Crosslegende Roland Liboton wordt mentor van Denise Betsema en co
Op z’n 68ste duikt Roland Liboton weer het veld in. De man die 156 crossen won, vijf keer wereldkampioen werd en tien Belgische titels op rij bij elkaar fietste, maakt zijn comeback aan de zijlijn als supporter en mentor van het vrouwelijke wielerteam De Ceuster Bouwpunt, met Denise Betsema, Laura Verdonschot, Jinse Peeters en Lotte Baele.
“Davy De Ceuster, hoofdsponsor van het wielerteam, contacteerde mij met de vraag of ik de teamrensters een extra hart onder de riem kon steken dit crosseizoen. De wedstrijden bij de vrouwen zijn vaak spannender dan bij de mannen”, aldus Liboton.
“Eigenlijk ben ik nooit weggeweest uit de cross, alleen vond je mij de voorbije jaren vaak in de vip. Ik ben blij dat ik weer mijn botten kan aantrekken, met een koffiekoek, in de paddock van het team of tussen de mensen en de rensters meekijken en genieten van de mooiste sport die er is.”
De sportieve leiding van de ploeg blijft volledig bij trainer Tom De Kort en jeugdcoördinator Ellen Van Loy liggen. “Sportief hou ik mij daarbuiten. Ik ben aanwezig op de crossen als een extra supporter en wil op die manier de rensters een hart onder de riem steken. Ik verwacht dit seizoen toch een paar uitschieters. Ik weet niet of ze kampioen gaan worden, maar ik zie wel dat ze aan het opbouwen zijn.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.