Volg hier de ochtendrit van de Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2021
dinsdag 23 maart 2021 om 09:05 Volg in Google

Volg hier de ochtendrit van de Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2021

In Italië begint vandaag de 36ste editie van de Settimana Internazionale Coppi e Bartali. De renners krijgen meteen twee etappes voorgeschoteld, te beginnen met een korte ochtendrit van net geen honderd kilometer. Wie begint de ronde met een ritzege en pakt de eerste leiderstrui? Bespreek hier op WielerFlits het koersverloop!

De traditionele ochtendetappe speelt zich ook dit jaar weer af in en rond het plaatsje Gatteo, gelegen in de regio Emilia-Romagna. De openingsrit is eigenlijk een aaneenschakeling van lokale rondes. We beginnen met twee grote lokale omlopen ten noordoosten van de start- en finishplaats, over voornamelijk vlakke wegen.

Vervolgens trekt het peloton na ruim veertig kilometer vanuit Gatteo meer naar het zuidwesten voor opnieuw enkele lokale rondes. Voor de rappe mannen in het peloton is het nu alle hens aan dek, aangezien de beklimming naar Longiano (1,2 km aan 7,3%, met pieken tot 13%) een telkens terugkerende scherprechter is.

Na een derde en laatste passage over deze vervelende kuitenbijter is het nog goed achttien kilometer tot de streep. De vraag is of de sprintersploegen in de finale nog genoeg tijd hebben om de boel te organiseren voor een eventuele sprint. Of zien we straks een elitegroepje naar de meet rijden in Gatteo? Wat mogen we vandaag verwachten?

De renners moeten al vroeg uit de veren, aangezien de etappe begint om 9.20 uur. De finish wordt verwacht rond 11.35 uur. De Settimana Internazionale Coppi e Bartali is niet live te volgen op de Nederlandse en Belgische televisie. Ook Eurosport beschikt niet over de uitzendrechten van de Italiaanse rittenkoers. Vanmiddag staat er nog een ploegentijdrit op het menu.

Links
Website organisatie
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)

Liveticker (Twitter)
Liveticker (Tuttobiciweb)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
25 Reacties
23-03-2021 09:22
Toch jammer dat ze afgestapt zijn van de TTT met gesplitste ploegen. Gaf toch altijd een uniek onverwachts element aan deze ronde.
23-03-2021 09:57
Wordt het überhaupt ergens uitgezonden? Zelfs die ene quasi-legale site lijkt geen uitzending te hebben.
23-03-2021 10:06
Ja is er ergens een streampje
23-03-2021 10:08
Aha, hier staat er iets over deze wedstrijd! Ik had net hetvolgende geschreven onder een ander artikel:

OT: vandaag begint ook de Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Nu de wereldtop samenklit in Catalonië wordt dit een mooie kans voor youngsters als Vansevenant, Honoré, Vingegaard, Fisher-Black, Van Wilder, Vermaerke… Ineos zal de koers wellicht moeten dragen voor Sosa en Moscon, maar met rit 1b vandaag een korte tijdrit komen ook o.a. ISN (Brändle, Hermans), TJV (Fisher-Black), Astana (Felline) en Movistar (Jorgenson) in beeld. Verder zal Cavendish zijn comeback willen opfleuren met een overwinning. Hij heeft alvast Morkov en Archbold mee in steun.
    23-03-2021 11:08
    Het is geen tt maar een ttt
    23-03-2021 11:23
    Rijdt Morkov hier? Die verwacht ik eerder als luitenant van Bennett in Brugge de Panne...
    23-03-2021 11:34
    Morkov start hier idd ook niet. Archbold wel
    23-03-2021 11:39
    @limal

    Ineos gaat niet rijden voor iemand die hier niet van start is gegaan (Moscon). Daarnaast lijkt me C. Rodriguez ook een schaduwfavoriet voor de eindzege.
    23-03-2021 12:34
    Ah ja, een TTT van 14 km, geen ITT. Da's dan vooral voordelig voor de mindere tijdrijders van de WT teams.

    (Op de PCS startlijst stond dus foutelijk dat Morkov hier reed, en Moscon stond wel degelijk op de officiële startlijst maar is niet vertrokken)
23-03-2021 10:23
Lekker ouderwets, zo'n ochtendrit en middag(tijd)rit op één dag! Tot enkele jaren terug deden ze het ook op de slotdag van de driedaagse van de Panne... maar verder voelt het vooral heel erg vorige eeuw. Welke pro races doen dat nu nog?
    23-03-2021 10:31
    Ik vind het wel een tof concept eigenlijk! Je ziet het helaas alleen inderdaad nog maar heel weinig. Geeft zon ochtendrit toch weer een hele andere dimensie gezien een hoop zich zullen sparen voor de middagrit. Ik zou dit best eens in een World Tour rondje willen zien.
    23-03-2021 10:35
    Ik vind het ook tof! Met lekker ouderwets bedoelde ik ook daadwerkelijk LEKKER zonder enig sarcasme :-)
    23-03-2021 10:41
    Denk dat het per UCI regels niet meer mag vanaf een bepaald niveau, in ieder geval niet meer op WorldTour of net daaronder level...
23-03-2021 10:43
Hoewel ik wel eens van oldsschoolschap wordt beticht vind ik zo'n ochtend en middagrit 3 x niks. Gewoon één x starten en één x aankomen aub. Voor geinerij had je toch die geweldige MC Hammergames?
23-03-2021 11:41
Laatste kilometers, lijkt op een massaspint te gaan uitdraaien. Cav voor zijn eerste in vele jaren?
23-03-2021 11:43
De zege is voor Mareczko.
23-03-2021 11:44
Mareczko wint de etappe. Val in peloton in laatste km's
    23-03-2021 11:46
    Cav wel 2e
    23-03-2021 11:47
    https://twitter.com/hashtag/CoppieBartali?src=hashtag_click&f=live
    beelden van de laatste meters. Cav op snelheid geklopt zo te zien
    23-03-2021 11:50
    Mayrhofen maakt het podium compleet
23-03-2021 11:57
Mayrhofen is een renner (20) van Development DSM die in een sprint nog nooit top 10 heeft gereden. Dit zegt wel iets over de tegenstand vandaag
    23-03-2021 12:08
    Of het begin van een 10 jaar lange reeks sprintdominatie van 'Das Titanium von Tübingen'
    23-03-2021 12:26
    Die Tübinger Turbine?
    23-03-2021 12:40
    Ja, mooier!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.