dinsdag 31 mei 2016 om 17:10
Bouwbedrijf olympische wielerbaan gedumpt na faillissement
Opnieuw tegenslag tijdens de bouw van het velodrome, dat onderdak moet bieden aan de baanwielrenners tijdens de komende Olympische Spelen. Het stadsbestuur van Rio de Janeiro besloot het contract met constructiebedrijf Tecnosolo te beëindigen, toen bleek dat een faillissement onafwendbaar was.
Het project is nu overgedragen aan Engetécnica, een bedrijf dat als onderaannemer al bij de bouw betrokken was. Volgens het stadsbestuur zal dat niet voor extra vertraging zorgen. In een verklaring aan Reuters staat dat het velodrome inmiddels voor 88 procent af is en dat het binnen een maand aan het organisatiecomité zal worden overgedragen.Van alle olympische locaties zorgt de wielerbaan tot nu toe voor de meeste kopzorgen. Er werden al meerdere deadlines gemist, waardoor een olympisch testevent tot twee keer toe geen doorgang kon vinden. Er zullen nu eind juni hooguit nog enkele trainingssessies gehouden kunnen worden.
Wat betreft de sportstadions: alle gebouwen muv de wielerbaan zijn ruim voor de deadline afgebouwd en qua infrastructuur ligt bijna alles op planning. Deze Spelen zijn niet te vergelijken met de bouw van de stadions van het afgelopen WK voetbal, het gaat hier wel voortvarend.
Mij wel. Dit hoor je zo vaak, maar bij geen enkel groot toernooi gaat het uiteindelijk mis.
Is dat gebied voor het zeilen en open water zwemmen al gereinigd dan?
Vraag me ook af of dit de eerste keer wordt dat de O.S een fiasco worden.
De bevolking staat er ook niet echt achter.
De politiek loopt daar ook niet zo lekker.
Hindernissen genoeg.
Ze moeten gewoon lekker altijd de OS in Athene houden (oid) en een land verantwoordelijk maken voor de organisatie.
Bij het WK van Zuid-Afrika was er vooral commentaar, waardoor het er allemaal enorm stroef aan toe leek te gaan. Je kan beter het WK in Qatar aanhalen, want dat lijkt me toch op een catastrofe uit te monden. Met de OS nu is het vooral de gezondheid van de sporters die voorop staat(logisch ook) i.v.m het zika-virus. Kan je, lijkt mij, moeilijk zo'n enorm toernooi organiseren.
Ik las trouwens in de Telegraaf dat het Olympisch Dorp waarschijnlijk ook niet op tijd af komt. Wat een prutsers.