Edward Theuns heeft de vierde etappe in de BinckBank Tour op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg was de sterkste na een machtsspurt in het Belgische Lanaken. Hij klopte Marko Kump (UAE Emirates) en Tim Merlier (Vérandas Willems-Crelan). Peter Sagan kwam niet verder dan de vierde plaats. Stefan Küng start ook morgen in de leiderstrui.
Verregende vierde etappe eist al meteen slachtoffers
De renners, zonder de zieke Sebastian Langeveld, werden in startplaats Lanaken onder regenachtige omstandigheden in gang geschoten. De constant openstaande hemelsluizen zorgde voor bijzonder verraderlijke omstandigheden. Flink wat valpartijen waren het gevolg, met Kristijan Koren als grootste slachtoffer. De 30-jarige Sloveen van Cannondale-Drapac moest zelfs worden afgevoerd naar het ziekenhuis.
Tussen alle mineur door wist Laurens de Vreese bij het eerste checkpoint de volle buit te pakken. Na het liggen van de (sportieve) storm besloot André Greipel (Lotto Soudal) verrassend de sprong naar voren te maken. De bonkige Duitser, die naar eigen zeggen kampt met een gebrek aan vertrouwen, kreeg het gezelschap van landgenoot Nils Politt (Katusha-Alpecin) en Nederlander Pim Lighhart (Roompot-Nederlandse Loterij). De drie koplopers reden een maximale voorsprong van 2:40 bijeen. BORA-hansgrohe – de ploeg van wereldkampioen en tweevoudig ritwinnaar Peter Sagan – was echter geenszins van plan een mogelijk derde ritzege op het spel te zetten.
Arnaud Demare grootste slachtoffer verschroeiend tempo
Op 26 kilometer van de aankomst werden de drie koplopers ingerekend door een op hol geslagen peloton, dat door de bochtenrijke finale op een lang lint werd getrokken. Het voornamelijk door Sky ontwikkelde tempo bleek funest voor Arnaud Demare. De Franse kampioen werd zonder pardon uit het peloton gelost. Vooraan hadden Alex Dowsett (Movistar) en Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert) duidelijk betere benen. De twee Engelstaligen wisten een voorsprong van maximaal twintig seconden te vergaren, maar ook zij waren een vogel voor de kat voor het op kop beukende BORA-hansgrohe.
Yves Lampaert doet sprintersploegen zweten, Theuns maakt indruk
De volgende die het probeerde, was Yves Lampaert. De Belg van Quick-Step Floors leek aan een onhaalbare missie bezig te zijn, maar wist in rap tempo een significant gat te slaan. Onder de vod van de laatste kilometer had de Belg nog altijd een bonus van tien seconden. Het bleek uiteindelijk net niet genoeg. De snelle mannen denderden in extremis nog over Lampaert heen, en het was Theuns die op de hellende aankomststrook iedereen te snel af was.
32 Reacties
Want? Het was niet de topfavoriet, maar als je gisteren tweede wordt dan ben je geen verrassende winnaar naar mijn mening.
Zo verrassend is het niet toch? Rijd de hele week al sterk. En netjes van Merlier om hier toch even 3e te worden. Wel mooi rondje met chaotische sprints
Leuke sprint,verder weer saaie etappe.
Mooi voor Theuns, en het vervolg van de ronde, met nog eens 10s boni voor Sagan had de spanning er wel helemaal af geweest.
Mooie zege voor Eddy!
Vond hem gisteren al heel sterk dus niet super verast. Op twitter uitte hij al vertrouwen.
Groenewegen snel maar weer klem. Misschien toch trainen op het aanhouden van snelheid zodat hij de sprint eerder aan kan gaan. Dat werkte ook in Parijs.
Mooi geprobeerd van Lampaert.
Mooi om op zo’n aankomst Sagan te verslaan, maar wat zuur dat Lampaert niet wordt beloond voor zijn laatste kilometers.
Kump op 2, Merlier op 3: dat is verrassend.
Weinig renners met een hogere gunfactor dan deze Edward Theuns bij mij.
Heel sterke sprint van Theuns!
Het leek dat ie te vroeg op kop kwam. Des te knapper de winst
Hadden beter Theuns meegenomen naar de Tour.
Die moderne sprinters kunnen zich echt niet meer positioneren als je hun handje niet vasthoudt, met uitzondering van Sagan uiteraard.
Zet ze niet goed af en ze redden het niet, ze rijden wat supersnel in de achtergrond na een ereplaats, maar dan houdt het op. Je moet al een buitenaardse Kittel zijn om het dan alsnog te redden.
@moa
Als je een tweetal weken voor de Tour in een relatief vlakke rit als allerlaatste, meer dan 20 minuten na de voorlaatste, buiten tijd aankomt en zegt dat je lichaam compleet op is, denk ik dat het verstandig was om hem niet mee te nemen.
Mooi zo, na Teuns klopt nu ook Theuns flink op de deur.
Machtige sprint. Van relatief ver op zo’n aankomst. Gaat Theuns (nu is het wel met een ‘h’
) niet naar Sunweb? Hopelijk wordt hij daar dan de sprinter naast Matthews.
Als WT-ploeg zijnde zou ik ook maar eens aan Merlier’s mauw trekken. Heeft als pure crosser toch al een paar stevige sprintjes gedaan + als maatje van Van Aert komt die misschien ook wel mee.
Ieder ander die hier wint in plaats van Sagan is natuurlijk verrassend, heb ook geen andere naam voorbij horen komen dan Sagan. Maar als iemand anders moest winnen dan was Theuns een van de minst verrassende namen, het is dus maar net hoe je het bekijkt.
Mooie overwinning, hopelijk gaat edward naar de Vuelta!
Niet echt een verrassende winnaar, wel een verrassende top 3 met Kump en Merlier terwijl o.a. Greipel, Kittel, Demare, Groenewegen en Sagan meedoen. De helft van de topspurters komt er deze ronde niet aan te pas.
Is de beste Belgische sprinter punt!
@Matisz
Dupont?
Gaat hij nu naar Sunweb of niet?
@TykkeThor
Intrinsiek is hij voor mij beter dan Dupont. IK ben benieuwd naar hem voor volgend seizoen. We mogen niet vergeten dat hij afgelopen seizoen een zeer zware blessure had. Ik kan Dupont ook moeilijk inschatten in een echt WT-peloton.
Theuns, Kump, Merlier… Wat is dat nou weer voor een podium in een wedstrijd met Sagan, Kittel, Greipel, Demare, Groenewegen en andere wereldtoppers?