zaterdag 4 juli 2026 om 21:42 Volg in Google

De Tour in 15 minuten: “Mathieu van der Poel heeft zondag 0,15% kans op ritwinst”

Podcast Tijdens de Tour de France 2026 maken wij iedere dag een podcast. In vijftien minuten praten we je bij over wat je echt moet weten voor de volgende rit. Vandaag staan uiteraard Visma | Lease a Bike en de uit de dood herrezen Jonas Vingegaard centraal. Daarnaast staan we stil bij de kansen die Mathieu van der Poel heeft voor de rit van zondag.

De kop is eraf in de Ronde van Frankrijk. De eerste klap is een daalder waard en voorlopig tanken Visma | Lease a Bike en Jonas Vingegaard vertrouwen. De vraag is alleen hoe lang dat duurt. Maxim Horssels en Youri IJnsen analyseren de succesvolle strategie van de Nederlandse ploeg. Het bracht nogal wat los bij de ploeg, die de ploegentijdrit maandenlang heeft voorbereid. Alle puzzelstukjes vielen in elkaar; het was echt een collectieve overwinning.

Toch is het de vraag wat het waard is als de renners zondag opnieuw finishen op de andere, steilere zijde van de Montjuïc. Tadej Pogačar reed namelijk wel de snelste beklimming van allemaal en is daardoor ook de favoriet om zondag te winnen. Wel heeft Youri slecht nieuws voor de mensen die hopen dat Mathieu van der Poel kan winnen. De voorspeller van Cyclingflash geeft hem op basis van kwaliteiten en beschikbare data 0,15% kans op ritwinst. Daar was de Nederlander het overigens zelf mee eens.


Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcast-app.
iTunes
Spotify
RSS-feed



De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Bestel de Tourgids

Om te reageren moet je ingelogd zijn.