‘Jasper Philipsen wil contract tekenen tot eind 2028, vier ploegen in de race’
foto: Cor Vos
dinsdag 26 maart 2024 om 11:01

‘Jasper Philipsen wil contract tekenen tot eind 2028, vier ploegen in de race’

Jasper Philipsen, die een aflopend contract heeft bij Alpecin-Deceuninck, hoopt ergens een vierjarig contract te tekenen. Dat schrijft Global Cycling Network (GCN). De winnaar van Milaan-San Remo kan rekenen op de interesse van BORA-hansgrohe, UAE Emirates en Tudor Pro Cycling en zijn huidige werkgever Alpecin-Deceuninck, aldus het Engelstalige wielermedium.

Een van de redenen dat Philipsen zich aan een ploeg wil verbinden tot eind 2028, is volgens GCN dat het WK dat jaar plaatsvindt in Abu Dhabi. Daar zou hij als sprinter een kans maken op de wereldtitel. Als eigenaar van de regenboogtrui, zou hij vervolgens nog ergens een dik contract kunnen tekenen, luidt de redenering.

GCN meldde gisteren overigens ook dat met EF Education-EasyPost een vijfde ploeg hengelde naar de diensten van Philipsen, maar liet niet veel later weten dat de Amerikaanse ploeg zich alweer terug had getrokken uit de strijd om de handtekening van de Belg. Ook Soudal Quick-Step, waar Philipsen eerder ook aan gelinkt werd, is momenteel niet in de race om de 26-jarige renner in te lijven.

Besluit na Roubaix
Alex Carera, de nieuwe manager van Philipsen, wilde niet aan GCN bevestigen welke ploegen Philipsen in willen lijven. Wel zei hij dat ‘veel teams, veel grote teams’ geïnteresseerd zijn in de Belg. “Maar we nemen pas een besluit na Parijs-Roubaix. Op dit moment wil hij zich focussen op zijn koersen. Hij heeft veel grote doelen de komende twee weken.”

RIDE Magazine
18 Reacties
26-03-2024 13:52
* Geen UAE, want die fiets is te slap voor sprinters ;)
* BORA lijkt me mooi, dan heeft Danny écht een topsprinter in z'n wiel (ja, Meeus is ook een topsprinter, ik weet 't)
* Tudor: nee, geef Arvid lekker die kans.
* Alpecin: heb 'm in februari met z'n maten aan de koffie gezien nabij Calp. Heeft 'ie heeft volgens mij prima naar z'n zin. Best grote kans dat 'ie blijft, toch?
26-03-2024 11:05
Dat wordt dus Tudor of bijtekenen. Bij UAE en Bora past geen sprinter in de Tour ploeg.
    26-03-2024 11:09
    Tuurlijk tekent die bij. Manager wil gewoon alles er nog uithalen.
    26-03-2024 11:53
    Bij Bora gaat Primoz niet eeuwig mee en heeft al vaker met verschillende kopmannen gewerkt, zou het niet per se uitsluiten. (Van Poppel als lead out) UAE lijkt me niet realistisch IDD. Tudor heeft een top kopman nodig en Philipsen kan daar ook groeien in de klassiekers als absolute kopman, waar Mathieu nu top dog is in zijn ploeg.

    Gezien de samenwerking met MVDP, op zijn bagage drager valt een hoop te winnen als je af en toe ook teamgenoot speelt. Dat krijg je bij geen enkele andere ploeg en daar hoef je alleen de klassiekers 2e viool te spelen. 1 of 2 ton minder zouden het verschil niet mogen maken maar is het budget van Alpecin de Keunink zo beperkt dat de keuze gemaakt moet worden?
26-03-2024 11:06
Zal wel weer UAE worden.

Tudor trouwens interessante speler. Daar moet dan ook behoorlijk veel geld achter zitten. Leuk.
26-03-2024 11:26
Geld, geld, geld. Ook mooie contradictie dat de manager zegt dat hij zich op PR wilt richten, maar wel 'lekt' naar GCN om dit in de media te krijgen om die 4 ploegen nog iets meer tegen elkaar op te zetten, zodat Alpecin uiteindelijk de portomonnee trekt en hij daar nog 4 jaar rijdt.
26-03-2024 11:35
Geld--> UAE, TUDOR of BORA
Alleen kopman zijn --> TUDOR
Sportieve mogelijkheden en winstkansen --> Alpecin

Hoort allemaal bij het spelletje om er zoveel mogelijk uit te halen. En vervolgens aan Jasper om heel goed na te denken hoeveel geld "genoeg" is, en hoe belangrijk de sportieve kant van het verhaal is.
26-03-2024 14:15
Leuk dat zichzelf kansrijk achten voor het WK 2028, maar wel het toppunt van opportunisme om dat te gebruiken in je onderhandelingstactiek. Op het WK2020 deden bijvoorbeeld de laatste 2 kampioenen nog niet eens mee. Jasper kijkt wel met een hele roze bril naar het WK 2028. Kan zo maar 3de viool spelen achter de Lie en Nys en dat renners die nu al WT-wedstrijden rijden. Internationaal zal er nog wel wat doorgebroken zijn tegen die tijd.
26-03-2024 15:10
Ik kan me bijna niet voorstellen dat hij niet bijtekent. Of hij moet wel een hele grote zak geld aangeboden krijgen.
26-03-2024 11:29
WoestijnKoers 2028…
Met Philipsen en Kooij als de Cavendish en Boonen van dienst… en ? In de rol van Sagan…
Nog heel ver weg en merkwaardig om daar de looptijd van een nieuw contract aan op te hangen…
26-03-2024 11:32
Of de agent van Philipsen kan niet logisch beredeneren of de journalist van GCN. Maar aangezien contracten in het wielrennen tegenwoordig vaak al voor de zomer worden afgesproken, zeker voor toprenners, zal de uitslag van het WK eind september niet heel veel invloed hebben op het contract voor na 2028
    26-03-2024 11:41
    Ik denk dat een topper wel langer kan wachten met het afsluiten van een nieuw contract.
    Zo snel mogelijk onder contract staan is toch voor de mindere goden.
    26-03-2024 11:43
    Zou inderdaad zwaar gokken zijn dan om tot dan te wachten, als je dan geen WK wordt sta je in een zwakke onderhandelingspositie. Moest er echt een link zijn (want ik neem aan dat er erg veel nonsens worden verteld rond onderhandelingen) zou het eerder zijn dat hij in 2028 een contract kan tekenen waarin een stevige bonus voorzien is als hij in 2029 als WK voor de ploeg in kwestie rijdt.
    26-03-2024 11:55
    Als ik een sprinter zou moeten kopen, zou ik me ook niet blind staren op 1 wedstrijd. Zo wint Meeus DE SPRINTERSRIT op de Champs-Elyssees, maar om dan meteen de hoofdprijs te betalen...

    Maar ALS je als Jasper zijnde wacht tot na het WK, ALS je dan wereldkampioen bent, en ALS je ook de voorgaande jaren zo hebt gepresteerd als de afgelopen jaren, EN je vindt een ploegbaas die in alle euforie gekke dingen doet, DAN kun je écht binnen lopen.
    26-03-2024 12:27
    Ijzer smeden als het heet is. Voorbeelden genoeg die dat gedaan hebben en nu minder presteren. Asgreen en Alaphilippe om maar 2 te noemen. Misschien geldt voor De Lie wel hetzelfde. Iedereen denkt bij Philipsen dat het alleen maar beter kan, dit is natuurlijk niet zo. Ook Kuss heeft op het juiste moment bijgetekend.
26-03-2024 13:47
Tudor is een leuke optie, hopelijk een nieuwe sterke geldschieter in de wielersport. Quick Step zou de logische stap zijn, maar alles zal daar nog meer naar Evenepoel gaan. Zeker nu Lampaert, Alaphilippe en Asgreen (voorlopig) weer niet meespelen. Bora kan, aangezien Meeus zijn contract afloopt. UAE omwille van de goeie verstandhouding met Pogacar. Allemaal interessante mogelijkheden, net als gewoon bij Alpecin blijven.
26-03-2024 14:59
Die blijft gewoon
26-03-2024 17:39
Maakt mij niet uit welk truitje hij aantrekt. Is niet een renner waar ik voor naar koers kijk.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine