Angst voor Col de la Loze? Tadej Pogacar is juist ‘hyped’ voor loodzware Alpenrit
Tadej Pogacar en de Col la de Loze: het is voorlopig nog geen gelukkig huwelijk. Bij zijn eerste kennismaking met de ruim twintig kilometer lange Alpencol in 2020 moest hij Primoz Roglic laten rijden en drie jaar later kende hij er zelfs een inzinking. Maar van stress voor de start van de achttiende etappe, was bij de wereldkampioen geen sprake.
Sterker, de man in de gele trui heeft echt uitgekeken naar deze eerste rit door de Alpen. “Ik heb echt goed geslapen”, vertelde de Sloveen voor het vertrek aan Sporza. “Als gele trui voel je altijd druk en misschien nog net iets meer voor deze koninginnenrit, maar naar deze etappe kijk ik al sinds het begin van de Tour uit.”
“Ik hoop dat ik er klaar voor ben en als de benen goed zijn, dan wordt het een leuke dag. Maar ik ben echt hyped”, vervolgt de kopman van UAE Emirates XRG, die toch ook wel denkt aan de ritzege. “Defensief koersen? Dat is het eerste waar je aan denkt, maar als ik kan winnen, dan laat ik dat niet liggen.”
Aan zelfvertrouwen geen gebrek bij Pogacar, maar de Sloveen is wel op zijn hoede voor zijn grote concurrent Jonas Vingegaard en diens ploeg Visma | Lease a Bike. “Ze zullen van ver gaan”, verwacht de gele man. “Wellicht doen ze het zoals altijd en sturen ze renners in de kopgroep. Dan kunnen ze beginnen met aanvallen, maar ze moeten vroeg gaan. Ik ben klaar voor alles.”
“He brake checked me”
Tadej Pogačar reveals he crashed into the Visma | Lease a Bike car this morning 💛🇸🇮#TDF2025 pic.twitter.com/06XbCCuyhn
— ITV Cycling (@itvcycling) July 24, 2025
Botsing voor de start
Pogacar botste voor de start van de etappe overigens al op Visma | Lease a Bike. Letterlijk, want op weg naar het vertrek kwam de leider in de Ronde van Frankrijk in botsing met een volgwagen van de Nederlandse ploeg.
“We (doelt op zijn perschef, red.) reden richting de start, achter een auto van Visma | Lease a Bike. We zaten er misschien iets te dicht op, maar de auto ging plots in de remmen. Ik zag niet meteen een reden om dit te doen. We reden er vol op. Mijn kin is geraakt, maar ik ben oké”, vertelt hij met een brede glimlach aan ITV. “Er is niks aan de hand.”
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Reacties zijn gesloten.