wout-van-aert-vuelta-espana-2026-stage-11-lorca-win
woensdag 2 september 2026, 07:0018:00

Vuelta 2026: Liveblog etappe 11: Matthew Brennan sprint in Lorca naar derde zege na uitstekend voorbereidend werk

Afgelopen

De elfde etappe is op papier een uitstekende kans voor de sprinters. Tussen Cartagena en Lorca ligt 151,3 kilometer en slechts 1.331 hoogtemeters. Toch zit er in de laatste 25 kilometer nog een klim die de snelle mannen voor een uitdaging kan stellen.

Dat was het voor vandaag

Matthew Brennan boekte in Lorca zijn derde ritzege van deze Vuelta, na een perfecte lead-out van Wout van Aert. Morgen wacht met de rit naar Calar Alto een cruciale dag voor de klassementsmannen. Bedankt voor het volgen van het Wielerflits liveblog en tot morgen!

Van Aert: "Lead-out verliep precies zoals gehoopt"

Wout van Aert blikte na afloop kort maar tevreden terug op zijn rol in de sprint. "Het is best vochtig vandaag, en ook op de fiets was het echt warm, dus ik hoop dat het kort blijft zodat ik me kan omkleden", grapte de Belg, doelend op zijn benauwde groene trui.

De Belg zette Matthew Brennan opnieuw perfect af richting zijn derde zege. "Het verliep eigenlijk exact zoals we hadden gehoopt. We wilden als eerste en tweede door de laatste bocht komen, waarna ik hem langzaam op snelheid kon brengen. Christophe (Laporte, red.) timede het perfect om ons naar voren te brengen, en het werd een perfecte sprint."

Vooruitblik etappe 12

Na de sprintersrit van vandaag wacht het peloton morgen een cruciale dag voor de klassementsmannen: 166,6 kilometer van Vera naar de sterrenwacht van Calar Alto, met 4.568 hoogtemeters. Het zwaartepunt ligt in de laatste 44 kilometer, met eerst de Alto de Velefique (13,1 kilometer aan 7,2 procent) en vervolgens de slotklim naar Calar Alto (16,9 kilometer aan 5,6 procent), waarbij vooral de laatste kilometers voor de top nog een keer flink oplopen.

donderdag 3 september
Etappe 12
Etappe 12
StartES flagVera13:07
FinishES flagObservatorio Astronómico de Calar Alto17:17 - 17:45

De stand in het jongerenklassement

Alweer ritzege nummer drie voor Matthew Brennan deze Vuelta

De strijd om het bergklassement blijft spannend

Brennan trots op ploeg na derde zege: "Team vol kampioenen"

Matthew Brennan blikte na afloop tevreden terug op zijn derde ritzege in deze Vuelta. "We namen vandaag opnieuw het initiatief en de jongens hebben zo hard gereden als ze konden. Zelfs na een zware dag gingen we vol gas door", vertelde de Brit. "In de finale wisten we dat we sterk genoeg waren om op onze plek te komen, en de ploeg deed fantastisch werk om me in de laatste tien kilometer uit de problemen en in de juiste positie te houden."

Brennan is pas de tweede renner die drie ritten wint in zijn eerste grote ronde sinds Tadej Pogacar dat zeven jaar geleden deed. "Dat is waanzinnig. Ik zit in een ploeg vol grote kampioenen, met jongens die op podiums hebben gestaan in grote rondes en ze zelfs gewonnen hebben, en die grote klassiekers hebben gewonnen. Voor mij is het elke keer weer een geweldige kans, en ik ben ze dankbaar dat ze alles voor me geven."

Wout van Aert verstevigt zijn leiding in het puntenklassement

Geen veranderingen in het algemeen klassement na etappe 11

De rituitslag van etappe 11

Van Aert knap vijfde

De Belg trapt na zijn lead-out straf door en schrijft zo de nodige punten bij in de strijd om het puntenklassement.

Brennan wint!

Dat is nummer drie voor het Britse supertalent. Brennan blijft eenvoudig Coquard voor, Meeus wordt derde. Uitstekend werk van Van Aert die Brennan in perfecte positie afzet. De jonge Brit maakt het op zijn beurt uitstekend af.

0.5 km

Laatste bocht

Cort zakt er al iets doorheen voor laatste bocht. Van Aert stuurt als eerste in. Een perfecte positie voor Brennan.

1 km

Laatste kilometer!

Wie pakt de ritzege?