Filippo Ganna toont vlak voor Tour topvorm op Italiaans tijdritkampioenschap

woensdag 22 juni 2022 om 15:56
Filippo Ganna toont vlak voor Tour topvorm op Italiaans tijdritkampioenschap

foto: Cor Vos

Filippo Ganna heeft ruim een week voor de Tour de France-tijdrit in Kopenhagen laten zien dat zijn vorm in orde is. De wereldkampioen tijdrijden van INEOS Grenadiers is namelijk de nieuwe Italiaans kampioen tijdrijden. Hij bleef Mattia Cattaneo en Edoardo Affini meer dan een halve minuut voor.

De Italiaanse tijdritstrijd werd uitgevochten in San Giovanni al Natisone. Topfavoriet Ganna, die vorig jaar verrassend geklopt werd door Matteo Sobrero, liet er op het 35,6 kilometer lange parcours geen gras over groeien. Hij klokte een tijd van 40.29 minuut aan de finish en was daarmee ruim een halve minuut sneller dan de concurrentie.

Mattia Cattaneo (Quick-Step-Alpha Vinyl) kwam nog het dichtst bij, namelijk tot op 36 seconden van Ganna. Edoardo Affini (Jumbo-Visma) verloor 50 seconden en mocht het brons ophalen. Voor uittredend kampioen Matteo Sobrero van BikeExchange-Jayco was er een vierde plek. Hij kwam 56 seconden tekort op Ganna. Daarachter waren de verschillen groter dan een minuut ten opzichte van de overtuigende winnaar.

Voor de 25-jarige Ganna is het zijn derde nationale tijdrittitel. Eerder behaalde hij al goud in 2019 en 2020.

Elisa Longo Borghini
Bij de vrouwen was Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) de snelste op het parcours in San Giovanni al Natisone. Zij was 32 seconden sneller dan Vittoria Guazzini en 1.02 minuut sneller dan Marta Cavalli, die allebei uitkomen voor FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope.

Dit artikel delen:

14 Reacties

AnderJ 22 juni 2022 om 16:06

Ik zou denken dat bij een 35,6 km lange tijdrit, je ook weinig concurrentie binnen Italië hoeft te verwachten (al lijkt me dan nog 50 seconden voor Affini best veel). Of dit veel zegt over de vorm van Ganna weet ik niet.

RLM 22 juni 2022 om 16:30

Italië heeft toch een paar supersterke tijdrijders hoor. Ganna natuurlijk, maar ook Affini en Sobrero zijn toppers.

Brabander 22 juni 2022 om 16:32

Klopt. Zijn gewoon 4 sterke tijdrijders waarbij Ganna buitencategorie is

assen 22 juni 2022 om 17:07

Italie is op dit moment HET tijdritland ter wereld. Denemarken, Belgie, GB, gaan dan voor plaats twee, naar mijn mening.

Beer 22 juni 2022 om 17:12

Ganna, Affini, Sobrero, Cattaneo
vs
van Aert, Evenepoel, Lampaert en Campenaerts

Ik ga toch voor België denk ik.

Steven_E 22 juni 2022 om 18:22

Mwa … De beste is een Italiaan, als je top-2 zegt ga ik voor België, maar zeg je top-3 dan kies ik toch weer Italië. Jonathan Milan ook niet vergeten trouwens, die zich even

Brabander 22 juni 2022 om 18:38

Ik denk juist dat Ganna de beste is gevolgd door Van Aert en Evenepoel. Denk dat ze elkander weinig toegeven

de nieuweMerckx 22 juni 2022 om 22:52

Milan die zich even? Wat precies is er aan de hand met hem? Heeft dit jaar nog niks laten zien.

Steven_E 23 juni 2022 om 07:08

zich even meer op de piste focust. En @Brabander dat bedoelde ik inderdaad ja. De beste is een Italiaan (Ganna), nrs 2 & 3 zijn Van Aert en Evenepoel.

Yeez 22 juni 2022 om 17:19

Ganna heeft 3 sec minder voorsprong op cattaneo, terwijl de tijdrit 5 min langer was dan in de dauphine. Zeker te verslaan in Kopenhagen

Kopinkas 22 juni 2022 om 18:03

Cattaneo bevestigt hier zijn goede vorm die hij in de Dauphiné ook al etaleerde. Solliciteert nadrukkelijk naar een plek in de Tourselectie. Als ze dan toch een tijdrijder willen meenemen, mag Lampaert thuisblijven (ondanks de kasseienrit).

Sjonge Jonge 22 juni 2022 om 18:16

Er zullen toch ook Belgen mee moeten met deze Belgische ploeg?
Anders hebben we weer de poppen aan het dansen hier.

SprintMaster 22 juni 2022 om 19:07

Mollema rijd 1 km/h sneller dan Ganna op een iets korter parcours. Het Italiaanse parcours zal wel enigzins glooiend geweest zijn.

Ward 22 juni 2022 om 22:04

Windsterkte, windrichting, rijrichting, hoogteverschil, parcours, temperatuur, vochtigheidsgraad, … Lastige vergelijking ;)

Volg hier

Laatste nieuws

Populair

Materiaalzone