Arnaud De Lie doet niet mee aan Ronde van Brugge
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 24 maart 2026 om 13:15

Arnaud De Lie doet niet mee aan Ronde van Brugge

Bij de bekendmaking van zijn voorjaarsprogramma, werd de Ronde van Brugge nog kort genoemd, maar Arnaud De Lie zal woensdag toch niet deelnemen aan de sprinterswedstrijd. De 24-jarige Waal ontbreekt in de definitieve selectie van zijn ploeg Lotto-Intermarché, maar dat is volgens het team niet zo vreemd.

De Lie en zijn ploeg besloten uiteindelijk al in de winter om de sprintklassieker niet op zijn programma op te nemen, zo wordt ons bevestigd vanuit de ploeg. Men wil mogelijke valpartijen vermijden en de doelen liggen pas verderop deze week. Dan wacht een nóg belangrijkere klassieker: In Flanders Fields (29 maart). Binnen Lotto-Intermarché klinken geluiden dat De Lie gezond en wel is voor de wedstrijd van zondag.

Lotto-Intermarché kan woensdag in de Ronde van Brugge dus niet rekenen op de snelle benen van De Lie, maar heeft nog wel twee snelle renners in de gelederen, met de jonge Steffen De Schuyteneer (onlangs nog vierde in de Bredene Koksijde Classic) en Vito Braet (tweede in de openingsrit van Parijs-Nice).

De zevenkoppige selectie van Lotto-Intermarché wordt aangevuld met Cedric Beullens, Joshua Giddings, Lionel Taminiaux, Robin Orins en de Nederlander Roel van Sintmaartensdijk.

Op de deelnemerslijst prijken de nodige grote sprintnamen, met onder meer Jasper Philipsen, Dylan Groenewegen, Sebastian Molano, Sam Welsford en Søren Waerenskjold.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
3 Reacties
24-03-2026 14:51
Totaal onbegrijpelijk, zowat de enige World tourkoers waar hij met zijn huidig vormpeil iets kan gaan doen. Tijd om Lotto te verlaten.
24-03-2026 15:11
Blijft een bijzondere renner, elk voorjaar opnieuw denkt men dat hij er zal staan, om vervolgens geen deuk in een pakje boter te rijden in de wedstrijden waar het om gaat. Dit jaar wederom goed begonnen met een P5 en P6 in sprints in zuid Europa, om vervolgens niks te laten zien in de eerste klassieke wedstrijden. Dan weer een uitschieter in de Tirreno - wederom een sprint - om vervolgens bij de eerste beste klassieke sprint koers van de startlijst gehaald te worden. Interessante keuzes, bijzondere renner.
24-03-2026 15:27
Het zou mij enorm verbazen mocht de Lie in GW in positie geraken om voor de winst te gaan spurten. Los van dat op verschillende manieren daar je fiets kapot kan is het enorm lang en zit er nog flink klimwerk in de finale.

Reacties zijn gesloten.