zaterdag 25 januari 2025 om 13:34

Mathieu van der Poel was afwezig door breuk in rib

Video De ribblessure van Mathieu van der Poel is erger dan gedacht. In de cross in Loenhout kwam de wereldkampioen in aanraking met een paaltje, waarna hij pijn had aan zijn ribben. Van der Poel moest er zelfs een aantal crossen door overslaan en nu blijkt dat er wel degelijk heel wat aan de hand was: de rib is gebroken.

De ribbreuk is nog niet volledig hersteld volgens Van der Poel. “Het gaat nog steeds niet zo goed, het zit nog steeds niet volledig aan elkaar dus dat geeft nog wel wat hinder. Maar het is wat het is. Ik kan er niets aan veranderen dus ik hoop dat het met de pijn meevalt.”

Van der Poel trainde de afgelopen weken in Spanje en sloeg zelfs de cross in Benidorm over. “Die trainingsperiode was heel belangrijk voor mij in aanloop naar het voorjaar”, zegt hij daarover. Het is dus al even geleden sinds de laatste veldrit van de wereldkampioen.

Voor Van der Poel is het daarom een verrassing hoe de benen zullen aanvoelen in Maasmechelen. “Dit weekend heeft voor mij niet zoveel te maken met het volgende weekend”, doelt MVDP op het aankomende WK. “Het zou aangenaam zijn om vandaag met een goed gevoel naar volgende week te trekken, maar vandaag en morgen top zijn, biedt geen garanties.”

Wout van Aert
“Het is leuk om tegen Van Aert te crossen vandaag. Het is een van onze weinige duels, maar zoals het hele crossseizoen is onze aanpak per cross verschillend en dat zal vandaag ook weer het geval zijn.” Het is pas het tweede en laatste duel tussen de twee kemphanen. In Loenhout wist met Van der Poel het andere duel in zijn voordeel te beslissen.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
4 Reacties
25-01-2025 14:38
Compleet bizar dat je deze cross niet overslaat als je rib nog niet volledig hersteld is.
25-01-2025 14:46
genereuze startpremie ?
25-01-2025 14:59
Beetje vreemd verhaal toch wel. Na zijn ribblessure, wat nu kennelijk een ribbreuk blijkt, rijdt en wint hij nog een world cup in Frankrijk. Daarna naar verluidt flink getraind in Spanje, oa 255 km met 3000+ hoogtemeters en Philipsen met het brommergebaar. Je zou toch zeggen dat je een ribbreuk de kans geeft te genezen. Maar ok, het zal wel.
25-01-2025 15:03
Ik zit klaar, winnen met die rib hoor Mathieu!

Reacties zijn gesloten.