Bas Tietema baalt van crash Groenewegen: “We waren de ploeg die domineerde, tot de laatste bocht”
Met een dubbel gevoel stond Bas Tietema aan de finish in Napoli na de zesde etappe van de Giro d’Italia: bovenal hij baalde hij als een stekker van de valpartij van Elmar Reinders en Dylan Groenewegen in uiterst kansrijke positie. De lead-out van de Rose Rockets maakte veel indruk, maar de crash verpestte het feestje. “We waren het team dat domineerde richting de laatste bocht en… we hebben niet gewonnen”, zei Tietema bij Eurosport.
“Ik ben heel trots hoe ze de laatste zeven kilometer hebben gereden”, doelt hij op de sprinttrein met Niklas Larsen, Tomas Kopecky, Lukas Kubis, Matyas Kopecky en Reinders, voor sprinter Groenewegen. “We waren het team dat domineerde richting de laatste bocht en… we hebben niet gewonnen. De manier waarop we rijden is heel veelbelovend. Zeker in de sprintritten. Ik denk dat alles perfect ging, tot de laatste bocht.”
Reinders en Groenewegen gingen als eerste de laatste 180 graden-bocht in, vlak voor de finish. Daar gleden ze los van elkaar onderuit op de vochtige plavuizen. “Het leek op gladheid, want het begon vijf minuten voor de finish te druppelen. Helaas… We moeten nu vooruit kijken”, zegt Tietema.
“Teleurstellingen horen bij wielrennen, daar hebben we vaak mee te maken. Maar het is ook een dubbel gevoel, want we doen hier voor het eerst mee. Als je dan ziet hoe we op het laatst rijden, dan is dat heel erg goed”, wijst hij naar de sprinttrein. “Dan hoop ik voor de jongens dat ze het kunnen afmaken.”
“Als de jongens dit gaan analyseren, komen ze tot de conclusie dat ze heel veel goed hebben gedaan. Het ging zoals het moest, en dat was ook zo in etappe drie. We hebben laten zien dat het erin zit, daar blijven we voor gaan.”
Bekijk hier de valpartij van Groenewegen en Reinders:
🔻 A late crash taking out most of the favourites, leading to a 1v1 between cobble specialists
🔻Una caduta taglia fuori i velocisti più attesi, sfida palpitante a due per il successo.
⏪ The @continentaltire Ultimo Kilometro#GirodItalia pic.twitter.com/gVSKBECkRb
— Giro d’Italia (@giroditalia) May 14, 2026
Bekijk hier de reactie van teamoprichters Bas Tietema en Josse Wester:
Did almost everything perfect. 🥺
Elmar and Dylan slipped away on wet cobbles in the final corner and a dream win for the Unibet Rose Rockets went out of sight…
😣 This one hurts, real bad. pic.twitter.com/vMzPF8jJoE
— Unibet Rose Rockets (@rockets_cycling) May 14, 2026
Je ziet elke sprint rijders scheef op hun fiets zitten om tegenstanders het leven zuur te maken. Gelukkig blijven de AK-mannen dit keer op afstand. Soms vallen ze op de breedste asfaltwegen, soms gaan ze niet goed met de omstandigheden om.
Als je het wel weet en te hard door de bocht gaat= onkunde