Fabian Cancellara keert als begeleider van de Swiss Racing Academy terug in het wielrennen. De inmiddels 39-jarige Zwitser stopte in 2016 als professioneel wielrenner en was daarna enkele jaren niet actief in de wielersport.
Bij Swiss Racing Academy gaat Cancellara aan de slag als mentor van Zwitserse coureurs die zich daar kunnen ontwikkelen. De ploeg werd in 2018 opgericht voor talentvolle renners, maar ook als opvangplaats voor renners die de stap naar de profs niet kunnen maken. Afgelopen jaar reed bijvoorbeeld Stefan Bissegger (die vanaf augustus voor EF Pro Cycling koerst) namens de ploeg.
“Na mijn pensioen in 2016 moest ik mijn plek weer vinden in de wielrennerij, maar ook als ondernemer en investeerder”, reageert Cancellara. “Het was een periode vol leerzame ervaringen. Het profwielrennen is misschien wel het beste systeem waar ik deel van uit heb gemaakt. Ik herken bij Swiss Racing Academy alle elementen die ik graag in mijn ontwikkeling had willen hebben. Daarom ben ik blij met deze kans, om onze visie te bevestigen en een mooie toekomst op te bouwen voor deze talenten.”
8 Reacties
Welkom terug in de wielrennerij, Fabian! Samen met Boonen, Sagan en Gilbert toch wel één van de grootste smaakmakers in de klassiekers deze eeuw.
Eens. Van mij mogen Van Avermaet en Terpstra overigens ook in dat rijtje.
Van Avermaet wel, Terpstra niet.
Van Aert en van der Poel over een paar jaar wellicht ook.
Ik begreep dat hij succesvol ondernemer is in fietsen met trapondersteuning. Maar het kan ook zijn dat ik wat dingen door elkaar haal.
Flauw…
Vorig jaar een mooi uitgebreid interview met hem gezien op sporza (volgens mij in een aflevering van de kleedkamer, maar pin me er niet op vast). Hij leek toch best te worstelen met het bekende zwarte gat en het opnieuw ontdekken van zijn rol in de maatschappij. Gelukkig is het een slimme man met sterk reflectievermogen. Hopelijk vindt Fabian nu zijn draai in deze nieuwe job.
Klopt, ja.
Je moet trouwens eens op die Ruben van Gucht letten, of hoe heet die pipo. In zo'n beetje elke talkshow of interview waar Cancellara mogelijk ter sprake komt, is zijn eerste vraag altijd: Maar Cancellara stond toch niet te boek als de meest sympathieke in het peloton?
Of iets van dien aard.
Naar het schijnt gaat Swiss Racing Academy op een Stella rijden..