Mathieu van der Poel vertrouwt al meer dan honderd crossen op deze fiets
foto: Cor Vos
Ties Wijntjes
maandag 23 december 2024 om 19:45

Mathieu van der Poel vertrouwt al meer dan honderd crossen op deze fiets

Materiaalzone Mathieu van der Poel heeft zijn veldritcampagne van de winter 2024-2025 in Zonhoven afgetrapt. Net als afgelopen jaren koerst hij op de Canyon Inflite. Dat is een uiterst succesvolle samenwerking gebleken, want hij won er al meer dan honderd veldritten mee.

Sinds 1 januari 2018 koerst Mathieu van der Poel op fietsen van Canyon. Een jaar later werd hij ambassadeur van het Duitse merk en dit jaar tekende hij een megadeal waardoor hij voor nog eens tien jaar aan de fietsconstructeur verbonden blijft. Ook dit jaar werkt hij dus zijn veldritten weer af op een crosser van Canyon.

Dat is om precies te zijn de Canyon Inflite CFR. Wijzigingen ten opzichte van vorig jaar zien we amper. Enkel het design is wat veranderd: de vorig jaar nog zwarte bestickering, is dit jaar iriserend zilver, met een regenboogdetail op de staande achtervork. Verder koerst de 29-jarige wereldkampioen in het veld met dezelfde setup als vorig jaar. Van der Poel’s crosser is afgemonteerd met Shimano’s elektronische Dura-Ace Di2 groepset en Dura-Ace C50 wielen, eveneens van de Japanse onderdelenproducent.

Banden worden geleverd door A. Dugast, wat tegenwoordig onderdeel is van het Italiaanse Vittoria. Een ander Italiaans merk wat we terugzien op de fiets, is Selle Italia. Zij leveren het zadel en het stuurlint. Het zadel is een speciale uitgave van de Flite Boost Superflow, waarop MVDP’s initialen, naam en zijn handtekening staan. Eén verandering is er wel ten opzichte van de crosser waar hij vorig jaar wereldkampioen werd: de zwarte bestickering is dit jaar iriserend zilver, met een regenboogdetail op de staande achtervork.

In grote lijnen – en op wat nieuwe modellen van het frame en de onderdelen na – zijn die materiaalkeuzes niet veranderd sinds de zesvoudig wereldkampioen veldrijden voor het eerst een wedstrijd afwerkte op de Canyon Inflite. Het is dan ook een behoorlijke succesformule gebleken, want van de 129 veldritten die hij met de Inflite betwistte, won hij er maar liefst 102.

Mathieu van der Poel’s Canyon Inflite CFR voor de winter van 2024-2025 – foto: Cor Vos


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
4 Reacties
23-12-2024 11:47
Vraag van een materiaal leek: Is het niet logischer om met een GRX groepenset te fietsen? Is dit niet erg kwetsbaar? Blijkbaar werkt dit maar bij gravel wordt er al met GRX gereden, kan me voorstellen dat in een veldrit je fiets nog veel smeriger wordt en je groepenset dus ook kwetsbaarder is. Of levert GRX je ook weer niet zoveel winst op?
    23-12-2024 21:45
    Enige winst is de clutch op de achterderailleur. Maar volgens mij rijdt Matje met een dubbel dus dan heb je daar niet zo gek veel aan. Shimano zet de GRX echt als gravelgroep in de markt, dus wil denk ik liever niet dat hij daarmee rijdt. Overigens zou hij ook alleen de GRX achterderailleur kunnen pakken.
    24-12-2024 07:39
    Zou me niks verbazen dat hij wel met een GRX derailleur of iig een derailleur met clutch rijdt. Al hebben de nieuwere Shimano derailleurs een veel sterkere en betere veer dan pak 'm beet 10 jaar terug, prima materiaal voor op de crosser. Daarnaast is het ook een kwestie van gevoel, helemaal als het om de vorm van de shifters gaat. En last but not least: de Dura-Ace groep gaat ongetwijfeld lichter zijn.
24-12-2024 00:43
Onbegrijpelijk dat hij niet voor het beste gaat: de zwarte versie.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.