Christoph Roodhooft: “Zou Van der Poel wel eens willen zien in de Waalse Pijl”
Mathieu van der Poel voegt dit jaar de Waalse Pijl mogelijk toe aan zijn wedstrijdprogramma. Dat vertelde teammanager Christoph Roodhooft van Alpecin-Fenix aan Sporza.
“Ik zou hem daar wel eens willen zien. Dat moet een koers zijn die bij hem past. Een sprint tegen Alaphilippe op de Muur van Hoei, dat willen de mensen graag zien,” vertelde hij voorafgaand aan de GP Sven Nys.
Ook Van der Poel ziet een deelname aan de Ardennenklassieker wel zitten. “Als het dan nog niet op is, zou ik die er graag bij nemen”, bekende de hoofdpersoon zelf. Hij acht zich niet bij voorbaat kansloos tegen puncheurs als Alaphilippe en Valverde. “Dat zullen we dan wel zien. Het zal wel op het randje zijn. Normaal gesproken is het iets te moeilijk, maar je kunt het maar proberen.”
https://www.strava.com/segments/617076
Volgens wikipedia weegt Wellens maar 65 en VdP 75. Wikipedia dat klopt vaak niet. Ze doen er ook vaak geheimzinnig over.
Wellens wellicht iets meer en VdP wellicht iets minder.
Ik zou er niet aan beginnen dit jaar: Parijs Roubaix en dan de Focus op de Olympische spelen. De Waalse pijl kan in 2021 ook nog.
Die van Wellens in deze link https://www.strava.com/segments/617076 zijn die van de top van de klassieke renners in de wereld. Daar zit VdP bij de allerbeste. Jammer dat Roodhooft die uit een interview met Hans Vandeweghe heeft geschrapt. Het enige wat hem kan tegenhouden is een paar kilotjes tegenover een Alaphilippe die een iets lager absoluut wattage zal trappen maar een hoger watt/kg.
Alaphilippe zijn versnellingen zijn sowieso niet altijd even krachtig bergop.
"Alaphilippe zijn versnellingen zijn sowieso niet altijd even krachtig bergop."
*Zucht*
Nog eentje: "Normaal ging Mathieu De Ronde niet rijden, maar na een gesprek met Wouter Vandenhaute is dat toch in orde gekomen." (Hans Vandeweghe ergens op Sporza vorige week)
Ik zou Evenepoel van ver laten gaan, voorlaatste beklimming van de Mur misschien, en dan is het aan de andere ploegen om het gat dicht de rijden en Alaphilippe in een zetel naar de laatste beklimming te brengen.
Echter, als hij echt al 2 februari stops met cyclocross zoals nu bekend, dan kan hij behoorlijk uitgerust aan het klassieker seizoen beginnen. NIettemin, zelfs als je het met andere wegtoppers vergelijkt, wie doet nu Stade Bianchi t/m Waalse Pijl? Maar weinigen , zijn klassieker programma is al erg gevuld.
Heeft ie een goede kans indien fit? Best wel voor een top 5 klassering.