Bradley Wiggins in de financiële problemen, schuldeisers claimen één miljoen pond

dinsdag 15 november 2022 om 14:08
Bradley Wiggins in de financiële problemen, schuldeisers claimen één miljoen pond

foto: Cor Vos

Bradley Wiggins heeft torenhoge schulden. Nadat zijn bedrijven Wiggins Rights Limited en New Team Cycling Limited (het bedrijf waar Team Wiggins onder viel) in 2020 failliet gingen, claimden schuldeisers 760.373 Engelse pond van de voormalige Tour de France-winnaar. Inmiddels is dat bedrag opgelopen tot 979.953 Engelse pond (1.120.993,84 euro), meldt Cycling Weekly.

Het zou gaan om in totaal veertien schuldeisers, die hun claim hebben ingediend via het accountantskantoor MHA Macintyre Hudson. Een woordvoerder van Wiggins heeft gezegd dat de oud-renner de claim betwist, maar de Brit zit wel in een zogenaamde Individual Voluntary Arrangement. Dat is een bindende overeenkomst om schulden af te betalen en een faillissement te voorkomen. Als (belangrijkste) onderdeel hiervan zou Wiggins een niet nader gespecificeerd eigendom afdragen ter waarde van 600.695 Engelse pond.

Hoewel een groot bedrag, zou Wiggins daarmee nog niet al zijn schulden aflossen. Om die reden probeert MHA Macintyre Hudson te achterhalen waar wielermaterialen en motoren van Wiggins zijn. Deze zouden gebruikt kunnen worden om de schuldeisers terug te betalen. De woordvoerder van Wiggins stelt dat deze spullen gestolen zijn en dat hier momenteel een politieonderzoek naar loopt.

Dit artikel delen:

19 Reacties

Lars Maden 15 november 2022 om 16:33

Waarom is coke zo duur?

2
Gerard Dekker 15 november 2022 om 16:28

‘Tonnen verdiend en miljoenen verneukt ‘ luidt het wrange gezegde.
Het komt overal in de beter betaalde sporten voor.

1
zacht 15 november 2022 om 17:51

Welkom bij Wielerflits Boulevard.

1
Pietspeed 15 november 2022 om 23:46

Zie je veel bij bekende ex topsporters die aardig wat pegels tijdens hun carrière bijeen geharkt hebben. Handige lieden die hun financiële diensten en adviezen aanbieden om hun naam en faam te verbinden aan ‘interessante’ investeringen. Start-ups, eigen kledinglijn etc. Cruyff met z’n kippenfarm, Rijkaard met z’n ondergoed.. Bradley zal btw wel iets meer dan die 9 ton hebben (geparkeerd), dus een Boris Becker scenario zal het wel niet worden.

1
Lo squalo del lago di confine 15 november 2022 om 14:28

Je zou denken dat na zijn Sky-jaren een miljoentje peanuts is. Maar blijkbaar is het ergens aan opgegaan. Dat wordt tot z’n 68e met de bontkraag achterop de motor….

0
kleomantre 15 november 2022 om 17:45

Staat Sir trouwens niet gewoon synoniem voor wangedrag.

0
Koers 15 november 2022 om 17:50

Dit beantwoord waarom we de oud tourwinnaar steeds achter op de motor zagen. Is trouwens geen uitzondering in de sport:

“Research by Xpro—a charity for former players—claims that three out of every five Premier League players declare bankruptcy after retirement.”

“In 2009, a report found a whopping 78 percent of NFL players went bankrupt or suffered “financial stress” within two years of retirement. Sixty percent of NBA stars lost all their money within five years.”
https://bleacherreport.com/articles/1554497-why-do-so-many-premier-league-stars-go-bankrupt

0
Handige Harry 15 november 2022 om 18:33

Volgens mij komt dit vooral omdat veel van die gasten gaan leven naar hun inkomen, maar als dat dan na hun carrière wegvalt kunnen ze niet omschakelen.
De meeste besteden ook nog eens alles uit dus hebben helemaal geen zicht op wat er in en uitgaat.

Ik heb trouwens wel het idee dat niet met geld om kunnen gaan in alle lagen van de bevolking voorkomt.
Daarom is de huidige crisis misschien niet eens zo verkeerd want nu moeten er een hoop mensen noodgedwongen hun uitgaven tegen het licht houden.
En dan blijkt opeens een telefoon met het duurste abonnement voor alle kinderen niet zo noodzakelijk.

0
Het Luipaard van Lent 16 november 2022 om 08:48

Dat zijn motoren en wielermaterialen zijn gestolen geloof ik ook geen ene fuck van. Verbaast me sowieso weinig, dit hele verhaal.

0
Alfred Issendorf 15 november 2022 om 18:04

De bijdragen van Wiggins op Eurosport hebben totaal geen meerwaarde. Weg ermee. Ok, er zijn hogere prioriteiten daar: hoe komen ze in godsnaam onder het contract met de verschrikkelijke Traksel uit? Misschien kunnen ze de Eurosport Player failliet verklaren en een doorstart maken met de Eurosport app?

-2
Koers 15 november 2022 om 18:52

Wat is het verschil tussen die beiden?

0
Pizzi 15 november 2022 om 19:58

@Koers: Wiggins beheerst wél een taal.

0
Romāns Vainšteins 15 november 2022 om 20:09

Jij moet denk ik iets minder Eurosport gaan kijken want dit klinkt niet goed jongen.

1
Koers 15 november 2022 om 20:12

@pizzi, ik doelde op het verschil tussen player en app.

0
Wim Kruithof 15 november 2022 om 22:10

Koers, de Player gaat eruit en deze wordt in de App ondergebracht.

Iets dat dhr. Issendorf beter kan negeren, want Eurosport triggert zijn frustratie geloof ik.

Ik vind Wiggins’ bijdragen altijd prima te pruimen. Hij is een classic Brit, liefde voor het wielrennen en als renner had ik groot respect voor de man. Ik hoor hem graag met dat nasale accent, maar blijkbaar geldt dit niet voor iedereen.

Sneu dat de man in financiële crisis zit. “Geef me armoe noch rijkdom,” zei een wijs man ooit, (Job). Kan me daar geheel in vinden.

0
Romāns Vainšteins 15 november 2022 om 14:25

Kijk, dit dan weer wel maar een beetje kritische vragen stellen aan landgenoten dan weer niet.

-4
The98Joker 15 november 2022 om 15:06

Poaaahh, het zit hem echt diep.

0
EricV 15 november 2022 om 16:51

Er is toch niemand die kritische vragen stelt in de wielerwereld?

0
Lo squalo del lago di confine 15 november 2022 om 16:56

In ieder geval niet op WF.

0

Headlines

Populair

Materiaalzone