Bekijk hier de verschroeiende aanval van Jay Vine en Jonathan Narvaez in de Tour Down Under
Video Jay Vine en Jonathan Narvaez zijn in de Tour Down Under verder gegaan met waar UAE Emirates XRG in 2025 is gebleven: domineren en winnen. De twee renners plaatsten op Corkscrew Road een verschroeiende aanval en reden ver weg bij de concurrentie. Bekijk hier de aanval van de Australiër en de Ecuadoraan.
In het algemeen klassement staat Vine nu zes seconden voor op zijn ploeggenoot Narvaez, terwijl nummer drie Mauro Schmid op een minuut en vijf seconden volgt en nummer vier Harry Sweeny al op een minuut en twaalf seconden.
De afgelopen jaren zat het podium in de Tour Down Under steevast binnen de dertig seconden verwijderd. Zelfs in 2023, toen latere eindwinnaar Vine samen met Pello Bilbao en Simon Yates al vroeg in de ronde een halve minuut bij de concurrentie wegreed, was het verschil niet zo groot.
Kan het nog mis?
Ondanks de goede uitgangspositie, blijft Vine nog bescheiden over zijn winstkansen in Australië. “Alles kan nog gebeuren”, vertelt hij na de meet. “Maar vergeleken met mijn positie in 2023, sta ik er nu nog veel beter voor. Het is fijn dat Jhonny nu de tweede plek staat. Dat zorgt ervoor dat we een goede positie hebben.”
“Adam Yates was vandaag ook geweldig, als je ziet hoe de lead-out op Corkscrew Road was. Alles is volledig volgens plan verlopen”, eindigt hij.
#Ciclismo | Ataque de Jay Vine y Jhonatan #Narváez 🇪🇨 para ponerse en la punta a 13 km a meta, en el último puerto de montaña y escalar en la clasificación general del Santos Tour Down Under 🔥🚴
El ecuatoriano y el UAE EMIRATES quieren el bicampeonato 🏆🚴 pic.twitter.com/qQJ2FUSxEZ
— Diana Carolina Ruano (@DianaCa2208) January 22, 2026
Santos Tour Down Under (2.UWT)
Etappe 2: Norwood → Uraidla (148.1 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 06:23:33 | |
| 2 | - | + 06 | |
| 3 | - | + 01:05 | |
| 4 | - | + 01:12 | |
| 5 | - | + 01:14 | |
| 6 | - | + 01:16 | |
| 7 | - | + 01:22 | |
| 8 | - | " | |
| 9 | - | + 01:23 | |
| 10 | - | " |
Zo, dat zou me wat zij toch?