Daan Luijkx wil met Team Earth meest duurzame wielerteam bouwen
Daan Luijkx heeft een nieuw wielerproject ‘Team Earth’ gelanceerd. De voormalig teammanager van Vacansoleil-DCM wil met ‘de meest duurzame wielerploeg ter wereld’ terugkeren in het professionele wielrennen.
“Ik kom nu ook op een andere manier bij bedrijven binnen. Niet via marketing maar via de Sustainability-afdeling. We zijn nu ook welkom bij bedrijven die voorheen niet aan wielersportsponsoring doen.”
“Neem Ajax en PSV, of Formule 1-renstallen als Ferrari of Mercedes. Sponsors geloven in hun verhaal en willen deel zijn van die familie. Als Philips stopt, gaat PSV gewoon door met een andere sponsor op het rood-witte shirt. Om die reden willen wij zelf het DNA van onze ploeg bepalen”, zegt Luijkx.
Duurzaamheid
Team Earth draait om duurzaamheid. Het team moet zo milieuvriendelijk mogelijk zijn, van de auto’s en de fietsen tot de shirts en de bidons. Volgens Luijkx hoort daar ook dopingvrij sporten bij: “Duurzaamheid betekent ook zorgen voor een gezond lichaam.”
Maar het streven is goed, succes Daan
Jorryt, en wat stel jij dan voor, lekker door kachelen met je benzine/diesel autootje? Dat schiet op. De overstap zal toch gemaakt moeten worden, en misschien zijn de huidige batterijen niet zo duurzaam, het is iig een stap in de goede richting. Want iedereen kan begrijpen dat a) we allemaal non stop energie consumeren en b) fossiele brandstoffen eindig zijn, en we dus c) alternatieven nodig hebben. Dus ik zie liever meer electrische autos dan minder momenteel. Uitgebreidere discussie mag in PM uiteraard :)
Edit: trouwens heb je een bron? want wat ik tot nu toe vind zijn allemaal publicaties die in het voordeel van de tesla spreken. Niet zo ruim als Tesla-marketing beweert natuurlijk, maar nog steeds in het voordeel.
Op zich een nobel streven. Duurzaamheid is weer helemaal hip aan het worden en terecht. Daarnaast is de link met groen en fietsen in heel veel grote steden in de wereld essentieel. Steden als Parijs en NY zijn vol aan het inzetten op het gebruik van meer fietsen en dat begint ze vruchten af te werpen.
Het enige wat ik me afvraag is of de renners dan nog wel bidons mogen weggooien?
@piet lut, zolang ze dan maar niet alleen op soyabonen basis gaan werken want dat is nou ook weer niet je van het.
redactie: dat was on topic maar is het kwartje helaas niet bij jullie gevallen. wat ik er mee wil aangeven is dat het gewoon een dikke vette marketing truc is, niks meer en niks minder, want professioneel wielrennen is helemaal niet duurzaam en zal het ook nooit worden. Hoe wil hij dat gaan doen dan voor elke km koers een boompje planten? want wielrennen en alle top sporten in het algemeen zijn een verspilling van energie en resources.
Ridicuul idee
Misschien is dit een leuke sponsor met een verleden in het wielrennen. Of zou Daantje daar al geweest zijn.
Stel ploeg is succesvol qua zeges/prestaties dan zal de roddelpers zout leggen op alle wonden. Elke renner die een stukje plasic laat vallen of een dure auto rijdt of geen gescheiden afval .... nou ja zo kan je wel duizenden milieuvervuilende zaken opnoemen.