Adam Yates is na dag van uitersten ook blij voor zijn broer: “Als dan toch iemand anders moet winnen”
Waar Visma | Lease a Bike de grote winnaar was van de beslissende bergrit van de Giro d’Italia, is UAE Emirates in mineur na de rit over de Colle delle Finestre. Al is er één renner die met gemengde gevoelens zit: Adam Yates zag zijn tweelingbroer namelijk naar de Giro-zege soleren. “Ik ben blij voor hem”, zei hij na afloop bij Eurosport.
“Als er dan toch iemand anders de Giro d’Italia moet winnen, dan maar mijn broer. Ik ben blij voor hem en ik zal hem nog feliciteren”, vervolgt Adam. “Als een renner een waanzinnige prestatie levert – of dat nu Tadej Pogacar is of mijn broer – dan moet je dat accepteren. Het is wat het is. Simon had zaterdag gewoon de beste benen. Dan is het zaak om dit te accepteren”, klinkt het berustend.
“We hebben de Giro niet gewonnen, maar er is geen reden om teleurgesteld te zijn”, vervolgt Yates. “Ik weet niet precies wat er zich allemaal heeft afgespeeld, maar we kunnen niet teleurgesteld zijn. We hebben drie weken lang goed gereden en Isaac (Del Toro, red.) is nog altijd zeer jong. Het is pas zijn eerste Giro d’Italia en staat nog maar aan het begin van zijn carrière.”
Del Toro moest het op de flanken van de Colle delle Finestre en de finale richting Sestrière alleen opknappen, zijn ploeggenoten waren al in een eerder stadium gelost, maar dit is voor Yates geen reden om kritische noten te kraken.
“We hebben gewoon goed gereden, maar als er iemand zo bovenuit steekt, dan moeten we dat aanvaarden. Dit moet je gewoon incasseren en accepteren. Er was gewoon iemand beter. Morgen zullen we met de ploeg een feestje vieren en genieten van de afgelopen drie weken”, besluit Adam.
Ze zullen hem wel uit de wind moeten houden. Ik heb eerder het idee dat Torro zijn ego niet aan de kant wilde zetten, ik zal het niet pikken als ploegmaat. Ongekend.
dat je daarna in de vallei wordt weggereden door van aert, ja, dan is 't inderdaad mogelijk dat je daar geen tijd op kan winnen als lichtgewicht, maar op de finestre konden ze yates volgen en lieten ze hem rijden uit tactische overwegingen, dat was toch redelijk duidelijk.
als dat niet wordt bewezen door de manier waarop gee een paar keer kwam voorbij gevlogen, dan weet ik ook niet meer wat je nog meer nodig hebt