Finale derde etappe Tour de France 2026 verboden voor toeschouwers
De Franse autoriteiten hebben besloten dat het deel van de derde etappe op Frans grondgebied zonder publiek moet plaatsvinden. Dat heeft de prefectuur van de Pyrénées-Orientales zondagavond bekend via AFP. Bosbranden op zeventig kilometer van de finishplaats Les Angles zijn de oorzaak van deze beslissing. Ook de reclamekaravaan zal het laatste deel van de etappe niet afleggen.
De rit zal maandag wel doorgaan. Door een grote brand in de regio zal het volgens de prefectuur wel in een aangepaste vorm zijn en zonder toeschouwers.
“De reclamekaravaan zal binnen Frankrijk niet rijden. Alleen renners en essentiële voertuigen van de raceorganisatie mogen passeren”, vertelt Pierre Regnault de la Mothe op een persconferentie. “We vragen toeschouwers niet in de nabijheid van de route of de finish in Les Angles te komen. Met andere woorden, en het spijt me dat ik het moet zeggen, zal de rit in de Tour op Frans grondgebied zonder toeschouwers zijn.”
Volgens Regnault de la Mothe is de brand opnieuw opgelaaid en zijn alle autoriteiten bijeen gebracht om het vuur te bestrijden. De brand woedt al enige tijd en heeft al zo’n 1650 hectare in de as gelegd. Het vuur grijpt op zo’n zeventig kilometer van de eindstreep in Les Angles om zich heen.
Maandag is de finish voorzien rond de klok van 17.00 uur. Zondagochtend besloot de prefectuur al de hoofdweg af te sluiten die de kust verbindt met de route van de Tour. De brand spreidt zich snel uit vanwege harde wind, maar de verwachting is dat hij in de loop van maandag gaat liggen.

Advertentievrij lezen op Wielerflits? Dat kan!
On the other hand, het is wel een opstapje naar verdere maatregelen. Hopelijk wel op basis van gezond verstand en niet op basis van geldingsdrang van lokale politiekers