Met hulp van specialist moeten Visma-renners nóg behendiger worden op de fiets
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 30 juni 2026 om 12:42 Volg in Google

Met hulp van specialist moeten Visma-renners nóg behendiger worden op de fiets

Visma | Lease a Bike zet naar eigen zeggen een volgende stap in de ontwikkeling van zijn renners door de technische begeleiding binnen de verschillende teams te versterken. De ploeg breidt de samenwerking met bike handling-specialist Maikel Govaarts uit.

Govaarts is al actief binnen Visma | Lease a Bike, waar hij reeds renners op diverse niveaus begeleidt. Nu zal hij zijn werkzaamheden verder uitbreiden binnen de eliteteams, beloftenformatie en juniorenploeg. Dit om “renners en rensters optimaal voor te bereiden op het almaar veeleisendere niveau in het profwielrennen”, klinkt het in een persbericht.

“Technische vaardigheden worden steeds belangrijker”
Als onderdeel van het uitgebreide programma zal hij gedurende het seizoen betrokken zijn bij een groter aantal trainingsactiviteiten en het technische opleidingsaanbod voor de renners en rensters verder uitbouwen. De ploeg wil zo zijn ambitie om complete wielrenners te ontwikkelen kracht bijzetten.

“In het wielrennen rijden ze vandaag sneller dan ooit tevoren”, schetst Govaarts. “Trainingsmethoden, materiaal en prestatieniveaus blijven zich ontwikkelen, waardoor technische vaardigheden steeds belangrijker worden. Renners en rensters moeten hun fiets in elke koerssituatie met vertrouwen en precisie kunnen beheersen.”‘

foto: Fotopersburo Cor Vos

Gerichte trainingen
Met een gestructureerde en stapsgewijze aanpak wil Visma | Lease a Bike ervoor zorgen dat iedere renner en renster de technische basis ontwikkelt die nodig is om op het hoogste niveau succesvol te kunnen zijn. Govaarts zal tijdens trainingskampen specifieke technische trainingen verzorgen, in kleine groepen, waardoor er ruimte is voor gerichte begeleiding en individuele feedback.

“We zijn ongeveer zeven jaar geleden gestart met het implementeren van technische trainingen. Intussen is het meer dan duidelijk hoe belangrijk dit soort trainingen zijn”, geeft Head of Development Robbert de Groot aan. “Daarom hebben we ervoor gekozen om dit een standaard element te maken in de opleiding van onze renners.”

“Door al in een vroeg stadium te investeren in de technische ontwikkeling van renners en rensters, blijft Visma | Lease a Bike bouwen aan een omgeving waarin talenten zich op alle vlakken succesvol kunnen ontwikkelen en zich optimaal kunnen voorbereiden op een toekomst in het professionele wielrennen.”

Deze zomer staat weer in het teken van de Tour!

Heb jij de tactische blik om te voorspellen wie er triomfeert op de Alpe d'Huez?

Weet je precies welke renner gaat verrassen? En wie, wanneer op het podium staat?

Daag je vrienden, familie en collega's uit en bewijs dat jij de ultieme wielerkenner bent!

Speel GRATIS mee!

Bestel de Tourgids
2 Reacties
13:05
Nog handiger? Of nog behendiger soms?
14:02
Kan nooit kwaad zeker.

Maar waarom dit soort dingen altijd zo ostentatief naar buiten brengen? Ook met die valtrainingen.. en met die Control Room.. Ik zou dit soort dingen lekker in de luwte uitproberen..

Om te reageren moet je ingelogd zijn.