Mathieu van der Poel test nieuwe fiets
Het lijkt erop dat Canyon bezig is met een nieuwe Aeroad. WielerFlits heeft beelden in handen waarop te zien is dat Mathieu van der Poel een nieuw prototype frame van Canyon aan het testen is, die bijzonder veel weg heeft van de huidige Aeroad.
Ruim twee jaar geleden lanceerde Canyon de jongste uitgave van de Aeroad, maar een nieuwe versie lijkt aanstaande. Op twee verschillende beelden is Mathieu van der Poel te zien op een mat zwarte racefiets van Canyon. De eerste foto stond kort in de Instagram story van Gianni Vermeersch en bij een Strava-activiteit van MvdP, maar is ondertussen verwijderd. Het andere beeld is afkomstig uit een video.

De foto die een ruim etmaal op Instagram en Strava zichtbaar was
Canyon heeft aan WielerFlits bevestigd dat het frame een prototype is en “iets waar we aan werken”, maar laat verder niks los over het frame. Gezien de grote overeenkomsten lijkt het te gaan om een nieuwe versie van de aerobike van Canyon: de Aeroad.
Grote afwijkingen met de huidige Aeroad vertoont het frame niet, maar er lijken enkele verschillen zichtbaar. Meest in het oog springend is de samenkomst van de bovenbuis en de zitbuis. Waar de twee buizen in het huidige model haaks op elkaar aansluiten, is deze bevestiging bij het prototype driehoekvormig met een extra stuk carbon aan de binnenzijde van het frame.
Daarnaast lijkt de balhoofdbuis – vanaf het zijaanzicht gezien – wat dunner te zijn geworden. Alhoewel lastig te zien op de beelden lijken er daarnaast enkele minimale aanpassingen te zijn gedaan aan de staande achtervork. Ook oogt de bevestiging hiervan aan de zitbuis iets te zijn verlaagd.
Problemen met Aeroad
Dat er een nieuwe Aeroad komt, is geen verrassing. Het huidige model kent geen vlekkeloos bestaan. Zo werd de lancering in eerste instantie al door Canyon uitgesteld en was er enkele maanden na de lancering, in het voorjaar van 2021, het opmerkelijke incident tijdens Le Samyn, waarbij Mathieu van der Poel zijn stuur brak.
Destijds raadde de Duitse fietsfabrikant alle gebruikers van de nieuwste Aeroad aan de fiets te laten staan tot de fietsproducent met een oplossing kwam. Alhoewel het probleem in de cockpit zat en niet het frame van de fiets zelf, had het toch zijn weerslag op de Aeroad. Zeker gezien de cockpit tegelijk met de Aeroad werd gelanceerd.

Tijdens Le Samyn 2021 brak het stuur van Mathieu van der Poel – foto: Cor Vos
Terwijl veel gebruikers en profcoureurs lovend zijn over de fiets, is er mede door de eerdergenoemde problematiek binnen Canyon niet maximale tevredenheid over het Aeroad-project; intern is er het geloof dat er op het gebied van prestatie nog meer winst te behalen valt voor de Aeroad. Geheel verrassend is het dus niet dat er al werk wordt gemaakt van een nieuw model. Wanneer we de nieuwe Aeroad in actie gaan zien, is voorlopig nog onduidelijk.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Slim gedaan om zo de aandacht te geven
Veel wielersites pakken het op die manier op als "nieuws "
Allemaal geregisseerd
DSM daarentegen, minder, volgens Panache.
ow wacht, er staan een bidonnetje van Materiaalzone op de thumbnail.
Dat moet de disclaimer zijn
neem ik aan.
Zijn ze dat stealth bomber design nu nog niet beu?
Canyon is een hype die aan het overwaaien is.
natuurlijk weet ik dat ... met die auto's plakken ze er nog meer wit grijze stickers bovenop
Neem nu de GSM-, laptop- of modemarkt. Zat grote merken met een gigantische omzet die uit de gratie van de consument gevallen zijn.
Nokia, Motorola, Blackberry, Compaq, Asus, Abercrombie&Fitch/Hollister, Victoria Secret, Benetton om er maar enkele te noemen.
ik geef aan dat een bekende merknaam en honderden miljoenen omzet geen garantie geven over de lange termijn.
Dan haal je terug de omzet aan, net van de uitzonderlijke periode 2020-2021 waar veel meer fietsen dan gewoonlijk zijn verkocht. Ik hoef hopelijk niet uit te leggen wat uitzonderlijk is.
Dan argumenteer je met een grote Europese investeringsfirma, maar daar zou ik je kunnen vertalen over Sequoia (en andere) in FTX. Opnieuw je gebruikt het als argument maar het geeft verre van garanties. Dus sterk vind ik het niet.
Ze zien er al 5 jaar hetzelfde uit, die snufjes vind je ook bij andere merken en het uitschakelen van de lokale fietsenmaker vind ik ook maar een kwalijke en gênante truc.
Daardoor is er wel wat geld vrijgekomen voor ambassadeurs ... en de meelopers kunnen niet weerstaan.
En wat boeit Sequoia, je moet naar de portefeuille van GBL kijken en dan zie je dat die niet doen aan gokken maar investeren in ‘constante’ bedrijven. Tijdens de bankencrisis zijn er massaal veel banken over kop gegaan maar evengoed waren er nog meer die geen problemen hadden omdat ze zich niet bezig hielden met ‘gokpraktijken’.
Je moet het merk Canyon niet, mij eender maar ze groeien nog altijd als merk en dat is gewoon een feit. En hoogstwaarschijnlijk ga je ooit gelijk krijgen en bestaat het merk niet meer over een paar tiental jaren, maar dat is een wetmatigheid voor de meeste bedrijven dat ze ooit verdwijnen.
Waarom is het overigens een probleem dat ze fietsenwinkels omzeilen? Het is niet dat de meeste fietswinkels een echte meerwaarde geven als je een koersfiets wil kopen. Ik ken wel winkels die wel over topmensen beschikken, dat zijn dan winkels met ex-sporters of die al tientallen jaren bestaan. Maar die zijn in de minderheid tov de groeiende ketens die vooral te dure fietsen willen verkopen.
Hij geeft tenminste nog argumenten.
Jij stelt ronduit dat de hype aan het overwaaien is vanwege een vaag smaakgevoelig verhaal over hoekige vormen.
Tom Pidcock viel nog eens 5(!) kg af om de alpe d'huez te kunnen winnen. Een atleet, en nog eens vijf kg eraf. Denk daar maar eens aan als je overweegt zo een peperdure fiets aan te schaffen en voor jezelf goed te praten dat het 500g scheelt of iets aerodynamischer is. Komt nog bij dat die totaal overbodige schijfremmen ervoor zorgen dat je dat al die voordelen weer kwijt bent. *in zichzelf murmelmodus uit*