Volg hier de Wereldbeker-Cross Country van Stellenbosch 2018
Vandaag staat voor Mathieu van der Poel de eerste serieuze afspraak in zijn agenda met het oog op de Olympische Spelen van 2020. Onze landgenoot hoopt in Tokio een gooi naar het goud te doen op de mountainbike-discipline Cross Country. Van die tak van sport staat in Zuid-Afrika vandaag de eerste Wereldbeker-manche op het programma.
Het is de eerste keer dat het UCI-circuit neerstrijkt in Stellenbosch, dat bekend staat van de Cape Epic-mountainbike rittenkoers. Naast de 23-jarige coureur van Corendon-Circus en Michiel van der Heijden, staan alle andere grote mountainbiketoppers aan het vertrek. Onder meer wereldkampioen Nino Schurter, de Fransen Maxime Marotte, Stephane Tempier, Jordan Sarrou, grootheid Julien Absalon en de Tsjech Jaroslav Kulhavý maken deel uit van het deelnemersveld. Van der Poel start in het midden van het veld.In Stellenbosch is op de Coetzenburg een omloop van 4,4 kilometer uitgetekend. Daarin zijn twee langere beklimmingen en een kort klimmetje in opgenomen, goed voor in totaal 180 hoogtemeters per ronde. De omloop – met diverse obstakels onderweg – moeten de elite heren zeven keer afleggen. Red Bull verzorgt een livestream van de wedstrijd, die om 13.50 Nederlandse tijd begint.

Links
Website organisatie
Deelnemersveld
Live timing (UCI)
Livestream (Red Bull)
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Zijn (bijna) alle MTB groten hier aanwezig? Hoe moet ik dit schatten, dat hij nu al in de top meedoet vanaf een 47ste plaats?
Het WK waar hij 4de werd, is dat dezelfde discipline?