Dylan Groenewegen maakt rentree in Ronde van Hongarije
Dylan Groenewegen zal in de Ronde van Hongarije (12-16 mei) weer een rugnummer opspelden namens Jumbo-Visma. De Nederlandse sprinter is tot 7 mei geschorst voor het veroorzaken van de valpartij van Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen.
“Ik hoop dat ik straks mijn plek weer kan terugvinden in het peloton”, blikt Groenewegen vooruit op het nieuwe seizoen. De sprinter krijgt de tijd om koersritme op te doen en het juiste sprintgevoel weer terug te vinden. “We hebben daar goed over gesproken. Er is veel gebeurd en daarmee houden we rekening bij mijn terugkeer.”
“Natuurlijk hoop ik om opnieuw voor overwinningen te kunnen sprinten, maar het belangrijkste is dat ik eerst mijn plek in het peloton weer terug kan vinden.” De 27-jarige renner kijkt ook nog een keer terug op de bewuste valpartij in de Ronde van Polen. “Het voelt niet goed dat ik van mijn lijn ben afgeweken. Ik vraag me ook af hoe dit kon.”
“Dat neem ik mezelf zeker kwalijk. Je probeert te reconstrueren wat je in volle sprint hebt gedacht. Je kunt er nog zo vaak naar kijken, het blijft elke keer heel schokkend om te zien. Vooral door de hoge snelheid van meer dan tachtig kilometer per uur is de impact van de val enorm groot. Het is onbewust gebeurd en daar voel ik me heel naar over.”
Drie WorldTour-koersen
Groenewegen zal in 2021 een programma afwerken van meerdere kleinere eendagskoersen en rittenwedstrijden. De renner van Jumbo-Visma heeft wel enkele WorldTour-koersen in zijn agenda gezet met de BinckBank Tour, de EuroEyes Cyclassics Hamburg en de Tour of Guangxi. Groenewegen zal niet deelnemen aan de Vuelta a España.
Programma Dylan Groenewegen in 2021
Ronde van Hongarije (12-16 mei)
Ronde van Noorwegen (19-24 mei)
Rund um Köln (6 juni)
ZLM Tour (9-13 juni)
Nederlands kampioenschap op de weg
Ronde van Wallonië (20-24 juli)
Ronde van Denemarken (10-14 augustus)
EuroEyes Cyclassics Hamburg (22 augustus)
/
BinckBank Tour (30 augustus-5 september)
Kampioenschap van Vlaanderen (17 september)
Gooikse Pijl (19 september)
Münsterland Giro (3 oktober)
Tour of Guangxi (14-19 oktober)
Hij kan zomaar 10 overwinningen pakken op korte tijd en dan is de Vuelta nog altijd een mogelijkheid naar mijn denken.
Trouwens wie zegt dat dit een C-programma is, door alle wedstrijden die door corona niet gaan gereden worden, zullen er nog wel goeie renners verspreid worden over de "mindere" koersen.
Go Dylan go.
Er zijn gewoon niet zo veel WT-wedstrijden voor een niet-Tourrenner vanaf 2e week mei. Parijs-Nice, Tirreno, Catalonië, Baskenland, Romandië allemaal tijdens de schorsing.
Wanneer zou Jakobsen terug in competitie komen?
En het geld wat in mindering wordt gebracht moet zeker naar Van Aert? Ik snap niet waarom jij je bekommert om het salaris van Groenewegen. Je hoeft het zelf niet op te hoesten.
Dat bezoedelen van die ploegnaam valt overigens wel mee, aangezien in Nederland de heersende consensus toch wel is dat een fout te vergeven is, en zeker een fout die honderden sprinters maken met minder erge gevolgen. Waaronder ook sprinters van de ploeg van Jakobsen.
Kinderachtige reactie. Dat bedoelt Beer helemaal niet. Maar als je niet ziet waarop hij alludeert, tja...
Ik vind het overigens een valide punt wat Beer maakt. Ongelukken gebeuren maar dit was een professionele fout en het was niet de eerste keer op deze manier.
Dit getuigd eerder van goed werkgeverschap dan van slecht werknemerschap.
Overigens is dit schema gewoon met z'n ploeg samengesteld dus ze zullen ongetwijfeld volledig achter Dylan en het huidige schema staan.
Wat ik probeer te zeggen is dat je een investering niet meteen moet afrekenen voor 1 of 2 slechte jaren. Ook als dat een wielrenner is.
Maar hey, als jij je druk wil maken over de financiele kant van dit verhaal ga ik je verder niet tegen houden. Veel plezier ermee. ;)
Wat dat betreft is TJV met vlag en wimpel geslaagd als beschaafde wielerploeg. Hulde voor deze menselijke benadering en natuurlijk gaat het er nu niet over of Dylan zijn investering niet waard is. Ook al is het een commerciële wereld, de menselijk maat mag nooit worden vergeten.
Als hij ooit 3/4 ritten wil winnen in een grote ronde en in het lijstje van de grotere sprinters uit de geschiedenis wil komen, dan moet het nu, dat gaat binnen 3 jaar niet meer lukken.
Vind hem hierin weinig sympathie tonen en ook niet echt naar zichzelf kijken door vervolgens ook mog te zeggen dat de snelheid de impact vergroot. Als hij zijn ellebogen niet gebruikt, maakt de snelheid niet uit
Ik denk dat wij er allebei te weinig verstand van hebben om een harde conclusie te trekken, maar een extra blik uit het peloton kan geen kwaad in dit soort discussies.