donderdag 28 december 2023 om 22:13

Eli Iserbyt na Diegem al eindwinnaar Superprestige 2023-2024: “In vorm van mijn leven”

Video Eli Iserbyt heeft in Diegem zijn eindzege in de Telenet Superprestige al veiliggesteld. Voor de kopman van Pauwels Sauzen-Bingoal was een derde plaats in de avondcross genoeg om dat klassement te winnen, met alleen nog de veldrit in Middelkerke te gaan in februari. “Tweede of derde maakte niet meer uit, want dat klassement was het belangrijkste”, vindt Iserbyt.

“Het was een geweldige race. Alleen is het jammer dat ik niet tweede kon worden”, aldus de Vlaming in een flashreactie. “Het is mijn derde koersdag op rij en ik zat in de slotronde in het wiel van Pidcock. Ik zag dat hij wat problemen had, maar ik was niet rap genoeg. Die move in de laatste bocht had ik niet meer verwacht. Hij zat op een paar meter, maar is toch slinks genoeg.”

“Tweede of derde maakte niet meer uit, want dat klassement was het belangrijkste. Daarom ben ik nu een heel tevreden man”, zei Iserbyt, die nu met 99 punten niet meer in te halen is door nummer twee Joris Nieuwenhuis (72 punten). “Ik verraste mezelf opnieuw en had zeer goede benen. De versnelling van Mathieu was zeer fenomenaal, maar Pidcock reed ook een hoog tempo. Dat kon ik makkelijk volgen in het wiel en daar kon ik mij sparen.”

Al het hele seizoen rijdt Iserbyt op hoog niveau, in alle drie de grote klassementen van het veldrijden. Steeds meer kan hij wedijveren met de Grote Drie, ook in deze drukke kerstperiode. “Ik doe mijn best en herstel goed”, zegt hij. “Ik ben ook in de vorm van mijn leven. Ik ben super tevreden om deze prestatie te leveren, dat geeft vleugels.”

RIDE Magazine
12 Reacties
29-12-2023 02:30
Was nooit een fan van Eli, maar hij heeft mijn hart gewonnen. Voor alle klassement en meedoen en ze nog winnen ook.
29-12-2023 09:30
De meest constante crosser dit seizoen, slechtste resultaat een 6e plek maar vooral heel vaak op het podium.
https://cx.procyclingstats.com/rider/eli-iserbyt

Mettepenningen had het over de grote vier, dat gaat natuurlijk te ver maar Eli rijdt een zeer knap seizoen.
    29-12-2023 11:09
    Er is maar dit seizoen de grote 1...

    WVA, Iserbyt en Pidcock zijn van hetzelfde gelijkwaardige niveau. Maar alleszins minder en maken geen deel meer uit van het oorspronkelijke groepje van 3.
    29-12-2023 11:12
    @Wheely Dit geldt ook voor Van der Haar. Van der Haar heeft alleen minder wedstrijden gereden, maar altijd top 6 en meestal op het podium.
    29-12-2023 11:21
    @Cycling
    Dat klopt, VdH was vorig seizoen ook al zo constant. Je ziet wel dat Eli nu meer piekt dan Lars.
    Overigens denk ik dat Lars door nu meer rust te pakken beter voor de dag gaat komen op de kampioenschappen dan Eli.
29-12-2023 09:58
Een regelmatigheidscrosser pur sang. Elke wedstrijd paraat en elke wedstrijd duidelijk met de intentie om een pak punten mee te grabbelen of indien mogelijk de winst. Wat een ommekeer van grootsmoel naar klassementengrossier heeft hij gemaakt. Helemaal top. En ja, dat is omdat er een paar kleppers geen volledige seizoenen meer rijden, maar ten opzichte van andere fulltimers als Sweeck, Van der Haar, Vanthourenhout en nog wat anderen is Eli degene die de prijzen pakt. Hulde.
    29-12-2023 10:49
    @Barry Batsak Volgens mij heeft Iserbyt geen podium gereden in de belangrijkste wedstrijd tot nog toe
    29-12-2023 12:10
    Nee? Welke wedstrijd was dat dan? Het WK? Want daar stond hij in 2022 met brons. Ik weet even niet waar je precies op doelt?
    29-12-2023 12:28
    @Barry Batsbak ik kijk niet naar het vorig seizoen. In dit seizoen was het EK tot heden de belangrijkste wedstrijd. Hier reed hij geen podium.
29-12-2023 08:56
Op zich vind ik de prestaties van Iserbyt niet heel bijzonder. Zijn achterstand op Van der Poel is alleen maar groter geworden. Van Van Aert verliest hij nog steeds ook al is Van Aert niet in goede doen. Gisteren moest hij ook zijn meerdere erkennen in Pidcock die werkelijk beroerd door de zandbak reed. Tevens wordt hij regelmatig verslagen door Van de Haar, Nieuwenhuis dan wel Ronhaar. Omdat de Belgische veldrijders dit jaar slecht presteren, lijkt het of Iserbyt sterker is geworden. Ik heb eerder het idee dat de Belgen minder presteren in het veldrijden. Op het EK werd hij er ook volledig afgereden. De belangrijkste wedstrijd tot nog toe.
    29-12-2023 09:06
    Niet mee eens en dat valt ook te bewijzen met cijfers.

    Gisteren reden ze in Diegem in vergelijkbare omstandigheden 10 a 15 sec sneller dan vorig jaar.
    Het enige wat extreem anders is dan vorig jaar is dat MDVP, gewoon beter in vorm is dan vorig jaar. Pidcock en WVA hun tijden zijn niet 'veel' anders dan vorig jaar.

    Eli mag gerust ook zeggen dat hij er al staat vanaf het begin, terwijl de anderen er pas later ingestapt zijn. Daarnaast reed hij ook zogoed als alle crossen. De vermoeidheid zit ook in die kleine beentjes. Dat hij dus nu makkelijk kan volgen, dat pleit zeker voor hem. De andere drie hebben allen een rustperiode gekend en hebben naar een vorm kunnen toewerken. Hij is dus met recht en rede de enige echte "pure" crosser van het gezelschap.

    De vergelijkingen met Nieuwenhuis en Ronhaar gaan maar deels op, zijn skippen heel wat crossen en lassen rustperiodes in. De vergelijking zou pas echt tellen indien ze allen hetzelfde programma rijden. Wat dus hier niet het geval is.

    Mijn idee is dus dat Eli zeker een grote stap heeft gezet. En een renner voelt heus wel als hij zich in de vorm van zijn leven voelt. In dat opzicht overdrijft hij zeker niet.
    29-12-2023 11:22
    Ik vind die vergelijkingen met vorig jaar sowieso nietszeggend, dat is zoals Van Gucht die zei dat vdp dit jaar in Mol bijna 2 minuten sneller reed dan vorig jaar, terwijl het parcours toen anders was en het er wat natter bij lag. Diegem was vorig jaar ook zwaarder qua ondergrond dus ook die vergelijking kan je moeilijk maken, ook andere elementen zoals windrichting en snelheid spelen wellicht een grote rol in hoe er op bepaalde punten gekoerst wordt.

    Eli is misschien wel iets beter geworden in vergelijking met vorig jaar maar vooral wva en pidcock zijn gewoon wat minder waardoor Iserbyt met hen kan meepedellen tot dat ze eens echt doortrekken in het absolute slot (omdat ze gewoon niet goed genoeg zijn om dit tempo langer vol te houden). In vergelijking met vdp kan je moeilijk zeggen dat Iserbyt plots een versnelling groter rijdt, en die theorie van Mettepenningen die beweerd dat we Eli maar bij de groten moeten rekenen gaat ook vrij ver. Dan zou ik dit seizoen de grote 3 eerder herleiden naar de grote alleenheerser.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine