‘Jasper Philipsen wil contract tekenen tot eind 2028, vier ploegen in de race’
Jasper Philipsen, die een aflopend contract heeft bij Alpecin-Deceuninck, hoopt ergens een vierjarig contract te tekenen. Dat schrijft Global Cycling Network (GCN). De winnaar van Milaan-San Remo kan rekenen op de interesse van BORA-hansgrohe, UAE Emirates en Tudor Pro Cycling en zijn huidige werkgever Alpecin-Deceuninck, aldus het Engelstalige wielermedium.
Een van de redenen dat Philipsen zich aan een ploeg wil verbinden tot eind 2028, is volgens GCN dat het WK dat jaar plaatsvindt in Abu Dhabi. Daar zou hij als sprinter een kans maken op de wereldtitel. Als eigenaar van de regenboogtrui, zou hij vervolgens nog ergens een dik contract kunnen tekenen, luidt de redenering.
GCN meldde gisteren overigens ook dat met EF Education-EasyPost een vijfde ploeg hengelde naar de diensten van Philipsen, maar liet niet veel later weten dat de Amerikaanse ploeg zich alweer terug had getrokken uit de strijd om de handtekening van de Belg. Ook Soudal Quick-Step, waar Philipsen eerder ook aan gelinkt werd, is momenteel niet in de race om de 26-jarige renner in te lijven.
Besluit na Roubaix
Alex Carera, de nieuwe manager van Philipsen, wilde niet aan GCN bevestigen welke ploegen Philipsen in willen lijven. Wel zei hij dat ‘veel teams, veel grote teams’ geïnteresseerd zijn in de Belg. “Maar we nemen pas een besluit na Parijs-Roubaix. Op dit moment wil hij zich focussen op zijn koersen. Hij heeft veel grote doelen de komende twee weken.”
* BORA lijkt me mooi, dan heeft Danny écht een topsprinter in z'n wiel (ja, Meeus is ook een topsprinter, ik weet 't)
* Tudor: nee, geef Arvid lekker die kans.
* Alpecin: heb 'm in februari met z'n maten aan de koffie gezien nabij Calp. Heeft 'ie heeft volgens mij prima naar z'n zin. Best grote kans dat 'ie blijft, toch?
Gezien de samenwerking met MVDP, op zijn bagage drager valt een hoop te winnen als je af en toe ook teamgenoot speelt. Dat krijg je bij geen enkele andere ploeg en daar hoef je alleen de klassiekers 2e viool te spelen. 1 of 2 ton minder zouden het verschil niet mogen maken maar is het budget van Alpecin de Keunink zo beperkt dat de keuze gemaakt moet worden?
Tudor trouwens interessante speler. Daar moet dan ook behoorlijk veel geld achter zitten. Leuk.
Alleen kopman zijn --> TUDOR
Sportieve mogelijkheden en winstkansen --> Alpecin
Hoort allemaal bij het spelletje om er zoveel mogelijk uit te halen. En vervolgens aan Jasper om heel goed na te denken hoeveel geld "genoeg" is, en hoe belangrijk de sportieve kant van het verhaal is.
Met Philipsen en Kooij als de Cavendish en Boonen van dienst… en ? In de rol van Sagan…
Nog heel ver weg en merkwaardig om daar de looptijd van een nieuw contract aan op te hangen…
Zo snel mogelijk onder contract staan is toch voor de mindere goden.
Maar ALS je als Jasper zijnde wacht tot na het WK, ALS je dan wereldkampioen bent, en ALS je ook de voorgaande jaren zo hebt gepresteerd als de afgelopen jaren, EN je vindt een ploegbaas die in alle euforie gekke dingen doet, DAN kun je écht binnen lopen.