Fem van Empel reed zondag op het WK voor beloften tot twee keer toe een gat dicht na pech, maar de derde keer – in de slotronde – was ook voor haar teveel. De Brabantse moest het doen met brons en was na afloop ontroostbaar. “Hoeveel pech kun je hebben”, vraagt ze zich af in tranen.

“Op het EK gebeurde dit ook”, gaat ze verder met haar verhaal. “Ook toen schoot mijn ketting in crashmodus. Dat betekent dat het schakelsysteem crasht en dat de ketting blijft zitten. Ik had de pech dat dat was in mijn grootste versnelling. Gelukkig kon ik nog wel terugkomen.”
“In de finale verwachtte ik een aanval van Puck op de lange klim. Ik kon vrij makkelijk volgen, waarna ik alles op alles zette op de sprint. Dat was voor mij plan A. Maar toen kwam mijn ketting weer vast te zitten”, eindigt Van Empel. “De tranen schieten weer in mijn ogen. Ik heb hier misschien wel de wereldtitel verloren.”
11 Reacties
Zuur voor Fem, maar Puck heeft er ook wel voor gereden en de wedstrijd steeds zwaar gemaakt, dat valt te prijzen.
Hoeveel pech kan je hebben? Nou…. dit is maar een sportwedstrijdje hoor meid
Pech was deels eigen schuld maar het was niet zo maar een wedstrijdje. Het was het WK, lijkt mij toch wel vrij belangrijk in het leven van een sportvrouw.
@Dikke Vrouw wat een kansloze opmerking.
Fem maakte zelf gewoon de fout door niet als eerste de enige moeilijke hobbel hier te nemen. Ze was twee ronden eerder al gewaarschuwd maar ging nu als tweede te dicht op Puck zitten, een beginnersfout. Na de problemen met het versnellingsapparaat kwam ze knap terug maar je moet de concentratie wel behouden en dat deed ze niet.
Helemaal mee eens, niet intelligent gekoerst. Niet op positie of niet voldoende afstand gehouden.
Klopt, dat had zeker beter gekund. Dus ja, ze had pech, maar het was niet alleen pech.
Alles zat een beetje tegen, start niet helemaal, ketting in crash stand. Dan nog terugkomen tot twee keer toe. Bewuste keuze van haar om in het wiel te blijven en voor sprint te gaan. Als de ketting er niet weer afgegaan was had ze alsnog gewonnen. Van Anrooij kwam immers ook terug. Erg zuur, maar wat een seizoen voor Fem. Toppertje hoor. Puck gefeliciteerd, goed gedaan.
Hier leert ze veel van, dit gaat mee in de bagage en zorgt dat ze de volgende keer die fout niet meer maakt.
Die crashstand, daar zouden ze iets op moeten verzinnen. Gewoon stalen kabels leggen naar zo'n derailleur bijvoorbeeld. Ik weet niet of de fietstechniek zoiets toelaat.
Altijd wel leuk dat commentaar met een zak chips op de bank. In de wedstrijd kun je niet achteraf beslissen.