Dylan Groenewegen en Puck Pieterse vallen in de prijzen
foto's: Cor Vos
woensdag 14 augustus 2024 om 15:00

Dylan Groenewegen en Puck Pieterse vallen in de prijzen

De uitslag van de verkiezing Wielrenners van de maand juli 2024 is bekend. Oud-beroepsrenners van de Club 48, de huidige profs van rennersvakbond VVBW en het publiek van WielerFlits konden tot en met 12 augustus stemmen op genomineerde renners, verdeeld over drie categorieën.

Bij de mannen ging het tussen Dylan Groenewegen, Wilco Kelderman, Bart Lemmen en Mathieu van der Poel bij de vrouwen maakten Puck Pieterse, Demi Vollering, Lorena Wiebes en Lieke Nooijen kans op de titel wielrenster van de maand juli. De genomineerden voor het grootste talent waren Tibor Del Grosso, Scarlett Souren en Sofie van Rooijen.


Wielrenners van de maand juli 2024

Dylan Groenewegen (31, wegwielrennen)
Dylan Groenewegen beleefde een meer dan uitstekende maand juli. De Amsterdammer won na twee jaar weer een rit in de Tour de France, zijn zesde in zijn carrière. Groenwegen won de zesde rit naar Dijon voor Biniam Girmay en Fernando Gaviria. Eerder in de Tour de France gaf Groenewegen al aan zijn topsnelheid weer helemaal hervonden te hebben: woorden die hij dubbel en dwars kon waarmaken.

Puck Pieterse (22, wegwielrennen)
Puck Pieterse verloor aan het einde van de maand juli het zilver op de Olympische Spelen, maar won de harten van het Nederlandse volk. De 22-jarige Amersfoortse was in de mountainbikewedstrijd duidelijk de op een na beste mountainbikester in koers en leek onbedreigd naar haar eerste olympische medaille te rijden, maar een lekke band in de slotrondes bepaalde anders. Uiteindelijk zou Pieterse als vierde eindigen.

Scarlett Souren (20, wegwielrennen)
Scarlett Souren rijdt een goed eerste jaar in dienst van het vrouwenteam van VolkerWessels. De 20-jarige renster reed in de maand juli bijna overal prijs. In de Argenta Classic eindigde Souren knap als tweede, waarna ze als zevende eindigde in de proloog van de Baloise Ladies Tour. In de Princess Anna Vasa Tour eindigde ze tot slot twee keer bij de eerste drie en als zevende in het eindklassement.

Scarlett Souren namens VolkerWessels – foto: Cor Vos

Voor Groenewegen, Pieterse en Souren is het een bijzondere uitverkiezing. Zij zijn voor het eerst dit jaar de maandwinnaar in hun categorie, waardoor zij automatisch verzekerd zijn van een nominatie voor de verkiezing Wielrenner en Wielrenster van het Jaar 2024. Die prijzen worden aan het einde van dit jaar uitgereikt op het jaarlijkse Wielergala van Club 48.


Wielrenner van de maand 2024
Januari en februari: Mathieu van der Poel
Maart: Mathieu van der Poel
April: Mathieu van der Poel
Mei: Thymen Arensman
Juni: Frank van den Broek
Juli: Dylan Groenewegen

Wielrenster van de maand 2024
Januari en februari: Fem van Empel
Maart: Marianne Vos
April: Marianne Vos
Mei: Demi Vollering
Juni: Chantal van den Broek-Blaak
Juli: Puck Pieterse

Talent van de maand 2024
Januari en februari: Tibor Del Grosso
Maart: Sofie van Rooijen
April: Shirin van Anrooij
Mei: Mirre Knaven
Juni: Tibor Del Grosso
Juli: Scarlett Souren

RIDE Magazine
RIDE Magazine