De Vuelta a Murcia kan ook wel worden omgedoopt tot de Vuelta a Valverde. De 37-jarige Spanjaard zal erop gebrand zijn om nog maar eens zijn thuiskoers te winnen, na vijf eerdere zeges. Wie kan de plannen van El Imbatido dwarsbomen? Bespreek hier op WielerFlits het verloop van deze eendagskoers.
In tegenstelling tot vorig jaar is de koers ruim twintig kilometer langer, wat invloed kan hebben op de staat van paraatheid van de coureurs in de finale. Onderweg moeten de Alto de Zarzadilla (12,2 km aan 3%) en de vermaarde Collado Bermejo (7,7 km aan 6.5%) dienen als scherprechters. Na de lange afzink van de Bermejo en een niet gecategoriseerd klimmetje, zijn de laatste 35 kilometer geschikt voor de grote plaat.
Naast de lokale favoriet Valverde mag er ook wat verwacht worden van het Astana-duo Jakob Fuglsang en Luis León Sánchez, Michael Albasini (Mitchelton-Scott), José Herrada (Cofidis), Simon Spilak (Katusha-Alpecin) en oud-winnaar Philippe Gilbert (Quick-Step Floors).
De start is om 11.00, terwijl de eerste renner in Murcia wordt verwacht tussen 15.57 en 16.28. De koers wordt vanaf 14:30 live uitgezonden door de lokale zender La 7 Televisión Región de Murcia. Op hun website is ook een stream te vinden.
Links
Website organisatie
Deelnemerslijst
Parcours
Liveticker (Twitter organisatie)
Livestream (vanaf 14.30)
20 Reacties
Waar Sunweb op dit moment in geen enkele koers rijdt en TLJ alleen in Dubai, is dit de derde koers op een dag voor QST.
Zelfs miljoenenploeg Sky rijdt niet zoveel wedstrijden. Dat geeft maar weer aan dat het budget bij QST hoger is dan ze vertellen.
QS VS AVB.
@teamNL
Het budget heeft toch niets te maken met het aantal wedstrijden? Hoe groter je selectie, hoe meer wedstrijden je kunt rijden. De kwantiteit in je selectie zegt nog niet over de kwaliteit.
@Geflitst je moet toch je volg auto’s en je ploegbussen hebben en erheen krijgen, het zijn geen wt wedstrijden en toch doen ze het dus geld zou wel niet een groot probleem zijn.
Ik denk dat de meeste ploegen wel financieel gesteund worden in Dubai, ook in Colombia zullen ze misschien wel gecasht hebben om zo de Colombiaanse superster aan de start te krijgen. Cofidis rijdt ook 3 wedstrijden vandaag (Dubai, Provence en Murcia). Laat de comments over hun budget maar komen.
Jose herrada is niet de spaans kampioen.
Ondertussen 40 renners vooraan met een voorsprong die maar blijft groeien.
Oa. Gilbert en Trentin bij de veertig koplopers. Geen Valverde.
En teamNL met nog eens een post over Quick-step. Gelukkig zijn er nog zekerheden in het leven.
Quicksteppers Jungels, Gilbert en Serry met Trentin en Vanspeybrouck nog vooraan over: 2:30.
Astana en Movistar hobbelen er achteraan.
Enkel Vanspeybrouck nog met de drie wolfjes. QS op weg naar een clean sweep?
Ik denk dat ze Gilbert niet meer terug gaan zien.
De twee Murcianen zijn ervandoor
Hoeveel voorsprong heeft Gilbert? Ik schakel nu pas in.
Gilbert heeft een achterstand van meer dan halve minuut op LLS en Piti.
Oh oke ik dacht dat Gilbert leider is haha, erg onduidelijke stream ook.
Team Fuentes vindt een tweede jeugd. Joepie!!!!!
en waar is jungles gebleven ?
En waar is Sanchez?
Edit: Ah, weggereden van Valverde zowaar. In een afdaling dan wellicht.
Zou Valverde cheques aanvaarden? Of mag LLS met PayPal betalen?