Cunego: “De Amstel Gold Race is een koers naar mijn hart”
Voor Damiano Cunego is de Amstel Gold Race zijn eerste doel van het seizoen. De organisatie van de AGR sprak met de titelverdediger. “Ik start om weer een topprestatie te leveren. Het parcours is me op het lijf geschreven, ik vind het geweldig.”
Vorig jaar pakte Cunego op de Cauberg de overwinning. “Het was mijn eerste start in de Gold Race. De Amstel is niet alleen een heel zware klassieker, maar ook heel moeilijk om te winnen. Ik had niet verwacht dat me dat meteen zou lukken. Ik ging ervan uit dat ik eerder in Luik-Bastenaken-Luik zou slagen. De triomf in Valkenburg was een heel belangrijk moment in mijn carrière. Mijn eerste overwinning in een klassieker buiten Italië. Bovendien versloeg ik heel wat grote namen.”
“Toen ik vorig jaar mijn debuut maakte in de Amstel Gold Race vreesde ik door gebrek aan parcourskennis kansloos te zullen zijn. Ik kende de route niet en wist helemaal niks van de strategische punten. Maar al snel in de wedstrijd had ik in de gaten dat de manier van koersen op die bochtige en smalle wegen me heel goed ligt. En de vele klimmetjes ook. De Amstel Gold Race is een koers naar mijn hart.”
Cunego weet al op welke namen hij moet letten, en daar is één opvallende bij. “De uitblinkers van vorig jaar zullen opnieuw mijn belangrijkste rivalen zijn: Frank Schleck, Alejandro Valverde, Thomas Dekker en Davide Rebellin, die trouwens altijd op zijn best is in de Amstel.”