Arnaud De Lie kreeg weer last van zijn maag: “We slaan nog niet in paniek richting de Tour”
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 12 mei 2026 om 19:26 Volg in Google

Arnaud De Lie kreeg weer last van zijn maag: “We slaan nog niet in paniek richting de Tour”

Voor Arnaud De Lie was zijn deelname aan de Giro d’Italia van 2026 er eentje om snel te vergeten. De renner van Lotto-Intermarché werd in de week van de start al ziek en moest in de vierde etappe opgeven omdat hij zich weer niet goed voelde.

De Lie wijdde zijn ziekte aan de grote hoeveelheid koeienstront die in de door hem gewonnen Famenne Ardenne Classic (3 mei) over de Belgische wegen was uitgereden. De sprinter startte ondanks zijn ziekte met goede hoop aan de Giro.

In de sprint in de openingsrit kwam hij er echter al niet aan te pas (21e) en in de tweede rit moest hij als een van de eerste renners lossen op de enige beklimming van de dag. “We hadden gehoopt dat het beter zou gaan met Arnaud na de rustdag, maar vandaag had hij weer last van zijn maag”, vertelde ploegleider Pieter Vanspeybrouck bij Sporza.

De Waal is niet de enige in de Giro bij Lotto-Intermarché die met ziekte kampt. Ook Milan Menten kan zijn ronde mogelijk niet voortzetten door maagklachten.

Ploeg houdt hoofd koel
Toch is er volgens Vanspeybrouck nog geen reden voor paniek bij Lotto-Intermarché. “Het belangrijkste nu is dat hij weer gezond wordt. We slaan nog niet in paniek voor zijn komende doelen: de Ronde van Wallonië en de Tour.”

Het is niet de eerste keer dat De Lie’s programma in het water valt door ziekte. Dit voorjaar miste hij al de Ronde van Vlaanderen omdat hij zich niet fit voelde. In 2024 kampte hij ook al met de ziekte van Lyme.

Aankomende wedstrijden voor Arnaud De Lie


Meld je aan en speel onze Voorspelgame!


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
3 Reacties
13-05-2026 07:47
Los van ziek te zijn (geweest), lijken beide partijen volledig op elkaar uitgekeken. Zeker nu De Lie de ploeg gaat verlaten. Ik hoop dat zijn nieuwe ploeg hem weer kan motiveren en onbevangen laat koersen, voor zover dat mogelijk is op dit niveau. Ik kijk ernaar uit om de stier van Lescheret als mens en coureur weer te zien stralen.
13-05-2026 09:28
Kan je UCI punten krijgen met DNS/DNF sparen? Want dan heeft de Lie zeker wel de leiding
    13-05-2026 09:58
    Goh, onder andere Benoot, Kooij, Nys, Eekhoff, De Kleijn, Blackmore en Lafay hebben dit jaar zelfs nog geen enkele wedstrijd gereden. Vergeleken met hen doet De Lie het dus best goed, met 4x DNF op 24 wedstrijddagen en 6 top-10 plaatsen waarvan 1x winst.

Reacties zijn gesloten.