Ex-prof Gaimon beschuldigt Cancellara van motortje in fiets, UCI stelt onderzoek in
Phil Gaimon heeft Fabian Cancellara beschuldigd van het gebruik van een motortje in zijn fiets. De Amerikaanse ex-prof verwoordt in zijn biografie ‘Draft Animals’ zijn twijfels bij prestaties van de Zwitser.
Over mogelijk gebruik van mechanische doping door Cancellara gaan al langer geruchten. Met name de Ronde van Vlaanderen in 2010 is veelbesproken. Cancellara wisselde veelvuldig van fiets en reed tijdens de beklimming van de Muur van Geraardsbergen op indrukwekkende wijze weg bij Tom Boonen.Ook in het profpeloton waren de twijfels onderwerp van gesprek. “Ik nam het niet serieus, totdat ik voormalige teamgenoten hoorde praten over situaties waar Cancellara zijn eigen mechanieker had en zijn fiets apart werd gehouden van de rest”, citeert Cyclist Gaimon. “Wanneer je de beelden bekijkt, dan ziet zijn versnelling er totaal niet natuurlijk uit. Alsof hij problemen heeft om zijn pedalen bij te houden. Hij gebruikte waarschijnlijk een motor,” oordeelt Gaimon.
Volgens de Amerikaan is ook zijn zege in Milaan-San Remo van 2008 verdacht. “Hij had toen moeite om zijn pedalen bij te houden. Hij ging enorm snel en de renners die jacht op hem maakten staan nu bekend als renners die niet zuiver reden”, stelt hij vast.
Update 15:45
UCI-voorzitter David Lappartient vertelt aan Cyclingnews dat de UCI de zaak gaat onderzoeken. “We gaan meer informatie verzamelen en een onderzoek instellen. Ik wil precies weten wat er aan de hand is”, aldus de Fransman. “Ik hoop dat dit nooit het geval geweest is. Mocht dat wel zo zijn, dan is dat een ramp voor de wielersport.”
Goed van Lappartient om de UCI een onderzoek te laten uitvoeren anders blijft het maar door sudderen.
Conclusie van het onderzoek weet ik al. Geen harde bewijzen dus vertrouwt de UCI erop dat het eerlijk is gegaan!
Met alle respect, ik snap ook niet waarom iemand als Gaimon een biografie heeft, laat staat dat er diepe interesse in zou zijn. Was als coureur niet de meest spraakmakende en heeft nou niet bepaald veel platte prijzen bij elkaar gefietst.
Dat de UCI hier zelfs maar aandacht aan besteedt. Hoe willen ze eventuele overtredingen gaan bewijzen? Zelfs al zou er nu een elektrische fiets bij Cancellara thuis staan, nog geen bewijs dat het gebruikt werd tijdens een koers 7 jaar geleden. De coureur is al 1,5 jaar gestopt, dus recente wedstrijden nagaan is dus ook niet mogelijk. Het is niet het hertesten van een paar dopingstalen.
Is het compleet onmogelijk? Ik steek voor niemand mijn hand in het vuur, maar dat kan 7,5 jaar later toch niet meer bewezen worden?
Kan ik Gaimon beschuldigen van dopinggebruik misschien ? De wereld en sociaal media zijn totaal doorgedraaid. Ik denk dat Cancellara altijd een motortje in zijn fiets heeft gebruikt bij de koersen die hij heeft gewonnen. Maar ja, misschien kunnen we het Cancellara zelf vragen, blijkbaar is het nu toch de periode dat iedereen met zijn/haar verhaal naar buiten wil treden. Verder heeft Cancellara toch al eens uitleg gegeven over die fietswissels.
Strontdomme spuit 11 - reactie van de UCI natuurlijk, wat gaat die nou onderzoeken, haha.
In het kort: Cancellara wisselt van fiets, de mecanicien snijdt een stuk van het parcours af om de fiets zodoende 5km later weer terug te geven. Men heeft duidelijk gewisseld op het stuk van het parcours waar dit het handigst is.
Of Cancellara een motortje had laat me nu koud. Als de UCI het nu maar tegen gaat.
Ik ben meneer Spartacus overigens eens buiten het zicht van de camera's tegengekomen... ik geloof niet dat ik iets onaardigs aan hem kon ontdekken eigenlijk. Dus hij kan best een eikel zijn geweest op bepaalde momenten, maar dat was niet direct zodra de camera's weg waren.
Armstrong was er nog veel beter in dan Cancellara, hij koos alleen voor een veel agressievere strategie. Hij was daar mee weggekomen, als hij niet veel te ver was gegaan met intimideren.
Voorbeeldje van zijn zelfmarketing: Live Strong, al die gele armbandjes
Bekijk gewoon die uitslag van Roubaix 2010: Cance rijdt 50 km solo, NIEMAND eindigt binnen de 2 minuten, zes man binnen de 5 minuten, nog drie andere renners binnen de 7 minuten. Als Spartacus-supporter kun je wel zeggen dat hij de enige is die zoiets kan, maar iedereen met een beetje zin voor realiteit ziet dat simpelweg niemand dit kan.
@Krispiuu
De beschuldigingen tegen Cancellara gaan over 2010. Toen had hij de Ronde nog nooit gewonnen.
Maar ik maak mij geen illusies. Zowel de UCI (uit zakelijke redenen) als een aantal nitwits op dit forum (uit.... ) zullen toch geen redenen zien om te dit laakbare gedrag van Cancellara (want hij was toch zo sympathiek, mijnheer) te veroordelen. Net daarom zullen misbruiken (doping en mechanische fraude) welig blijven tieren. Ik en vele anderen weten wel beter.
Trouwens vele beschuldigingen zijn uiteindelijk uitgekomen (remember Armstrong, Boogerd, ...)
Daarom ook hier een immens respect voor die man. Als je een carrière lang je composure kunt behouden als kopman in de wielersport met alles wat daarbij gepaard komt en ook nog eens in het EPO-tijdperk buiten schot weet te blijven ondanks de logica: WOW! Natuurlijk ook als renner een monument, hors categorie.
Misschien wel een beetje vergelijkbaar met Dumoulin: sympathiek, charismatisch, intelligent, sociaal sterk. Maar ik denk niet dat Dumoulin noch Cancellara aan de ontbijttafel ook zo is zeg maar. Al laat Dumoulin zich gerust eens gaan als hij boos of teleurgesteld is.
ThijsE, idd. op een andere manier net zo'n meester. Zoals je zegt zat hij aan de andere kant van het spectrum, Armstrong intimideerde. Was met voorsprong het alfa-mannetje. Mentaal dodelijk sterk. Ging zich onaantastbaar wanen en dat is bijna niemand.
Gelukkig zijn alleen de beelden heel overtuigend bewijs. Dat is feitelijk gewoon niet zo.