CIC-Mont Ventoux gaat niet door in 2025
De CIC-Mont Ventoux gaat voor het tweede jaar op rij niet door. De Franse eendagswedstrijd met finish op de flanken van de mythische Mont Ventoux stond gepland voor 17 juni, maar de organisatie liet eerder al weten te kampen met financiële problemen. Nu is definitief een streep gezet door de editie van 2025.
In januari vertelde koersdirecteur Nicolas Garcera al aan Total Velo dat twee sponsoren waren weggevallen en een derde het budget flink inkrimpte. De wedstrijdorganisatie liep door het afhaken van deze sponsoren 50.000 euro mis. Bovendien zijn de kosten voor de tv-productie flink toegenomen, zegt Garcera nu in gesprek met La Provence. De CIC-Mont Ventoux moet zo van de kalender worden geschrapt. Vorig jaar ging de koers ook al niet door, maar dat was vanwege de Olympische Spelen in Parijs. Garcera hoopt in 2026 weer een koers te kunnen organiseren.
De eerste editie van de CIC-Mont Ventoux vond plaats in 2019, toen nog onder de naam Mont Ventoux Dénivelé Challenge. De Spanjaard Jesús Herrada schreef zijn naam als eerste op de erelijst. Hij werd een jaar later opgevolgd door Aleksandr Vlasov en daarna waren ook Miguel Ángel López (2021), Ruben Guerreiro (2022) en Lenny Martinez (2023) aan het feest.
Reacties zijn gesloten.