Volg hier de zevende etappe van de Giro d’Italia U23 2020
vrijdag 4 september 2020 om 12:00 Volg in Google

Volg hier de zevende etappe van de Giro d’Italia U23 2020

De renners koersen net als gisteren in Lombardije, waar de ronde zal worden beslist. De finish ligt op 1.908 meter hoogte, na de beklimming van de Montespluga. Zien we Tom Pidcock vandaag weer als eerste over de streep rijden? Bespreek hier op WielerFlits het verloop van deze zware bergetappe!

De renners vertrekken vanuit Barzio, dat al op 595 meter hoogte ligt. Vervolgens beginnen de coureurs aan een etappe met bijna 3.000 hoogtemeters. Na een klimmetje richting Vendrogno en een afdaling van een tiental kilometer, is het tijd voor een lange vlakke aanloop richting de slotklim van Montespluga.

Het zijn indrukwekkende cijfers: 27 kilometer klimmen aan ongeveer 6%, met uitschieters tot 10%. In 1965 besloot de organisatie van de Giro d’Italia (voor profs) om deze beklimming op te nemen in het parcours, in een etappe naar Madesimo. De rit werd uiteindelijk gewonnen door de latere eindwinnaar Vittorio Adorni.

Leider Pidcock heeft in het klassement een voorsprong van 58 seconden op Kevin Colleoni, maar de zeer talentvolle Brit zal zijn voorsprong nog wat verder willen uitdiepen. De renners vertrekken om 12.15 uur, de winnaar zal rond 15.40 uur de top van de Montespluga bereiken. De wedstrijd wordt niet live uitgezonden op televisie.

Links
Website organisatie
Deelnemerslijst
Parcours

Liveticker (Twitter organisatie)
Livestream (Facebook organisatie)
Live tracking

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
1 Reacties
04-09-2020 15:27
Pidcock rijdt weer alles op een hoopje

Om te reageren moet je ingelogd zijn.