Godon knalt naar proloogzege in Ronde van Romandië, Pogacar strandt op ereplaats
De Ronde van Romandië is begonnen met een zege voor Dorian Godon. De Fransman won de proloog in Villars-sur-Glâne voor Ivo Oliveira en Jakob Söderqvist. Tadej Pogacar, de topfavoriet voor de eindzege, finishte als zesde.
Op de eerste dag van de Ronde van Romandië moesten de renners 3,2 kilometer tegen de klok rijden. Het eerste deel van de chronoproef ging vooral in dalende lijn, maar de laatste 1,1 kilometer liep aan ongeveer vijf procent omhoog. Extreem technisch was het parcours niet, al passeerden de renners wel enkele rotondes.

Al vroeg tijdens de chronoproef zagen we enkele toppers in actie. Zo hoorde Primoz Roglic bij de eerste starters. De Sloveen klokte dan ook de beste tijd, maar zou de koppositie niet lang vasthouden. Ivo Oliveira deed al gauw ruim twee seconden beter. De Portugees mocht met zijn tijd van drie minuten en 41 seconden in de hot seat plaatsnemen.
Godon klokt beste tijd
Ook Oliveira moest die plaats echter weer afstaan. Dorian Godon dook maar liefst zes seconden onder de tijd van de UAE-renner. De Franse krachtpatser van INEOS keek als leider toe hoe Florian Lipowitz de dan zesde tijd klokte – een dikke seconden achter Roglic – en hoe lange tijd niemand in de buurt van zijn toptijd kwam.

Tadej Pogacar – foto: Fotopersburo Cor Vos
Maar er moest natuurlijk nog één geweldenaar komen: Tadej Pogacar. De Sloveen, die de Ronde van Romandië nog niet op zijn uitpuilende palmares heeft, startte als allerlaatste. De topfavoriet voor de eindzege kwam echter ook niet aan de tijd van Godon. Hij moest genoegen nemen met een zesde plaats, op zeven seconden van de winnaar. Daarmee was hij wel de beste klassementsrenner.
Tour de Romandie (2.UWT)
Etappe 1: Villars-sur-Glâne → Villars-sur-Glâne (3.17 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:35:12 | |
| 2 | + 06:00 | |
| 3 | " | |
| 4 | + 07:00 | |
| 5 | " | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | + 08:00 | |
| 9 | " | |
| 10 | + 10:00 |
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Het allerspannendste was voor mij dan ook de vraag of Jan Tratnik aan het toeristen tempo waarmee hij leek te starten buiten tijd zou eindigen…