Concurrenten beschuldigen Belgische kampioene gravel van parcours afsnijden: “Ik ben geen bedriegster”
Het duurde bijna een uur voor de jury uitsluitsel gaf over de uitslag van het Belgisch kampioenschap gravel bij de vrouwen eliterensters. De reden? Kersvers kampioene Nathalie Bex zou een deel van het parcours hebben afgesneden.
Na afloop van het kampioenschap kreeg de jury enkele klachten binnen. Na een aanval van Loes Sels en Marthe Truyen – de uiteindelijke nummers twee en drie in de uitslag, na een sprint met drie – ging Bex in de achtervolging. “Maar plots reed ze voor ons. Uit het niets”, doet Sels het verhaal bij Sporza.
“Nathalie heeft achteraf tegen ons gezegd dat ze – ongewild – een stukje heeft afgesneden. Dat was op een stuk van het parcours waar de motards rechtdoor reden, dus ik kan aannemen dat je die dan volgt. Maar op de tijdsregistraties was het niet te zien. Dus hebben ze het zo gelaten”, zucht Sels. Het is een verhaal dat door Truyen werd bevestigd, maar de jury kon het voorval niet bewijzen.
Bex was na afloop op z’n minst gezegd ‘not amused’ met de commotie. “Ik wil er eigenlijk niet te veel op reageren, want ik vind het nogal onsportief”, was ze nogal kordaat in de Vlaamse pers. “Zo kunnen we over heel veel dingen beginnen. Bijvoorbeeld dat Loes en Marthe ontsnapten met de hulp van mannelijke deelnemers. Ik vind het een heel jammer gebeuren. Ik zal niet zeggen dat het mijn dag verpest, maar…”
“Als ik echt iets verkeerds gedaan zou hebben, stond ik nu niet op het hoogste schavotje. Ik durf te zeggen dat de jury de juiste beslissing heeft genomen. Ik heb steeds motards en andere deelnemers gevolgd. Nooit reed ik alleen. Er wordt veel gezegd zonder dat er bewijzen zijn. Ik weet dat ik geen bedriegster ben”, besluit ze.
National Gravel Championships - Belgium (CN)
Grobbendonk → Grobbendonk (100 km) · Etappe-uitslag
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:16:24 | |
| 2 | + 01 | |
| 3 | " | |
| 4 | + 38 | |
| 5 | + 39 | |
| 6 | " | |
| 7 | + 43 | |
| 8 | + 01:28 | |
| 9 | + 01:50 | |
| 10 | + 02:57 |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.