt te suggereren dat alle ballen op de zondagrit gezet gaan worden. Dat is een rit van slechts 99,2 kilometer met vier keer Col d’Èze, waarvan de laatste keer de steile kant is van 6 kilometer aan 7,6%.

“Dat is een heel zware dag die Demi misschien wel beter ligt dan de Mont Ventoux. Die opeenvolging van klimmen, dat zag je ook in de vijfde etappe… Misschien ligt dat haar wel beter. Maar dat neemt niet weg dat we nog steeds 15 seconden goed moeten maken”, aldus Boom. “Ik geef ook eerlijk toe dat Kasia er misschien wel sterker dan ooit uitziet.”

zondag 9 augustus
Etappe 9
StartFR flagNice16:05
FinishFR flagNice18:51 - 19:10

‘Voor haar gevoel stort voor Marlen heel de Tour in’
Bij Marlen Reusser was de mentale pijn misschien wel het grootst op de top van de Ventoux. “Ik ben verdrietig, gewoon verdrietig”, zei ze. “Ik ben een beetje teleurgesteld, want ik geloofde op de een of andere manier dat het nog mogelijk was. Ik ben niet zo blij, maar ik heb alles gegeven.”

Haar Movistar-ploegleider Kelvin Dekker begrijpt dat wel. “Je bent net geel kwijt en voor je gevoel stort dan heel de Tour in, maar dat is niet het geval. Die teleurstelling is heel normaal.” Wel houdt Dekker de moed erin. “De Tour is nog zeker niet verloren. Als we de Tour verliezen is het ook prima, maar er zijn nog twee dagen.”

“Zaterdag is tricky en zondag kan nog héél veel gebeuren. We staan met drie mensen binnen 40 seconden, dus ik zou er toch voor thuisblijven. Als ik thuis was, haha!”

Secondenspel tot het einde? Dat gebeurt niet vaak meer
Voor de laatste razendspannende ontknoping in de Tour de France, voor mannen of voor vrouwen, kunnen we eigenlijk alleen nog terug naar 2024. Toen won Niewiadoma het geel met 4 seconden voorsprong op Vollering. Het gat naar nummer drie Rooijakkers was 10 seconden na de laatste etappe.

In de edities van 2022, 2023 en 2025 werd er met minuten gesmeten door de winnaars, respectievelijk Annemiek van Vleuten, Demi Vollering en Pauline Ferrand-Prévot.

Bij de mannen is het van 2020 geleden dat er minder dan een minuut verschil zat tussen de nummers één en twee: Tadej Pogačar won toen heel verrassend zijn eerste Tour met 59 seconden voorsprong op Primož Roglič.

De spannendste podiumstrijd in het recente verleden, kijkend naar de tijdsverschillen, was in 2019. Destijds won Egan Bernal de Tour en volgden Geraint Thomas en Steven Kruijswijk binnen anderhalve minuut. Verder waren tijdens de laatste tien jaar de verschillen op het eindpodium altijd groter.

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.