Astana Qazaqstan maakt volgende aanwinst bekend
Ter illustratie - foto: Cor Vos
dinsdag 31 oktober 2023 om 11:51

Astana Qazaqstan maakt volgende aanwinst bekend

Daniil Marukhin wordt volgend jaar prof bij Astana Qazaqstan. De 24-jarige Kazach, die afgelopen seizoen uitkwam voor Vino SKO, heeft een contract voor twee jaar getekend bij het WorldTeam.

Maruhkin kwam de voorbije zes jaar uit voor Kazachse Contintental-teams. Hij spreekt van een ‘grote stap’ nu hij zich aan zal sluiten bij Astana Qazaqstan. “Vanaf het begin van mijn carriere had ik een duidelijk doel: prof worden, bij Astana komen, het shirt van het grootste wielerteam van Kazachstan dragen”, zegt hij op de site zijn toekomstige werkgever. “De laatste jaren ben ik serieus verbeterd. Door had werk heb ik mijn eerste resultaten behaald op Continental-niveau.”

Met die resultaten zal Maruhkin onder andere doelen op zijn eindzege in de Grand Prix Kültepe (1.2), Tour of Van (2.2) en de Anniversary Tour of The Republic (2.2), allen in Turkije. Ook won hij de Tour of Bostonliq I (1.2), een tijdriteendaagse in Oezbekistan.

“De laatste twee jaar heeft Daniil zichzelf heel goed laten zien op de Continental-kalender”, stelt Alexandr Vinokourov, de teambaas van Astana Qazaqstan. “Het is daarom behoorlijk logisch dat het moment is gekomen dat deze renner een kans krijgt in de WorldTour bij het grootste team uit zijn land. (…) Natuurlijk is de WorldTour een heel andere wereld, waar je opofferingen voor nodig zijn en een volledige toewijding aan wielrennen. Maar deze atleet heeft laten zien heel gemotiveerd te zijn en een verlangen om een goede prof te worden.”

Astana Qazaqstan 2024
Maruhkin is zeker niet de enige nieuwkomer bij Astana Qazaqstan in 2024. Eerder maakte het WorldTeam al de komst van elf andere renners bekend, onder wie Ide Schelling, Anthon Charmig, Davide Ballerini, Rüdiger Selig en Michael Mørkøv. Die laatste renners zullen vooral belangrijk worden in de lead-out van Mark Cavendish, die toch nog een jaar doorgaat. De Brit zal volgend jaar jagen op zijn 35ste ritzege in de Tour de France om zo Eddy Merckx achter te laten en alleen-recordhouder te worden.

RIDE Magazine
6 Reacties
31-10-2023 12:21
De Kazachen bij Astana kunnen ook wel een update gebruiken. Gruzdev en Zeits zijn ferm op leeftijd (hebben geloof ik ook nog geen nieuw contract) en mannen als Muravyev, Iglinskiy, Kashechkin, Vino en Bazayev zijn alweer lang uit het profpeloton verdwenen. Lutsenko is uiteraard een goeie en Fedorov heeft potentieel. De rest rijdt er toch wat voor spek en bonen bij, ook Gidich lijkt als sprinter met inhoud niet echt door te breken.
31-10-2023 12:44
Ik was op deze trasnfers aan het wachten. Ik verwacht geen bijzondere prestaties op WT niveau, maar het is logisch dat de beste Kazakken bij Astana gaan rijden en daar horen Markuhin en Kuzmin wel bij.

Waarom wordt Kuzmin niet besproken in dit artikel?
31-10-2023 12:52
Nog geen officiële contractverlenging voor jongens als Dombrowski, Laas, De La Cruz, Basso, Tejado, Antonio Nibali en Moscon. Is er eigenlijk bekend wie er met zekerheid moeten vertrekken ? Ze hebben op PCS nu 23 renners onder contract voor volgend jaar.
    31-10-2023 13:42
    Tejada zou een prima contractverlenging zijn, misschien met Zeits en Gidich. De rest voegt niets meer toe.

    Is er al iets bekend over Giulio Pellizzari? Daar hoop ik stiekem op. Net als o.a. Colnaghi en Zanoncello hebben ze nog geen nieuw contract bij Bardiani.

    Ook Fabbro en Aleotti hebben nog geen nieuw contract.
    Of plekje overhouden voor evt. MAL? Het laatste gerucht is dat die laatste naar Intermarche gaat...
    31-10-2023 14:40
    MAL richting Intermarché? Dat zou behoorlijk cult zijn. Pellizzari is inderdaad een interessant talent, net als Aleotti die bij Bora toch met wat teveel interne concurrentie af te rekenen heeft gekregen. Zouden twee jonge Italianen zijn die bij Astana in alle vrijheid op zoek kunnen naar succes. Odd Christian Eiking is misschien ook een interessante pion voor de breedte, kan zowel in dienst als voor eigen succes(jes) rijden.

    De la Cruz en Scaroni blijven dan ook? Zou me ook logisch lijken.
    31-10-2023 18:43
    MAL naar Intermarche, las ik in een Colombiaans interview.
    Je hebt gelijk Scaroni was belangrijk voor de ploeg dit jaar.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine