Strijden de vluchters vanmiddag om de ritzege? Of krijgen we toch een gevecht tussen de sterkere sprinters? In de tiende etappe van de Giro d’Italia, van Pescara naar Jesi, zijn er meerdere scenario’s te bedenken. Ook Caleb Ewan zit met de nodige vraagtekens. “Het is normaal iets te zwaar voor mij, maar als ik over goede benen beschik… Ik denk dat het fifty-fifty is”, citeert Cycling Pro Net.

Met het Zomernummer van RIDE ben je optimaal voorbereid op de komende wielerzomer. Met dit magazine doe je iedere wielerliefhebber een plezier!
Bestel nu jouw exemplaar
Ewan, die nog altijd op zoek is naar zijn eerste zege in deze Giro d’Italia, hoopt vandaag toch stiekem voor de zege te kunnen sprinten. “De rustdag kwam op een goed moment. Ik voel me nu weer uitgerust. Ik denk dat een kans op een zege vandaag echt fifty-fifty is, net als in de rit die Thomas (De Gendt, in Napels, red.) won. Het is andere renners nog meer op het lijf geschreven, al weet je het maar nooit.”
“Als ik vandaag over goede benen beschik, en er is een gunstig koersverloop, dan kan ik wellicht winnen. Het is echter wel meer een etappe voor Mathieu van der Poel of Biniam Girmay. Normaal is het iets te zwaar, maar we gaan het zien. Ik hoop deze Giro wel met een ritzege te verlaten.” In de rit van woensdag zal Ewan normaal gesproken wel een uitgelezen kans krijgen om te sprinten, aangezien de twaalfde rit naar Reggio Emilia biljartvlak is.
8 Reacties
Ik Ten-ninety
Is nog optimistisch
Ging wel erg vroeg eraf
Komt hij wel op tijd binnen?
Fifty-fifty, haha.
Laatste op grote achterstand. Niet helemaal fit of zo?
Waar lag de tijdslimiet? Heel bijzonder dat hij 2 minuten na Kluge eindigt (11 resp. 13 minuten na de bus met Cavendish); je zou bijna denken dat ze er vanuit gingen dat ze het niet gingen halen en Kluge dus maar vooruit is gegaan?
Is het ondertussen al duidelijk wat er aan de hand is? Zonder meer dramatisch voor Lotto. Demare heeft ‘m morgen maar voor het inkoppen, tegen een Cav zonder Morkov.