Demi Vollering reageert op aantijgingen Niewiadoma richting ploeggenote: “Doet ze niet expres”
Video Na afloop van de achtste etappe was de woede van Kasia Niewiadoma richting Célia Gery een groot thema. De Poolse, die door Demi Vollering uit het geel werd gereden, zou haar vlak voor de laatste klim in de hekken hebben gereden. Vollering heeft het incident niet gezien, maar gelooft niet dat haar ploeggenote zoiets met opzet zou doen, liet ze weten aan Wielerflits.
Het vermeende incident zou achter Vollering hebben plaatsgevonden, waardoor ze het sowieso niet heeft gezien. “Ik heb het net gehoord in de mixed zone, maar ik weet er niets van. Ik heb alleen maar gezien wat er voor me reed en daar zat niemand. Ik zag alleen het zwart voor mijn ogen, voor Célia was dat waarschijnlijk hetzelfde. Ze deed zo’n geweldige job op de laatste klim en de afdaling”, zei de nieuwe geletruidraagster.
De Nederlandse schat Gery niet in als iemand die een concurrent met opzet de hekken in zou rijden. “Als zij uitstuurt, en Kasia zit er per ongeluk naast, dan gebeuren dat soort dingen. Ze doet dat niet expres. Ik kan er verder niks over zeggen, want ik weet niet wat er gebeurd is”, aldus Vollering.
Lars Boom: “Ze moest zich rustig laten uitzakken”
Ook Lars Boom reageerde voor de camera van Wielerflits op de woede van Niewiadoma. “Célia heeft gezegd dat ze niks verkeerd heeft gedaan. Ik wilde dat ze in het wiel zou blijven tot aan de bocht. Als Demi aanging moest ze rustig een gat laten vallen. Dat is volgens mij een goed idee. Zo is het ook gebeurd. We moeten het nog goed terugkijken, maar het zit niet in haar aard”, aldus Boom.
Niewiadoma zocht na afloop van de etappe de confrontatie op met Gery en vroeg of de vermeende actie ook “onderdeel van het plan was.” Gery negeerde Niewiadoma echter. Vooralsnog zijn geen beelden opgedoken die helderheid kunnen scheppen.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.